Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Zavar" hogy a barátom nélküle...

"Zavar" hogy a barátom nélkülem csavarog? (olasz)

Figyelt kérdés

A kérdés nem pontos megfogalmazás.

Arról van szó, hogy barátomat a munkája külföldre köti, ezért havonta 1-2x megy külföldre, pár napra, és persze kihasználja a lehetőséget, és tengerpart meg az meg az.

Nekem minden vágyam, hogy kimenjek vele, de sosem jön össze. Vagy fiút visz magával, mert hogy fizikai munka és kell a segítség, vagy van hogy én nem tudok elszakadni az itthoni dolgoktól.

Itthon pedig nem megyünk soha sehova. Nincsenek közös programjaink. Nem akarja szórakozásra költeni a pénzt (de még csak egy pizzázásra sem valamelyik étteremben sőt semmi ilyesmire) Ja meg ha hazajön hát fáradt.

Egyrészt irigylem, hogy ő tengert lát havi 2x, másrészt haragszom rá, hogy nincsenek közös programjaink.

Lehet ezt így bírni?

Lassan úgy érzem kiszeretek belőle, mert azon kívül hogy aludni meg panaszkodni látom, semmi közös élményünk nincs.

Régebben voltunk együtt nyaralni, akkor nagyon "beleszerettem" a kinti életbe, és hát azóta is visszavágyom.

Irigylem azokat a fiatalokat is, akik heti/havi szinten mennek kirándulni stb.

Néha már úgy gondolom, hogy kilépek ebből a kapcsolatból. De megérni ezt megtenni "csak" azért, mert hiányoznak a programok?

Annyira vágyom arra, hogy a barátommal legyenek közös élményeink. És ha ennek ez az ára, lehet mást keresek. Csak az a baj, hogy mi már 5 éve együtt vagyunk, az utóbbi 1.5 év teljesen programmentes.

Barátnőim mind bulizni akarnak menni, de engem inkább egy jó kis kerti party grillezéssel, esti szalonna sütéssel vagy hasonló dolgok érdekelnének.

Te mit tennél a helyemben? Barátom most arra összpontosít, hogy felépítkezzen. Mindig azt mondja, hogy milyen jó lesz, mert hogy nekem soha sem kellesz hitelt fizetnem. Mit tegyek, mit válasszak?

Szeretem a barátomat, de ha el is megyek barátnőkkel valami programra, az nem pótolja a barátom hiányát.


2011. máj. 25. 23:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ja és azt mondja, hogyha majd elkészülnek a dolgai, akkor lesz időnk közös programokra.

De egyenlőre még csak eljegyzést sem tervez.

Mi van ha én most kivárom ezt az időt, elmegy ezzel még 1-2 évem, közben ő eléri a céljait, én meg elpazaroltam a fiatalságomat és rá vártam.

Sokkal biztatóbb lenne a helyzet, ha legalább már "kicsit" szorosabban összetartoznánk, talán engem is jobban foglalkoztatna az ő háza. De így, úgy vagyok vele, hogy az övé, azt csinál vele amit akar, kb közöm nincs hozzá.

A minap is azt mondta, hogy minek akarok én szórakozni (pl szalonnát sütni este, rákölteni 800 ft-ot) inkább gyűjtenék pénzt, tenném el, vagy ha már ennyire "vásárolhatnékom van" vennék valamit a házba. Szerintem tiszta vicc, hogy majd azért fogok mindenen spórolni (kaján, meg kozmetikumokon, jelzem kb havi 8-10 ezer ft) hgoy az ő házára költsem.

2011. máj. 25. 23:37
 2/19 A kérdező kommentje:

Engem miért nem tud megérteni? : (

Talán már nem is szeret? Nem érdeklem ennyi év után? Attól is félek, hogy majd 7 év után kidob.

Olyan nehéz helyzet ez, és hozzáteszem, hogy nekem csak ő van az életemben! Se normális családom nincs, se tesóm, unokatestvéreim sincsenek sajnos :( se egy igazi barátnő : 20L

2011. máj. 25. 23:39
 3/19 napietus ***** válasza:
az nem baj, hogy takarékoskodik, sőt. ő gondolkozik jól, nem aki elszórja a pénzét. az már inkább gond, hogy nincsenek közös programok, ahhoz nem feltétlenül kellenének vagyonok. lehet, hogy mostanában fáradt a sok munka miatt, addig foglald el meged, csak most gondolod azt, hogy nem lesz jó, igenis jó lesz! kapcsolódj ki a barátnőiddel, családoddal, vagy akár egyedül. keress valami sportot vagy hobbit, amit szeretsz csinálni, és vesd bele magad :) ha kiegyensúlyozottabbnak és felszabadultabbnak lát Téged, az a kapcsolatotoknak is jót fog tenni.
2011. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 napietus ***** válasza:
ja, abban meg igazad van, hogy ha azt szeretné, hogy az ő céljait magadénak érezd, akkor minimum, hogy megkéri a kezed. addig mi közöd az ő házához, meg az ő jövőjéhez? semmi. erre is jó, amit írtam, ezt tudatosítja benne.
2011. máj. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod kedves első!

Nyomatékosítani fogom benne, hogy ennyi idő után (5év, én meg a hónapban már 21 leszek) jó lenne ha tervbe venné, mert így tényleg kb hidegen hagy a háza. Szoktam neki segíteni, festeni, füvet nyírni, múltkor bontani, de az úgy nem az igazi, nem érzem úgy, hogy ezt tényleg azért teszem, mert én is ott fogok élni. Remélem érted.

Próbálok majd barátnőkkel, vagyis ismerősökkel majd valami programot szervezni ha ráérek, utolsó, 1 hónapos nyári szünetemben. (munka mellett persze) De arra is volt már példa, hogy amikor én elmentem valahova, pl tavaly, ő meg csinálta a házat, ki volt akadva, hogy én elmegyek csavarogni, ő meg dolgozik. És olyat is a fejemhez vágott már, hogy ő úgy gondolja, hogy egyedül fog ott élni. Hát köszönöm szépen :( Akkor eddig is feleslegesen segítettem? Hogy mondhat ilyet? Aztán meg csodálkozik, hogy azóta nincs kedvem már olyan sokat segíteni. Mert a tavalyi egész nyarat ott töltöttem addig amíg nem szólt be egy ilyet.

2011. máj. 25. 23:50
 6/19 napietus ***** válasza:
ezek után csak annyit mondok, ne hagyd magad kihasználni. azt meg ne tűrd, hogy cirkuszoljon. Te egyenlőre "Isten és ember előtt" FÜGGETLEN nő vagy. nem vett el, nem is nyilvánította ki, hogy el szeretne venni. így egy kissé egyoldalú ez a dolog, mindenképpen beszéljétek meg, ha továbbra sem foglal határozottan állást, lépj tovább, ne pocsékold az idődet, energiádat rá.
2011. máj. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Próbáltuk már megbeszélni ezeket a dolgokat azóta, tavaly nyár óta, hogy mi történt, és hogy én mit hogy gondolok. Csak az a baj, hogy neki az értékrendje teljesen más mint az enyém.

Ő úgy gondolja, hogy az eljegyzés is sok pénzbe kerül, és hogy majd akkor csinálunk, ha ki tudom fizetni a saját részemet. De az a pénz, ami kellene rá, van annyim félretéve, szóval nem ezen múlna. (egyébként ő nem szeret a nagy család előtt szerepelni, ezért lehet ezért is halogatja)

A másik dolog, azt mondja, hogy azért sem került még erre sor, mert hogy én nem vagyok olyan, amilyennek kellene lennem.

Ha az ember szereti a másikat, akkor nem el kellene fogadni minden hibájával együtt?? Oké, van olyan, hogy hisztis vagyok vagy ideges amikor nem jön össze semmi és rossz napom volt.. De alapvető jellemhibáim nincsenek. Nem csalom meg, nem hazudok neki, nem vagyok önző/féltékenykedő stb.

2011. máj. 26. 00:01
 8/19 napietus ***** válasza:
75%
ezek kifogások, szerintem, ez a nem szeret szerepelni, meg fizesd ki a részed. ráadásul az olcsóbbik fajta...de Te vagy ott, Te érzed...
2011. máj. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi hogy szántál rám időt! :)
2011. máj. 26. 00:05
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem akarok semmi rosszat mondani, de pusztán az alapján, amit írtál, nagyon átlátszó, hogy ő nem szeret téged, és kihasznál, de ne legyen igazam.

2011. máj. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!