Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a párom nem is...

Lehet, hogy a párom nem is akar tőlem sosem gyereket?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt, de még egyszer sem mondta, hogy de jó lenne egy közös baba. (nem ebben a pillanatban, csak majd valamikor) Ha én hozom szóba egyből terel. Előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya. Nem élünk kacsalábon forgó kastélyban, de anyagiakban egy új jövevényt simán be tudnánk vállalni. 30 vagyok, tehát már jócskán benne a korban.
2011. máj. 23. 08:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én ezt a kapcsi elején tisztázni szoktam,milyen tervei vannak.ez meg igy tök gáz ha ő nem akar,mert ezt eröltetni nem tudod.sztem a férfiak nem szoktak ezen rágodni.
2011. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Már van egy gyereke. Sztem márnem akar többet.
2011. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem konkrétan kérdezz rá, hogy akar-e egyáltalán közös gyereket és ha igen, akkor kb. mikor, mert neked már ketyeg a biológiai órád :D és akkor kiderül minden.
2011. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valóban sanszos a dolog. Azt hiszem, hogy vár rátok egy nagy beszélgetés. Ne találgatózz, hogy vajon akar-e vagy se. Állj elé és konkrétan kérdezz rá. Nincs humbukk és terelgetés.


Hasonló helyzetben voltam. Én is ezt tettem. kaptam rá egy akkor megnyugtató választ, hogy hülyeségeket gondolok. De a témát mindig csak én hozom fel. magától nem is tesz említést. Szóval lehet, hogy csak el vagyok ezzel hallgattatva. Úgyhogy figyelj oda.

2011. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ezt érdemes letisztázni az elején,még időben,hogy mire számíts.Az nem oké,hogy évek múlva merül fel a kérdés,és kiderül,hogy az egyik félnek esze ágában sincs babát vállalni.Az idő telik,és ha valamelyik már nagyon szeretne,kereshet új párt,ki tudja normálisat mikor talál,az évek csak telnek,akár addig,amíg késő nem lesz...elején tisztázni a dolgot.
2011. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
meg sztem 2 ember szereti egymást,szerelmes,akkor csak akar közös gyereket nem?vagy lehet h csak a nők gondolkodnak igy.
2011. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó: a nők sem mind szerencsére...
2011. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem inkább csak a nők gondolják úgy, hogy kell a gyerek ha igazán szeretjük egymást. Bár azért persze ne általánosítsunk. Biztos vannak mindkét oldalon kivételek. Gondolkodom ezen a kapcsolat elején való tisztázáson. Nem tudom, hogy nem korai-e ez? Nyilván sok feleslegességtől megóv.
2011. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez nehéz kérdés, mert ebben változhat is idővel az ember álláspontja. Szintén elvált férj, gyerekkel a előző házasságából.

Eleinte még a rokonok kérdéseire is rázta a fejét, hogy ááá, nem, neki elég az az egy.

Egyszer leültettem, hogy mesélje már el, miket gondol a témáról, mi az oka a nemnek. Hirtelen egy épkézláb választ se tudott mondani. Aztán másnap is szóba került, végül néhány nap alatt lassanként (ekkor derült ki, hogy ő sem volt teljesen tisztában az okkal!) kiderült, hogy kicsit félti a kényelmét, visszacseng neki az előző rossz házassága, fél, hogy megint elromlana esetleg. Mivel voltak már konkrét indokok, ezekről lehetett beszélgetni, hogy mennyire reálisak vagy sem.

Végül ő maga döntött úgy, hogy nem is megalapozott a véleménye. Azóta annyira átfordult a helyzet, hogy ő már szorgalmazza, én meg várnék még egy-két évet.

Nagyon olyan érzésem van, hogy leesett egy kő a szívéről, kielemezhette a saját félelmeit és most örül, hogy leszámolt velük.

Előtte csak egyfajta szorongást érzett, ha szóba került a dolog, de racionálisan nem is tudta megindokolni.


Érdemes átmenni hallgatóságba ilyen esetben!

2011. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg mindenki akar gyereket,akár nő akár férfi.

Nálunk a párom jobban rá volt állva a dologra, ő hozta fel mindig és szavakba nem lehet foglalni annyira várja a megszületést. Persze én is szerettem volna gyereket, csak nem gondoltam hogy elsőre össze is fog jönni.

24/L

2011. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!