Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hűség, megcsalás, gyerek: te...

Hűség, megcsalás, gyerek: te hogyan oldanád meg?

Figyelt kérdés

Egy nagy port kavart kérdés ihlette: Tegyük fel, házastársaddal 10 éve próbálkozol gyereknemzéssel, de nem sikerül. Mindketten képesek lennétek gyereket vállalni más személlyel, de a génjeitek nem passzolnak, így közös gyerek nem nagyon akar sikerülni (létezik ilyen!) Mindketten elmúltatok 40 évesek.. Mit tennél ebben a helyzetben? Erősebb lenne a gyerek utáni vágy, mint a házastársad iránt érzett szeretet? 40 év fölött a nőnek már nincs túl sok ideje teherbe esni, de egy másik férfitól sikerülhetne.. A férfi viszont elhagyná, ha megtudná hogy nem az övé a gyerek. A férfi is bármikor kiléphetne a házasságból, és kereshetne egy fiatalabb nőt, akivel családot alapíthat. Nyilván létezik egy helyes döntés, és egy (vagy több) elkeseredett lépés. Lemondanál a házastársadért a gyerekről, ha szükséges? Reménykednél a legvégsőkig? Mit éreznél, tennél, ha kifutnátok az időből? Megbánnád, amiért csodára vártál? Férfiként megfordulna a fejedben, hogy számodra még mindig lenne esély..?

Az örökbefogadás kb. ugyanannyira valószerű, mint a teherbeesés, aki próbálkozott már vele az tudja, milyen lehetetlen feltételeknek kell megfelelni és milyen hosszú a várólista. Szóval ezt a verziót akár ki is hagyhatjuk jelen esetben.


2011. máj. 26. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Megoldások ilyen sorrendben:

spermabank,örökbefogadás,nuku gyerek.

Nekem legalábbis.

2011. máj. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mesterséges megtermékenyítéssel. Hivatalos vagy nem hivatalos spermadonorral, vagy béranyával,stb. Örökbefogadással. VAn sok lehetőség.


Megcsalással semmiképp.

2011. máj. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem kötök bele senkiébe, mert direkt a megoldásokra vagyok kíváncsi:)

Ez a nem passzol a genetikai állomány azért nem olyan nagy fantasztikum:) Igazából iskolában is tanítják biológia órán, hogy van ilyen, de én is ismertem személyesen olyan párt, akik "allergiások" voltak egymásra, mert a szervezetük tartalmazott valami olyan anyagot, ami ellen a másik védekezni kezdett, szó szerint betegek voltak egymástól. Évekig próbálkoztak, de azóta mindkét félnek mástól van gyereke.. Egyik sem külföldi vagy más nemzetiségű..

Én nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, az biztos. A gyermeket afféle "szerelem gyümölcsének" tekintem, akiben éppen az a szép, hogy a párom és az én génjeimet hordja magában.. És ha mástól lenne az a gyerek, nem lennék túl boldog:( Ezért a donoros megoldás sem tetszik, adoptálni meg főleg nem szeretnék, ha lehetne saját gyerekem is. A megcsalás számomra sem jöhet szóba.. de akkor mi marad? Gyerek nélkül élni? Nem fosztanám meg mindkettőnket a lehetőségtől. Akkor inkább válás..? Bár ha már tényleg kifutó időben van az ember, akkor kicsi az esély, hogy tényleg szerelemre találjon időben..

2011. máj. 26. 02:02
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ebben az esetben el kell dönteni (ha egyik alternativa sem tetszik),hogy az ember párja vagy a gyerek fontosab.Így a legtisztességesebb.

Mondjuk én nem hagynám el a párom emiatt. Hisz az a gyerek nem is létezik,mi meg egy párt alkotunk baromi rég óta.Nekem ez fontosabb.Azzal sincs gond,ha valakinek nem,csak tisztázza le!

2011. máj. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
én teljes mértékben a sorsra bíznám a dolgokat... ha nem akar jönni a baba, akkor nem jön...ha jönni akar, úgyis jön. a férjemet választottam, vele szeretném leélni az életemet... akár gyerek nélkül is. magyarán nem görcsölnék a gyerek témán...bármit hozzon is a sors...én elfogadnám.
2011. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

hat nehez kerdes.mi 4evig probalkoztunk, a 4ik vetelesem utan telt be a pohar es mondtam a ferjemnek menjen,kezdjen uj eletet.Mivel nem lehetett tudni miert nem birom kihordani a babakat igy ugy gondoltam nekem mastol sem lehet gyerekem,de neki talan igen.

nekunk osszejottek csak nem maradtak meg,nem tudom melyik a rosszabb,ez vagy akinek ossze sem jon.

Nem akart elmenni,nem akart mastol gyereket,azt mondta neki jo igy mert szeret engem es inkabb en mint egy gyerek egy masik kapcsolatban.megbszeltuk hogy akkor egyuttmaradunk es elfogadjuk a helyzetet,igy leszunk boldogok gyerek nelkul.A nagy beszelgetesnek sex lett a vege amibol megfogant a lanyom aki 15honapos.Nem tudni miert pont akkor es hogy o miert maradt velunk,ez egy ajandek nekunk.

2011. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

00:48 vagyok


Korábban valaki írta, hogy el kell dönteni melyik a fontosabb; ti egymásnak, vagy a baba.

És az is igaz, hogy ti már léteztek, mint egy pár, de a baba még nem létezik.

Tényleg a sorsra kell bízni.


Írtad, hogy félsz, hogy te esetleg már kifutottál az időből, amikor a párod teherbe ejt egy fiatalabb nőt. No, itt kezdődik a bizalom. Mert ez visszafelé is elsülhet, hogy te esel teherbe valaki mástól. És jó oka lenne ezt hinni, hiszen a férfiak csak "szeretnének" gyereket, de nők ösztönösen "akarják" a babát. Ez az ösztön nagyon erős is lehet.


Utolsó gondolatként: én hiszek a csodákban.

Sok erőt kívánok!!!!

2011. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

10:57 ha nekem szólt,akkor köszönöm a biztatást!

Azért rettegek attól hogy majd bejelenti egyszer hogy gyereke lesz egy huszonéves nőtől,mert erre sokkal de sokkal nagyobb az esély,mint arra hogy én 41 évesen terhes legyek valakitől.Azért egy ilyen korú nőért nem kapkodnak már a férfiak,ha ilyen dologra akarnám adni a fejemet,szerintem eleve halott ötlet lenne.Viszont a férjem 40 évesen bizony igen jól néz ki,magas,széles váll,jó képű,általában nagyon tetszik a lányoknak,nőknek egyaránt mindenféle korosztályból,a huszonéveseknek is sajnos...

2011. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!