Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hűség, megcsalás, gyerek: te...

Hűség, megcsalás, gyerek: te hogyan oldanád meg?

Figyelt kérdés

Egy nagy port kavart kérdés ihlette: Tegyük fel, házastársaddal 10 éve próbálkozol gyereknemzéssel, de nem sikerül. Mindketten képesek lennétek gyereket vállalni más személlyel, de a génjeitek nem passzolnak, így közös gyerek nem nagyon akar sikerülni (létezik ilyen!) Mindketten elmúltatok 40 évesek.. Mit tennél ebben a helyzetben? Erősebb lenne a gyerek utáni vágy, mint a házastársad iránt érzett szeretet? 40 év fölött a nőnek már nincs túl sok ideje teherbe esni, de egy másik férfitól sikerülhetne.. A férfi viszont elhagyná, ha megtudná hogy nem az övé a gyerek. A férfi is bármikor kiléphetne a házasságból, és kereshetne egy fiatalabb nőt, akivel családot alapíthat. Nyilván létezik egy helyes döntés, és egy (vagy több) elkeseredett lépés. Lemondanál a házastársadért a gyerekről, ha szükséges? Reménykednél a legvégsőkig? Mit éreznél, tennél, ha kifutnátok az időből? Megbánnád, amiért csodára vártál? Férfiként megfordulna a fejedben, hogy számodra még mindig lenne esély..?

Az örökbefogadás kb. ugyanannyira valószerű, mint a teherbeesés, aki próbálkozott már vele az tudja, milyen lehetetlen feltételeknek kell megfelelni és milyen hosszú a várólista. Szóval ezt a verziót akár ki is hagyhatjuk jelen esetben.


2011. máj. 26. 00:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Erre találták fel a spermabankor. Egyszerű és tiszta megoldás, megcsalás nélkül
2011. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

Jelentkeznék a lombikbébi programba, vagy kerítenék x millió ft otr, és egy béranyát romániából aki kihordja a magzatomat.

Vagy kiutaznék kínába, ott olyan dolgokat is megoldanak orvosilag amire európában csak a fejüket vakarják a doktorok!!

2011. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen szülnék és nem vártam volna ennyi ideig,hisz lehet gyerekem és szülhetek.A férjen meg elgondolkoznék,hisz a sperma az sperma ebben az esetben,tehát nem keverhetné össze a megcsalással.Szoval egy f.sz,ezért telt el ennyi drága idő!A nő meg emészti magát,hát pont nemkéne.
2011. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Lombikbébi programra jelenkeznék,ha az se sikerül akkor a spermabankba mennék. Szerintem ha valakik igazán szeretik egymást akkor megpróbálják EGYÜTT megoldani.

A keresztanyámék ugyan ilyen helyzetben voltak,24 éves kora óta próbálkoztak,jelentkeztek örökbefogadásra is,de ott azt mondták nekik hogy nagyon sokára kaphatnak gyereket,persze közben járt orvosról-orvosra,írtak fel neki gyógyszereket amitől elvileg könnyebben teherbe eshet,aztán kiderült hogy a férjének kevés a spermaszáma,neki pedig az egyik petefészke nem műküdik. Amikor 31 éves lett jelenkeztek lombikbébi programra,beültettek neki gyerekeket (ikreket,hogy ha az egyik elmegy akkor hátha a másik megmarad),de elment neki. Ezt a beültetést megcsinálták még kb. 5-ször,de soha sem maradt meg neki a baba. Úgy voltak vele hogy utoljára megpróbálják és ha nem sikerül feladják a próbálkozást és inkább magukra költik azt a pénzt amit a gyerekre szántak és egymásra fordítják az összes idejüket. Az utolsó beültetést valami csoda folytán sikerült,most 37 évesen van egy csodaszép 2 éves lányuk!:)

2011. máj. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét fél egészséges, de egymással nem passzolnak a génjeik, akkor még mindig van egy "köztes" megoldás; az idegen spermával való megtermékenyítés. Ez beteljesítheti a gyermek iránti vágyat, és a közösen megélt gyermekvárás érzelmileg is ráhangolhatja az apát arra, hogy végül sajátjának tekintse a kicsit.

Ha kölcsönös az egymás iránti szerelem, és a gyerek iránti vágy, talán ezt a megoldást a legkönnyebb elfogadni. Ebben nincs félrelépés, nincs semmi olyan, ami elfogadhatatlan lenne bármelyik fél számára. A tudomány segítségével, felülírható a természet tévedése...

Nem hiszem amúgy, hogy ez a dilemma 40 éves kor környékén így merüljön fel egy kiegyensúlyozott kapcsolatban. Ekkorra már, - közös döntés alapján - inkább annak a tudomásul vétele aktuális, hogy minden próbálkozás dacára, gyermektelenül, ketten fogják leélni az életüket.

Annak a lehetősége, hogy egy másik kapcsolatból bármelyiküknek gyereke legyen, ekkorra már inkább a férfiak számára realitás, hiszen ilyen szempontból ők kevésbé "korhatárosak" mint a nők. Azt, hogy gyerek nélkül, két ember kapcsolata mennyire stabil, vagy kielégítő számukra, már sokkal előbb kell tisztázni.

2011. máj. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Olvastam a kérdést.

Mindketten keressenek hozzájuk illő párt, tehát szakítsanak. Megcsalás szóba se kerülhet.

2011. máj. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az idegen spermát se választanám.
2011. máj. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőjüknek lehetne mástól saját gyereke, akkor a férj nem biztos, hogy belemenne a spermabankos megoldásba, hiszen az a baba biológiailag nem lenne az övé, csak az anyáé.
2011. máj. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy hülye félrediagnosztizálás, hogy genetikai úton nem passzol.


Milyen raszhoz tartoztok?

Vagy egyikőtök néger a másik meg alaszkai?

2011. máj. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Oda is írtam választ,ide is írok,de rövidebben:40 múltam,hosszú évek óta küzdünk a babáért,megéltünk már sok mindent,átéltünk már sok fájdalmat a férjemmel.Ezt most nem részletezném,mert nagyon de nagyon hosszú lenne..Én sajnos nem tudom elfogadni egyenlőre a spermadonoros megoldást,mert a férjemtől szeretnék kisbabát,nem egy idegentől,akiről semmit sem tudok az égvilágon.Attól is félek,hogy a férjem hogy élné meg,hogy mástól várnék gyereket,más gyereke van a hasamban.El nem tudom képzelni nő létemre,és még nem jutottunk odáig,hogy erről konkrétan beszéljünk..Nem tudom hogy tekintene az én növekvő pocakomra,abban a teljes tudatban,hogy a gyerek nem az övé..Még nem adtam fel,és 45 éves koromig nem is fogom,az biztos.Viszont attól rettegek,hogy egyszer bejelenti hogy gyereke lesz egy huszonéves nőtől.Igen,ettől rettegek.Egyébként fiatalosak vagyunk,el sem hiszik rólunk a korunkat sokan.Soha nem merült fel bennem hogy mástól essek teherbe,mert nem csak egy gyereket szeretnék valakitől,hanem közös kisbabát a férjemtől,aki a világon a mindent jelenti nekem.Hogy az ő gyermekét öleljem magamhoz,vele együtt ott a szülőszobán..
2011. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!