Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom megérteni, hogy...

Nem tudom megérteni, hogy miért nekünk kell eltartani párom anyjáékat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a probléma,hogy a párom és én kinn élünk külföldön.A párom másfél éve,én pedig lassan egy éve vagyok itt kinn.Mindketten dolgozunk,bár volt januártól-márciusig egy leállás amikor,nagyon padlón voltunk és hát nem tudtunk pénzhez jutni,épp hogy a kajára és az albérletre volt pénzünk.

Nos az a felállás,hogy mióta kinn vagyok(bár már szerintem előtte is így volt),párom anyjáék állandóan mondják,hogy ilyen számlát kell befizetni,erre kell a pénz,nincsen kajájuk,kihúzták a hűtőt mert semmi nincs benne stb.A párom pedig sajnos,pedig tudom,hogy nem lenne szabad állandóan megsajnálja őket,és küldi haza a pénzünket,amit mi megkeresünk megy haza.Tavaly is a fizetésünk nagy részét haza küldtük.Bár igaz,hogy a húga is kinn él,jelenleg velünk egy házban(most nincs rendes munkája,csak néha elhívják takarítani,vagy konyhára mosogatni)mi tartjuk el őt is.De most a héten telt be teljesen a pohár,mert úgye hetente kapunk fizetést,múlt hét pénteken mikor volt fizu haza küldtünk az anyáéknak kajára pénzt.De viszont tegnap,a párom elküldött szintén 4000 Forintot benzinre,hogy az apja el tudjon menni valahova valami fontos dolgot elintézni,csak közben a számlánkról ami maradt pénz levonták az előfizetéses telefonra.Szóval nekünk kellett,kölcsön kérni mert a saját pénzünket haza küldtük a "kedves anyóséknak".Most jön a duma,hogy kilakoltatják őket és hogy fűtés számlára be kell fizetniük 30ezer forintot ami 100font.Mi sem keresünk most túl fényesen,mert ahol vagyunk gyár az majd most fog beindulni és heti 3-3napunk van,ami épp fedezi az albérletünket amit hetente kell fizetni.Marad kajára úgye most már nem ketten vagyunk,hanem hárman és a húgocskának megfelel a part time-os munka is,holott lehetne neki rendes állása csak nem jár utána.Szóval mi tartjuk el őt,de ezek tetejébe jó formán a párom anyjáékat is.Állandóan rinyálnak,hogy erre kell a pénz meg arra.Mindig kérdik,hogy na tudtok menni dolgozni,meg akkor mindig van valami amit fizetni kell.Bezzeg mikor nem volt munkánk,abba a januártól-márciusig tartó időszakba akkor meg tudtak lenni,meg tudtak oldani mindent a saját erejükből,most pedig,hogy tudják,hogy dolgozunk nekünk kell segíteni.A párommal már számtalanszor,beszéltem erről,hogy miért kell ezt nekünk csinálni,hogy innen kintről haza küldeni minden héten,valamennyi pénzt,mikor mennyit.Miért nem tudjuk élni a saját életünk?Holott nekünk is lenne fizetni valónk.De a párom mindig azt szajkózza,hogy az anyjáék igenis megérdemlik,meg hogy szegények nem tudnak sehogy pénzhez jutni.Mert otthon az apja sofőrként egy éve nem kap állást,az anyja meg takarítást szokott néha kapni,ami egy két hónapra közvetitti ki,de ez olyan mintha nem is lenne,mert akkor se volt sose elég a pénzük.Én értem,hogy segíteni kell,de anyuék is szegények,mégsem kéregeti el a fizetésünk.A párom szeretem,és nem akarom elhagyni,csak nem tudom,hogy nyissam fel a szemét,hogy az anyjáék teljesen lehúznak minket ott ahol tudnak?Ja és hozzáteszem ha valaki nem segít rajtuk,vagy épp az illető akarata ütközik az ő akaratukkal akkor az a személy,mindenféle r...kos,szemét,tüdőbajos,meg ilyenek.


Szerintetek merre tovább?Hogy tudnám ezt megszüntetni,mert engem és a párkapcsolatom is érinti ez az ügy,mert már rengeteg vitánk volt belőle,és nem tudok felette szemet hunyni.



Bocsi,ha esetleg hosszúra sikeredett.Köszönöm,hogy el olvastad és ha esetleg válaszolsz is rá.

Én 20éves vagyok,párom 26


2011. máj. 26. 21:02
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
48%
én ebbe bele se mentem volna...
2011. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%

Jaj, dehogy vagy önző!

Nem is értelek, hogy lehetsz ennyire önzetlen. Én egy forintot nem adnék ilyen helyzetben. Nincs más megoldás, vagy szakítasz, vagy külön kasszán éltek. A saját fizetését küldje el, a tiédet ne! Azért megdolgozol, az a Te pénzed. Ha ezt nem fogja fel a párod, akkor dobd ki.

2011. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
nem értem,hogy sok válaszadó szemébe,mért én vagyok az önző meg ilyenek.ha nekik kéne ezt csinálni kíváncsi lennék meddig bírnák,anyuéknak nincs otthon internetük mert kikapcsolták a pénz miatt,haza kéne utaznom már most meg kellett volna venni a jegyet,vagyis lassan meg kéne mert minnél drágább lesz,(nem nyaralni mennék haza,hanem személyim meghosszabbítani)de eddig úgy nézz ki,nem tudok mert úgye itt ez a fűtés pénz,és mondtam nem keresünk most valami túl fényesen.meg utána lehet lesz ez a jogsi pénz,és a húga se fog egy hamar elszállni a fejünk felett.
2011. máj. 26. 21:36
 24/36 anonim ***** válasza:

Hát, nagyon sajnállak kedves Kérdező, de sajnos sokat nem tudsz tenni az ügyben. Vagy elfogadod a küldözgetést, vagy megálljt parancsolsz, de akkor mindenkinek te leszel a szemét...


Akik szerint pedig ez kapzsiság: én még csak nem is dolgozom, az egyetlen bevételem az árvajáradékom. De anyósom és apósom minden egyes hónapban megrohamoz (engem!!!) hogy adjak nekik, mert nincs pénz számlára, nincs pénz kajára, nincs pénz benzinre.

Ha adok nekik, nem adják vissza hiába esküdöznek - és nekem is kéne az a pénz...

Ha nem adok nekik, érdekes módon meg tudják oldani a fizetendőket.


És igenis, be lehet sokallni egy idő után. Mikor te nem tudod befizetni a tandíjat, te nem tudsz hó végén kaját venni, te nem tudsz új ruhát venni miután leszakadt rólad az egyetlen farmered, anyósék meg úgy dőzsölnek mintha ők lennének a gazdagék.

Mert ugye akinek nincs pénze a számlákra, az ne fizessen havi 10000-res internetet, meg műholdas tévét, meg 20ezres telefonszámlákat, miközben neked egy szelet csokira nem telik... 21/L

2011. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd a másik kérdésed is?Nem találom.
2011. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
2011. máj. 26. 21:40
 27/36 anonim ***** válasza:

Csináld ugyanezt. Panaszkodj, hogy erre-arra nincs a szüleidnek pénze és küldjétek oda. Gondolom ők ésszerűen költenének belőle, egy részét meg félretehetnék neked.

Így nem is fog magától megoldódni a helyzet, mert kényelmes a húgnak, kényelmes anyóséknak. Minek erőltessék magukat, ha egy e-mail és már jön is a pénz?


Fordítsd vissza a fegyvert és most siránkozz te és küldjétek kettőtök (!!) pénzét a te szüleidnek. Hugicát is megértem, ha szponzorálják, minek törje magát munkáért?

2011. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó,ez valóban remek ötlet.de a gond megint csak feljön a húg részéről,mondtam most páromnak,mikor úgy nézett ki a dolog most a héten,hogy úgye nem elég a pénzünk mert haza küldtük ugyancsak,hogy kérdezze meg a húgát.de ő jött azzal,hogy most kérjem el azt a kevés pénzét?mikor egy héten egyszer vagy kétszer elmegy 4órába dolgozni?


na igen és mondom,ő is mindent ugyanúgy használ mint mi,nem ad bele már egy hónapja egy forintot se semmibe.mondom meddig fogjuk még eltartani??erre mondja,hogy már nem sokáig,ha talál majd valami jobb munkát magának.mondom az mikor lesz?erre mondja nem tudja,de segíteni kell neki.(ahozz képes itthon ül mindennap)mi azért nem váltunk munkahelyet mert egy éve ott vagyunk lassan,és esélyesek vagyunk a szerződésre.meg mi a MI pénzünkből bőven meglennénk,de így,hogy a pereputty a nyakunkon van?!:S:((

2011. máj. 26. 22:02
 29/36 anonim ***** válasza:

Mint már írták többen, más megoldás nincs csak ha külön kasszára mentek, vagy ha szakítotok.

Én nem tűrtem volna eddig sem mint Te. Állj a sarkadra, mert nekem úgy néz ki hogy nem csak a párod családja hanem maga a párod is kihasznál téged. Mivel nem tudná egyedül pénzelni a húgát és az anyjáékat is. Gondolkozz el ezen, és bízom benne hogy jól fogsz dönteni, mert ez a helyzet tarthatatlan.

2011. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Jó nagy balek vagy, már ne is haragudj. Nem látod, hogy az egész nyüves család a te nyakadon kolonc? Azt hiszed, ez változni fog valaha? Frászkarikát, vagy kidobod a fiúdat is, vagy életed végéig nem lesz egy saját házad vagy kocsid, de még egy drágább cipôd se, mert a kis párod elküldi a pénzedet a családjának. Fogadjunk, hogy neki azért egy jó drága telója van, neked meg nincs egy normális farmered sem?!
2011. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!