Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom megérteni, hogy...

Nem tudom megérteni, hogy miért nekünk kell eltartani párom anyjáékat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a probléma,hogy a párom és én kinn élünk külföldön.A párom másfél éve,én pedig lassan egy éve vagyok itt kinn.Mindketten dolgozunk,bár volt januártól-márciusig egy leállás amikor,nagyon padlón voltunk és hát nem tudtunk pénzhez jutni,épp hogy a kajára és az albérletre volt pénzünk.

Nos az a felállás,hogy mióta kinn vagyok(bár már szerintem előtte is így volt),párom anyjáék állandóan mondják,hogy ilyen számlát kell befizetni,erre kell a pénz,nincsen kajájuk,kihúzták a hűtőt mert semmi nincs benne stb.A párom pedig sajnos,pedig tudom,hogy nem lenne szabad állandóan megsajnálja őket,és küldi haza a pénzünket,amit mi megkeresünk megy haza.Tavaly is a fizetésünk nagy részét haza küldtük.Bár igaz,hogy a húga is kinn él,jelenleg velünk egy házban(most nincs rendes munkája,csak néha elhívják takarítani,vagy konyhára mosogatni)mi tartjuk el őt is.De most a héten telt be teljesen a pohár,mert úgye hetente kapunk fizetést,múlt hét pénteken mikor volt fizu haza küldtünk az anyáéknak kajára pénzt.De viszont tegnap,a párom elküldött szintén 4000 Forintot benzinre,hogy az apja el tudjon menni valahova valami fontos dolgot elintézni,csak közben a számlánkról ami maradt pénz levonták az előfizetéses telefonra.Szóval nekünk kellett,kölcsön kérni mert a saját pénzünket haza küldtük a "kedves anyóséknak".Most jön a duma,hogy kilakoltatják őket és hogy fűtés számlára be kell fizetniük 30ezer forintot ami 100font.Mi sem keresünk most túl fényesen,mert ahol vagyunk gyár az majd most fog beindulni és heti 3-3napunk van,ami épp fedezi az albérletünket amit hetente kell fizetni.Marad kajára úgye most már nem ketten vagyunk,hanem hárman és a húgocskának megfelel a part time-os munka is,holott lehetne neki rendes állása csak nem jár utána.Szóval mi tartjuk el őt,de ezek tetejébe jó formán a párom anyjáékat is.Állandóan rinyálnak,hogy erre kell a pénz meg arra.Mindig kérdik,hogy na tudtok menni dolgozni,meg akkor mindig van valami amit fizetni kell.Bezzeg mikor nem volt munkánk,abba a januártól-márciusig tartó időszakba akkor meg tudtak lenni,meg tudtak oldani mindent a saját erejükből,most pedig,hogy tudják,hogy dolgozunk nekünk kell segíteni.A párommal már számtalanszor,beszéltem erről,hogy miért kell ezt nekünk csinálni,hogy innen kintről haza küldeni minden héten,valamennyi pénzt,mikor mennyit.Miért nem tudjuk élni a saját életünk?Holott nekünk is lenne fizetni valónk.De a párom mindig azt szajkózza,hogy az anyjáék igenis megérdemlik,meg hogy szegények nem tudnak sehogy pénzhez jutni.Mert otthon az apja sofőrként egy éve nem kap állást,az anyja meg takarítást szokott néha kapni,ami egy két hónapra közvetitti ki,de ez olyan mintha nem is lenne,mert akkor se volt sose elég a pénzük.Én értem,hogy segíteni kell,de anyuék is szegények,mégsem kéregeti el a fizetésünk.A párom szeretem,és nem akarom elhagyni,csak nem tudom,hogy nyissam fel a szemét,hogy az anyjáék teljesen lehúznak minket ott ahol tudnak?Ja és hozzáteszem ha valaki nem segít rajtuk,vagy épp az illető akarata ütközik az ő akaratukkal akkor az a személy,mindenféle r...kos,szemét,tüdőbajos,meg ilyenek.


Szerintetek merre tovább?Hogy tudnám ezt megszüntetni,mert engem és a párkapcsolatom is érinti ez az ügy,mert már rengeteg vitánk volt belőle,és nem tudok felette szemet hunyni.



Bocsi,ha esetleg hosszúra sikeredett.Köszönöm,hogy el olvastad és ha esetleg válaszolsz is rá.

Én 20éves vagyok,párom 26


2011. máj. 26. 21:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
49%
Nehéz dolog. Ha TÉNYLEG szükségük van arra a pénzre akkor megértem a párodat. Ha "csak" kényelemből kérik a pénzeteket az nem szép dolog...sőt. Utóbbi esetben megmondanám a páromnak, hogy mi sem a levegővel élünk, legyen már elég...
2011. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
37%
Nincs szép jövőd, ha ebben a kapcsolatban maradsz. Sajnos, a párodnak mindig is első marad a saját családja.
2011. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
47%
Biztosan azt hiszik, mert külföldön éltek, gazdagok vagytok.
2011. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
na igen,és még egy dolog amit kifelejtettem.most úgy nézz ki,lenne az apósomnak munkája,de viszont le kellene tennie hozzá,egy nemzetközi jogosítványt ami 90-100ezer forint közül mozog.a párom húga,már ma elkezdte mondani,hogy majd ő haza küldi azt a pénzt kerül amibe kerül.mikor rá kérdeztem mégis miből,akkor elkezdett viccelődni,hogy ő elad mindent a házba(ami úgye a tulajé),mondom most komolyan.Ő erre,ez már egy apróság.De mondom magamba apróság,mikor még a saját kajádat sem tudod előteremteni.Mert gondolom ránk gondolt(a páromra és rám),hogy ebből a kevés fizetésből majd mi szépen besegítünk kifizetni azt a jogosítványt.ezek mellett,meg e hónap 30-iág kaptak állítólag az anyáék időpontot,hogy befizessenek 30ezret a fűtésbe,mert ha nem kilakoltatják őket,úgye azt is nekünk kéne megoldani.Nem tudom mi tévő legyek.Pedig két felnőtt emberről van szó,akik a gyerekei nélkül szinte még egy kenyeret se bírnának venni.És szerintem épp ezért,mert tudják,hogy a párom és a húga mindig megsajnálják őket,mert úgye ők szegények,és persze kell nekik haza küldeni.Így soha nem fognak segítség nélkül megélni,ha nincs nekik nemet mondva.
2011. máj. 26. 21:11
 5/36 anonim ***** válasza:
24%

Elég önző vagy. Ha a párod szüleinek nincs rendes állása,akkor valóban nem tudják fizetni a számláikat! Magyarországon nehéz munkához jutni! Ha még a házukat is elárverezik,akkor hol lakjanak?

Beszéljétek meg a pároddal és a sógornőddel,hogy mennyit tudtok nélkülözni. Ezt közöljétek a szülőkkel is,hogy tudják mire számíthatnak,és úgy alakítani a befizetni valóikat.

Ha te ezt nem tartod jónak,akkor lépj ki a kapcsolatból.

2011. máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%

A Ti esetetekben jó lenne a külön kasszás módszer.3-an laktok,az albérletet-rezsit elosztani 3 fele,ki-ki maga fizeti a ráeső részt.Kaja ugyanígy,ami marad, mindenki arra költi amire akarja.

Vagy: amikor nekik postáztok pénzt,akkor a Te szüleidnek is postázzatok.Legfeljebb félreteszik az összeget,jó lesz későbbre.

2011. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
igen.hát sajnálom,hogy így gondolod.és vajon miért is lennék önző?mert a mi nélkülözünk meg kérünk kölcsön miattuk?meg a mi fizetésünk,amiért úgye mindenki tudja,hogy meg kell dolgozni,haza küldjük már tavaly nyár óta heti szinten?nehogy már én legyek a rossz...első körökben,még én mondtam persze küldjük haza a pénzt,mert kell nekik,de nehogy már innen külföldről mi oldjuk meg azt is ha pl.az apja át akar menni egy másik faluba kocsival,végülis nem gyerekekről beszélünk,akik nem tudnák maguknak megteremteni a pénzüket,csak kényelmesebb lesétálni felvenni a pénzt,minthogy mindennap felkelni,munkát keresni.
2011. máj. 26. 21:15
 8/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem jo ez igy! A szulok,a testverke rajtatok eloskodnek. Neked kell valtoztatni! Kuldjetek el a testvert vagy dolgozni vagy haza. A szuloknek meg ne kuldjetek ,mert nektek is kell penz.
2011. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
igen,és akkor még mindehezz hozzáteszem,hogy anyuéknak sosem tudok küldeni vagy nem annyit amennyit kéne,mert az anyóséknak mindig sürgős fizetni valójuk van.tavaly pl. mindig azt mondták a számlára kell,idén a tavalyi számlákra.akkor a tavalyi pénz mire ment ha nem a számlákra?nekünk is van tartozásunk,de nem tudunk kijutni belőle,mert mindig eget verő dologra kell haza küldeni a mi pénzünket.
2011. máj. 26. 21:18
 10/36 anonim ***** válasza:
55%
Ha olyan helyzetben lennék,nekem az lenne az első,hogy a szüleimet támogassam,még ha utána én nélkülöznék is. Tettek ők értem annyit. Főleg hogy rengeteg mindenről mondtak le azért,hogy nekünk mindenünk meglegyen. Ezzel csak azt szeretném mondani,hogy Te nem tudhatod,hogy neki milyen emlékei vannak a szüleivel kapcsolatban,vagy hogy Ő hogy gondolja ezt az egészet. De ha neked ez nem felel meg,amit persze megértek,akkor nem tudsz mást tenni,szakíts vele. Szerintem úgyse tudja majd megállni,hogy pénzt küldjön haza.
2011. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!