Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom megérteni, hogy...

Nem tudom megérteni, hogy miért nekünk kell eltartani párom anyjáékat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a probléma,hogy a párom és én kinn élünk külföldön.A párom másfél éve,én pedig lassan egy éve vagyok itt kinn.Mindketten dolgozunk,bár volt januártól-márciusig egy leállás amikor,nagyon padlón voltunk és hát nem tudtunk pénzhez jutni,épp hogy a kajára és az albérletre volt pénzünk.

Nos az a felállás,hogy mióta kinn vagyok(bár már szerintem előtte is így volt),párom anyjáék állandóan mondják,hogy ilyen számlát kell befizetni,erre kell a pénz,nincsen kajájuk,kihúzták a hűtőt mert semmi nincs benne stb.A párom pedig sajnos,pedig tudom,hogy nem lenne szabad állandóan megsajnálja őket,és küldi haza a pénzünket,amit mi megkeresünk megy haza.Tavaly is a fizetésünk nagy részét haza küldtük.Bár igaz,hogy a húga is kinn él,jelenleg velünk egy házban(most nincs rendes munkája,csak néha elhívják takarítani,vagy konyhára mosogatni)mi tartjuk el őt is.De most a héten telt be teljesen a pohár,mert úgye hetente kapunk fizetést,múlt hét pénteken mikor volt fizu haza küldtünk az anyáéknak kajára pénzt.De viszont tegnap,a párom elküldött szintén 4000 Forintot benzinre,hogy az apja el tudjon menni valahova valami fontos dolgot elintézni,csak közben a számlánkról ami maradt pénz levonták az előfizetéses telefonra.Szóval nekünk kellett,kölcsön kérni mert a saját pénzünket haza küldtük a "kedves anyóséknak".Most jön a duma,hogy kilakoltatják őket és hogy fűtés számlára be kell fizetniük 30ezer forintot ami 100font.Mi sem keresünk most túl fényesen,mert ahol vagyunk gyár az majd most fog beindulni és heti 3-3napunk van,ami épp fedezi az albérletünket amit hetente kell fizetni.Marad kajára úgye most már nem ketten vagyunk,hanem hárman és a húgocskának megfelel a part time-os munka is,holott lehetne neki rendes állása csak nem jár utána.Szóval mi tartjuk el őt,de ezek tetejébe jó formán a párom anyjáékat is.Állandóan rinyálnak,hogy erre kell a pénz meg arra.Mindig kérdik,hogy na tudtok menni dolgozni,meg akkor mindig van valami amit fizetni kell.Bezzeg mikor nem volt munkánk,abba a januártól-márciusig tartó időszakba akkor meg tudtak lenni,meg tudtak oldani mindent a saját erejükből,most pedig,hogy tudják,hogy dolgozunk nekünk kell segíteni.A párommal már számtalanszor,beszéltem erről,hogy miért kell ezt nekünk csinálni,hogy innen kintről haza küldeni minden héten,valamennyi pénzt,mikor mennyit.Miért nem tudjuk élni a saját életünk?Holott nekünk is lenne fizetni valónk.De a párom mindig azt szajkózza,hogy az anyjáék igenis megérdemlik,meg hogy szegények nem tudnak sehogy pénzhez jutni.Mert otthon az apja sofőrként egy éve nem kap állást,az anyja meg takarítást szokott néha kapni,ami egy két hónapra közvetitti ki,de ez olyan mintha nem is lenne,mert akkor se volt sose elég a pénzük.Én értem,hogy segíteni kell,de anyuék is szegények,mégsem kéregeti el a fizetésünk.A párom szeretem,és nem akarom elhagyni,csak nem tudom,hogy nyissam fel a szemét,hogy az anyjáék teljesen lehúznak minket ott ahol tudnak?Ja és hozzáteszem ha valaki nem segít rajtuk,vagy épp az illető akarata ütközik az ő akaratukkal akkor az a személy,mindenféle r...kos,szemét,tüdőbajos,meg ilyenek.


Szerintetek merre tovább?Hogy tudnám ezt megszüntetni,mert engem és a párkapcsolatom is érinti ez az ügy,mert már rengeteg vitánk volt belőle,és nem tudok felette szemet hunyni.



Bocsi,ha esetleg hosszúra sikeredett.Köszönöm,hogy el olvastad és ha esetleg válaszolsz is rá.

Én 20éves vagyok,párom 26


2011. máj. 26. 21:02
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

így ahogy mondod.neki van most nokia e7-ese bár előfizetéses,nekem meg van az a cipőm amibe kijöttem tavaly nyáron.ráadásul ezek tetejébe füvezik,meg játékfüggő ps3.

reggeltől egész hajnalig csak játszik,meg ma 4szer beszívott,most szakítottam vele aztán majd ki kell találnom,hogyan tovább.valószínű kinn maradok,mert otthon jó lenne csak egy darabig de megint előjönnének az anyagi problémák,én meg nem akarok anyunak a nyakán élni,mikor a három tesom egyedül neveli.szóval most majd kiveszek egy albit,ahova nem kell depozit se,de viszont 90font hetente és jelenleg a max.amit keresek az 134 font.szóval 40fontom maradna kajára.de nem baj,meg behúzzom a nadrág szíjam vagy beszélek a főbérlővel mert szerencsére magyar,hogy vegyen egy picit le az árakból,bár szerintem felesleges lesz.nos valahogy,megpróbálom túl vészelni ezt az időszakot egyelőre így,aztán most már nem sokára be fog indulni a melo is,júniusra ígérték és már május vége.csak a gond,hogy egy műszakba vagyunk így én mindennap nézhettem a fejét:S

2011. máj. 26. 23:28
 32/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én nem olvastam végig a kommenteket, de az irományodat igen. Kérlek szépen, ezt Te sem gondolhatod komolyan, hogy rendjén van. Én nagyon sok embernek segítettem anno, ha lehet ezt mondani sajnos többet is kaptak, mint pénzt. Tudom milyen ha az embert kihasználják, és azt is tudom miért nem veszi észre sokáig. Túl jó szívű vagy! Ha ez igaz, hiába hümmög itt bárki, hogy önző vagy! Önző? Te jó ég! Hát ez minden csak nem önzőség! Nem tudom milyen álszent emberek járnak ide! Szerintem Te már megtetted, amit megkellett a kapcsolatért, tehát még azt se mondhatja a párod, hogy egy kis segítséget sajnálsz a szüleitől, Te már bizonyítottál. Most ő jön. Ha nem akkor viszlát, amennyiben szeretnél egy nyugodtabb életet.

2011. máj. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Na, jól tetted. De most legyél erôs, kapsz te ennél jobbat is, aki nem húz vissza az életben! Egypár hétig biztos nehéz lesz, de ezzel a fiúval és a családjával nincs jövôd! Kitartás, ne hagyd magad hülyének nézni, mert most majd jönni fog az "így-meg-úgy-szeretlek-megváltozok" dumával, amit még ô sem gondol komolyan...
2011. máj. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Teljes mellszélességgel melléd állok. Ne hagyd, hogy ezek elvegyék minden pénzed és még te nyomorogj azért mert a barátod anyjáék élhetetlenek. A legjobb lenne, ha levennéd a saját fizudat a kártyáról és abból kifizetnéd a rád eső részt meg a kajádat a kedves hugi, meg a barátod meg küldözgesse haza anyuciéknak a pénzt a sajátjukból. Ne hagyd magad mert egyre rosszabb lesz a helyzet. Ezért kár kinn élni, mert nyomorogni itthon is tudsz.

2011. máj. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

A végét már el sem olvasom...hát ritka nagy marha vagy te kedves kérdező, most ne sértődj meg, de ezt eltűrni..a saját pénzedből forgatnak ki...

Úgy hagynám ott az egész családot, hogy csak na, te vagy ebben a társaságban az "idegen", neked ku.ss van, a többiek meg egymást "segítik".Párodat nem igazán érdekli a ti közös jövőtök, neki fontosabb a saját családja.Nem fog kiszállni a mókuskerékből, se most, se később, anyóséknak nem lesz pénzük se most, se később, a húga nem fog munkát keresni se most, se később.Lehet ezt még csinálni sokáig, csak fölösleges...Lépni kell, lehetőleg bőrönddel együtt.Keress egy olyan fickót, akinek Ti vagytok a fontos, nem a szülei.

2011. máj. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
A kommenteket nem olvastam végig, de válaszolok! Te vagy az oka egyedül ennek a helyzetnek!! Írtad, hogy három tesód van otthon anyukáddal, oda is kéne a pénz gondolom!! Ezek élősködnek rajtad vedd már észre! Akit le lehet húzni, azt le is fogják! Ilyen világot élünk, egy csóróbb országban ez hatványozottan igaz!
2011. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!