Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben megbocsajthat...

Ebben az esetben megbocsajthato egy "baratno"? Miutan igy megbantott.

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb baratnom amiota megszulettem.Szuleink is regota joba voltak.

Viszont 18 eves koromban volt egy srac, aki akart jarni velem.Mielott osszejottunk volna ez a baratnom felment egy nap hozza, azzal az uruggyel h fenyekepeket akar keszittetni -a sracnak volt egy modelugynoksege- viszont allitolag picit tobb lett annal, miutan leitatta.

Aztan rafogta h a srac elvette a szuzesseget, en tisztaztam a sraccal, kiderult h nem is vele tortent a dolog.

Es utana is a csaj a hatam mogott sok csunyat mondott az embereknek rolam, amik nem is voltak igazak.Csupan irigysegbol.

Veget vetettem a baratsagnak, viszont most 2 ev utan azt mondja h nagyon megbanta s ujra szeretne\' h joba legyunk.

Nem tudom, ha egy ilyen dolog megbocsajthato. Meg mindig nagyon haragszom ra a tortentekert.

Helyes volna megbocsajtani??


2008. dec. 3. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megprobalhatod, de nyilvan ezek utan mar elegge megbizhatatlan o a szamodra, nem? Egy lazabb kapcsolatot tarthatsz vele, talan valamit tudtok egyutt csinalni. Nem kell hogy minden dolgodba beavasd, de lehet, hogy valamilyen tevekenysegben egyutt tudnatok meg mukodni. Nincs lehetetlen, egy probat meger.
2008. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hoyg akarsz-e valamit tőle. Ha nem vágysz a társaságára, nem érzed úgy, hoyg szivesen töltenéd vele az időd, akkor nem érdeme magbocsájtani. Másrészt aki egyszer ilyet csinált, az máskor is hajlamos lesz, tehát nemkis kockázata van a dolognak.

Én részemről nem bocsájtanék meg neki, mert rendben, lehet valaki természeténél fogva irigy, de van egy határ, amit nem szabad átlépni, és ő ezt megtette azzal, hogy: "hatam mogott sok csunyat mondott az embereknek rolam"...

2008. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

az igazsag az h nagyon jol szorakoztunk egyutt, maskepp nem lett volna legjobb baratnom.

De egyszeruen ezt NEM vartam SOHA el tole, sot, nem is samitottam h valaha erre kepes lenne.

Es nem tudom mennyire tudnek emgegyszer megbizni benne.

Nem tudom ha egy ilyen ember tud-e valtozni

2008. dec. 3. 20:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én szerintem hagyd a francba.hiäba is voltatok nagyon jo barätnök anno..de aki ilyet csinäl,hät nem is tudom mit irjak rä:S:(.viszont abba is gondolj bele,ha megbocsäjtasz,megbeslitek..elöadja a hattyu halälät hogy megbänta.ami lehet igy van,hiszen ne feledjük hogy mindenki követ el sulyosabbnàl sulyosabb hibäkat(mondjuk én ilyet soha nem tennék)..de mégha tényleg ugyis érzi hogy megbänta tiszta szivböl..gondolj csak abba bele.ha lesz késöbb egy komoly,akär évekig tarto kapcsolatodvagy akär férjhezmész,és sosem tudni ,megtörténik e ez ujravagy magcsal a pasiddal,férjeddel.én nem tudnék benne bizni többet.
2008. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is hagyd, találsz jobb barátot/nőt mint ő aki nem fog így megbántani, szerintem nem éri meg, hogy újból kitekerjen veled :S
2008. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem,mivel nagyon regi baratnod...megbocsajhatsz neki,de tudod,h mondjak "az ember bocsajt de nem felejt".


Szoval en kibekulnek vele de tobbet soha nem lenne olyan jo baratnom,amilyen volt csak egy egyszeru baratno a tobbivel egyutt..


Sajnalom,h igy kitolt veled,biztosan rosszul esett,de akkor kerdem en kiben bizzon az ember,ha a legjobb baratnoje is hatba szurja..?:|

2008. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pár "közhelyet" írnék le, amiben hiszek:


- MINDENKI megérdemel egy újabb esélyt. Sokszor a szememre vetették, hogy csak egy újabb esélyt adok, de azt az egyet mindig megadom.


- Ha egyszer becsapnak az a lanyt minősíti, aki becsapott. Ha többször, akkor téged.


Mondjuk a szemébe nézve testbeszéddel, stbvel csak te tudod kideríteni, megérdemli e. De vagy ne csináld, vagy teljes szívvel, mert ha félszívvel csinálod megbánthatod. Ő is ember, ha esendő is.

2008. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia !

Ti még elég fiatalok vagytok, Nálatok ez a pasizás dolog nem teljesen kiforrott. Minden héten új barát, barátnő.

Szerintem a barátnőd ezt nem ellened tette, hanem saját magának akarta bebizonyítani, hogy Ő is olyan jó mint, Te és ezt ezzel a fiúval próbálta ki, hiszen már ismeri, így könnyű volt megfűzni.

Arra akarom felhívni a figyelmedet viszont, ha Ti gyerekkori barátok vagytok, akkor annyira ismerned kellene a barátnődet, hogy ezt akár előre tudhattad is volna.

Van egy olyan mondás, hogy Madarat tolláról, ....

Lehet, hogy Te is megtennéd. :) De ez ilyen fiatalon normális. Ne kattogj rajta, békülj ki Vele, legalább már tudod mire számíts, és ne hagyd egyedül legközelebb a pacákoddal.

2008. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális?! Na ne... Annyi másik pasi van, velük bizonyítson, ne a barátnője fiújával. Szerintem ezzel átlépett egy határt. Megérdemli, hogy mérges legyél rá. De EGY esélyt szerintem adhatnál neki.
2008. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szerintem bocsásd meg neki mindenki követ el hibákat, mondjuk nem bíznék meg benne többet de azért megbocsátanék neki a helyedben.
2008. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!