Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Zavar" hogy a barátom nélküle...

"Zavar" hogy a barátom nélkülem csavarog? (olasz)

Figyelt kérdés

A kérdés nem pontos megfogalmazás.

Arról van szó, hogy barátomat a munkája külföldre köti, ezért havonta 1-2x megy külföldre, pár napra, és persze kihasználja a lehetőséget, és tengerpart meg az meg az.

Nekem minden vágyam, hogy kimenjek vele, de sosem jön össze. Vagy fiút visz magával, mert hogy fizikai munka és kell a segítség, vagy van hogy én nem tudok elszakadni az itthoni dolgoktól.

Itthon pedig nem megyünk soha sehova. Nincsenek közös programjaink. Nem akarja szórakozásra költeni a pénzt (de még csak egy pizzázásra sem valamelyik étteremben sőt semmi ilyesmire) Ja meg ha hazajön hát fáradt.

Egyrészt irigylem, hogy ő tengert lát havi 2x, másrészt haragszom rá, hogy nincsenek közös programjaink.

Lehet ezt így bírni?

Lassan úgy érzem kiszeretek belőle, mert azon kívül hogy aludni meg panaszkodni látom, semmi közös élményünk nincs.

Régebben voltunk együtt nyaralni, akkor nagyon "beleszerettem" a kinti életbe, és hát azóta is visszavágyom.

Irigylem azokat a fiatalokat is, akik heti/havi szinten mennek kirándulni stb.

Néha már úgy gondolom, hogy kilépek ebből a kapcsolatból. De megérni ezt megtenni "csak" azért, mert hiányoznak a programok?

Annyira vágyom arra, hogy a barátommal legyenek közös élményeink. És ha ennek ez az ára, lehet mást keresek. Csak az a baj, hogy mi már 5 éve együtt vagyunk, az utóbbi 1.5 év teljesen programmentes.

Barátnőim mind bulizni akarnak menni, de engem inkább egy jó kis kerti party grillezéssel, esti szalonna sütéssel vagy hasonló dolgok érdekelnének.

Te mit tennél a helyemben? Barátom most arra összpontosít, hogy felépítkezzen. Mindig azt mondja, hogy milyen jó lesz, mert hogy nekem soha sem kellesz hitelt fizetnem. Mit tegyek, mit válasszak?

Szeretem a barátomat, de ha el is megyek barátnőkkel valami programra, az nem pótolja a barátom hiányát.


2011. máj. 25. 23:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebbol az egeszbol semmi jo nem sulhet ki.A szorakozas sokszor nem penz kerdese,nekunk sincs sok.Szallonat sutunk,setalunk pecazunk,vagy megnezunk kozosen egy filmet a tvben.

Nekem sajat hazam van,a parom a kezdetek ota ide dolgozik,nincs enyem tied,kozos minden holott neki papiron semmije nincs.

Szerintem nem szeret teged,de ez maganvelemeny.5ev utan azert legalabb eljegyezhetett volna.

2011. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Biztos, hogy a megfelelő partnert választottad?

Mi lesz, ha összeköltöztök, ha már most is ennyi a súrlódás, nézet és egyéb különbség?

Csak az idődet pazarlod.

2011. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Neked lenne egyébként kivel elmenni kerti partizni? Mert ha igen, akkor menj a barátod nélkül.


Tudod alapvetően azzal nincs gond, hogy minden idejét a házzal tölti... a probléma az egyéb hozzáállásában van. Mondta hogy nem vagy olyan mint kellene hogy legyél? esze ágában sincs megkérni a kezed? Semmiféle közös jövőre utaló megjegyzést nem tesz? akkor nyilvánvaló számodra, hogy ehhez neked nincs közöd. Nem kell vele szakítani, de legyen tőle független életed, ami boldoggá tesz. nem kell rá tekintettel lenni, hogy ő mit csinál és hol van. ha úgy alakul veled megy, ha nem hát az ő baja.

2011. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Na zet így mondd el neki
2011. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

na,ezt ismerem. olyan mint az exem. én 4 évig bírtam. folyton azt mondta,h értem teszi. én nagyon vágytam családra már ő csak hajtogatta h majd ha ittlesz az ideje. haverokra persze volt,ők is kijártak mindenfelé.


na végül kiléptem,mire vártam volna? nos,a fiú jelenleg ausztzráliában tengődik az éppen aktuális csajjal, már 35,se gyerek,se semmi.


gondold át h te mit akarsz, a jövőképetek egyforma -e? nekem úgy tűnik h nem.


sztem ideje kilépni,sajna nincs mire várni

2011. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de nekem ugy tünik ez a pali egy szarrágó, hagyd a csudába ez még azt is kiköti majd hogy hány ft-os betétet vehetsz mert arra is sajnálni fogja a pénzt az ilyenektől óvjon az Isten mindenkit.
2011. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok híve annak, hogy a férfi fizessen mindenféle programot, főleg évek után, de amit ő csinál, az már a ló másik oldala. Egy szalonnasütés vagy 1-2 ezer forintos kiadást tényleg illene rászánni, főleg, hogy nem az életben maradásotok múlik ezen a pénzen.


Az eljegyzésre vonatkozó kifogások pedig tényleg kifogások. Nálunk lett volna pénz eljegyzésre és nagy lagzira is, de én személy szerint sajnáltam rá, úgy voltam vele, hogy akkor inkább utazzunk el belőle.

Az eljegyzés négyszemközt történt, az esküvő pedig szűk családi körben, 15 rugó alatti költségvetésből kijött. Szóval nagy kiadás nélkül is meg lehet oldani, ha tényleg a pénz lenne a baja, akkor ő is megoldaná így.

Innentől kifogás kifogás hátán.


Megértelek, hogy dobbantáson gondolkodsz.

2011. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

szerintem is ,csak a saját jövője érdekli,szerintem ez a szerelem már csak egy oldalú...az sose probléma ha spórol az ember,főleg ha a jövőjét építi,de ennyire zsugorinak már tényleg nem kellene lenni!ha jól értettem,akkor benned csak a rabszolgát látja,ez pedig már rég rossz :(

szerintem is jobban járnál,ha ott hagynád,itt vagy lassan 21évesen,ha tovább vársz,akkor csak meg fogod bánni,hidd el nekem,én is így voltam!csak úgy suhannak el az évek,azt veszed észre hogy holnap már 25-26éves vagy,és még nem éltél,mindent feladtál a semmiért!én 7év után hagytam el az akkori barátom,csak vártam a csodát,de nem jött...2éven át hezitáltam,mert hát mégis csak hosszú ideje voltunk együtt,nehéz is volt nagyon,de azóta rájöttem hogy jól döntöttem.szerintem mérlegeld hogy neked megéri-e,mert ha már most így viselkedik,az a későbbiekben se lesz másképp!

2011. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

"a barátom nélkülem csavarog (olasz)

ezt úgy érted hogy olasz a barátod,vagy olaszba csavarog nélküled?

mert ha olasz a barátod és 5 év után sem jegyzett el,utána sem fog sosem.

nekem volt egy olasz barátom,még itt volt minden szép és jó volt(6hónapig)de hamar rá kellett jönnöm,csak kihasznált..

szerintem téged is kihasznál a barátod,már amit leírtál az alapján,ha igazán szeretne téged,ennyire nem lenne forintos.. nem holmi drága dologra költöttél volna,ez a pali csak kihasznál,szerintem hagyd ott,majd meglátod később jól döntöttél.de ezt neked kell eldönteni,mit is akarsz!!csak időben tedd.

2011. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!