Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom megérteni, hogy...

Nem tudom megérteni, hogy miért nekünk kell eltartani párom anyjáékat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a probléma,hogy a párom és én kinn élünk külföldön.A párom másfél éve,én pedig lassan egy éve vagyok itt kinn.Mindketten dolgozunk,bár volt januártól-márciusig egy leállás amikor,nagyon padlón voltunk és hát nem tudtunk pénzhez jutni,épp hogy a kajára és az albérletre volt pénzünk.

Nos az a felállás,hogy mióta kinn vagyok(bár már szerintem előtte is így volt),párom anyjáék állandóan mondják,hogy ilyen számlát kell befizetni,erre kell a pénz,nincsen kajájuk,kihúzták a hűtőt mert semmi nincs benne stb.A párom pedig sajnos,pedig tudom,hogy nem lenne szabad állandóan megsajnálja őket,és küldi haza a pénzünket,amit mi megkeresünk megy haza.Tavaly is a fizetésünk nagy részét haza küldtük.Bár igaz,hogy a húga is kinn él,jelenleg velünk egy házban(most nincs rendes munkája,csak néha elhívják takarítani,vagy konyhára mosogatni)mi tartjuk el őt is.De most a héten telt be teljesen a pohár,mert úgye hetente kapunk fizetést,múlt hét pénteken mikor volt fizu haza küldtünk az anyáéknak kajára pénzt.De viszont tegnap,a párom elküldött szintén 4000 Forintot benzinre,hogy az apja el tudjon menni valahova valami fontos dolgot elintézni,csak közben a számlánkról ami maradt pénz levonták az előfizetéses telefonra.Szóval nekünk kellett,kölcsön kérni mert a saját pénzünket haza küldtük a "kedves anyóséknak".Most jön a duma,hogy kilakoltatják őket és hogy fűtés számlára be kell fizetniük 30ezer forintot ami 100font.Mi sem keresünk most túl fényesen,mert ahol vagyunk gyár az majd most fog beindulni és heti 3-3napunk van,ami épp fedezi az albérletünket amit hetente kell fizetni.Marad kajára úgye most már nem ketten vagyunk,hanem hárman és a húgocskának megfelel a part time-os munka is,holott lehetne neki rendes állása csak nem jár utána.Szóval mi tartjuk el őt,de ezek tetejébe jó formán a párom anyjáékat is.Állandóan rinyálnak,hogy erre kell a pénz meg arra.Mindig kérdik,hogy na tudtok menni dolgozni,meg akkor mindig van valami amit fizetni kell.Bezzeg mikor nem volt munkánk,abba a januártól-márciusig tartó időszakba akkor meg tudtak lenni,meg tudtak oldani mindent a saját erejükből,most pedig,hogy tudják,hogy dolgozunk nekünk kell segíteni.A párommal már számtalanszor,beszéltem erről,hogy miért kell ezt nekünk csinálni,hogy innen kintről haza küldeni minden héten,valamennyi pénzt,mikor mennyit.Miért nem tudjuk élni a saját életünk?Holott nekünk is lenne fizetni valónk.De a párom mindig azt szajkózza,hogy az anyjáék igenis megérdemlik,meg hogy szegények nem tudnak sehogy pénzhez jutni.Mert otthon az apja sofőrként egy éve nem kap állást,az anyja meg takarítást szokott néha kapni,ami egy két hónapra közvetitti ki,de ez olyan mintha nem is lenne,mert akkor se volt sose elég a pénzük.Én értem,hogy segíteni kell,de anyuék is szegények,mégsem kéregeti el a fizetésünk.A párom szeretem,és nem akarom elhagyni,csak nem tudom,hogy nyissam fel a szemét,hogy az anyjáék teljesen lehúznak minket ott ahol tudnak?Ja és hozzáteszem ha valaki nem segít rajtuk,vagy épp az illető akarata ütközik az ő akaratukkal akkor az a személy,mindenféle r...kos,szemét,tüdőbajos,meg ilyenek.


Szerintetek merre tovább?Hogy tudnám ezt megszüntetni,mert engem és a párkapcsolatom is érinti ez az ügy,mert már rengeteg vitánk volt belőle,és nem tudok felette szemet hunyni.



Bocsi,ha esetleg hosszúra sikeredett.Köszönöm,hogy el olvastad és ha esetleg válaszolsz is rá.

Én 20éves vagyok,párom 26


2011. máj. 26. 21:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
36%

Ma már egyszer feltettél egy kérdést, akkor meg a sógornődre panaszkodtál.


Ha ennyire nem vagy képes elviselni a párod családját akkor lehet szakítani. Semmi közöd hozzá hogy mire költi a pénzét, a sajátodat meg gondolom nem adod oda nekik.

2011. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

nem is lenne vele,gond ha a párom végre felnyitná a szemét.de nem tudom neki elmagyarázni,hogy nem jó ez így.sajnos szerintem érzelmei erősebbek mint a józan ész.

ja igen a párom húgával,nem felhőtlen a viszonyunk,nem jövünk ki meg soha nem is jöttünk ki egymással.és persze a húg elpanaszkodja ezt anyucinak ők meg engem utálnak gőzerővel,de tiszteletet meg hálát nem tudnak mutatni a sok segítségre,én nem azt mondom ny@ljanak be,hanem azt,ha valaki segít rajtuk nehogy már ő legyen a rossz.mindenki tudja,hogy nem normális ez a hazaküldözgetéses dolog,csak ők ketten nem.

a párom húga meg a mi fizetésünkkel van sokszor,elfoglalva,hogy mi mért csak ennyit küldtünk az anyáéknak,hova teszük a pénzünk,ha nem küldjük haza,mennyit fogunk most haza küldeni meg ilyenek.közbe meg mi etetjük őt is.

2011. máj. 26. 21:22
 13/36 anonim ***** válasza:
73%
Szegényke, nem vagy önző, én sem tartanám el a párom szüleit, mert az még oké, hogy egyszer egyszer kérnek, de rendszeresen az már nem.
2011. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
egy kasszán vagyunk,meg voltunk is.rengeteg pénzem el ment a kedves anyósékra.nekem nem lenne gondom,csak az ha valaki nem segít nekik éppen amit ki gondolnak,akkor az minden csak jó nem.sajnos ti nem éltétek ezt át,megértem,hogy nem is tudjátok átlátni teljesen.
2011. máj. 26. 21:24
 15/36 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is az lenne a legjobb, ha saját pénzed lenne. Neked semmi közöd az ő szüleihez, mármint abban az értelemben, hogy te nem tartozol nekik, főleg nem hogy neked kelljen nélkülözni. A húgát se tartsd el. Legyél talpraesettebb! Ha szakítasz egyszer a pasiddal, akkor meg nem feleslegesen segítetted a családját ennyire, és soha többé semmi közötök nem lesz egymáshoz?
2011. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
7%

"megértem,hogy nem is tudjátok átlátni teljesen."

-ez így van,kedves Kérdező, vaktában lövöldözünk.

Kapzsinak tűnsz kívülről- de te tudod, hogy nem vagy az.

2011. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
78%
Menjetek kulon kasszara. Mindent harmadoljatok, alberlet, rezsi, kaja. Es utana mindenki a sajat penzevel azt csinal ,amit akar.En tuti nem tartanam el a tesojat!!!
2011. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

sokáig tartana leírnom,hogy átlássátok mi miért van.

de röviden.Mi ketten,nem a párom egyedül mi ketten,tartjuk el a húgát,ha megkérdek valamit ő üvöltözik velem,segíteni nem segít pl. főzésben.nem hallottam a szájából mikor akar külön konyhára menni,vagy pénzt adni bele a dolgokba,mi sem ingyen kapjuk a boltba.

ennek tetejébe még az anyáékat is minden héten nekünk kell a párommal ketten pénzelnünk.mert az oké ha külön kasszára mennénk,el tudom képzelni,párom haza küldené a fizetését,(mert úgye nem lenne semmi közöm hozzá)az én fizumból meg fizetnénk a heti majdnem 30ezer forintos albérletet magyar pénzbe,meg még vennénk a kaját,meg a cigit.röviden ennyi.igen még az kimaradt,hogy a tavalyi rengeteg segítségem helyett,tiszteletet meg becsülést nem kapok,csak egy elharapott szia-t,holott a saját anyáméknak nem tudok küldeni,mert mindig máshova kell a pénz,történetesen a párom anyjáéknak,igen és tavaly se volt másképp.

2011. máj. 26. 21:29
 19/36 anonim ***** válasza:
50%

Dr Susan Forward a Mérgező szülők című könyvében is létező szindrómaként ír olyan szülőkről, akik elvárják, hogy a gyerek (akár a párjával is) váljon az ő szülőjévé.

Nekem is volt egy kalandom, tessék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ott vannak ide is passzoló válaszok.

2011. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom nem azért próbáltál külföldön szerencsét,hogy másokon segíts. Ezt jó lenne nekik is megérteni, te a jobb élet reményében mentél pár 100 km-re az otthonodtól.

Igen is valahogy ezt a pénz küldést be kell fejeznetek és magatoknak félre rakni.

2011. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!