Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden házasság rossz?

Minden házasság rossz?

Figyelt kérdés

Van néhány barátnőm akik sokkal idősebbek mint én (én 22, ők 29-től felfele, asszem kb 40ig) és mindannyian panaszkodnak a férjükre, hogy gusztustalanok (böfögés, puki stb) hogy nem figyelnek rájuk, meg is csalták őket, egyikük még azt is mondta egyszer hogy esténként alig várja minnél később jöjjön haza a férj, addig se látja. Mindegyikőjüknek van több gyerekük is a férjeiktől. Én ugy gondolom hogy egy ilyen házasság nem jó házasság, de ők röhögnek rajtam hogy még fiatal vagyok és úgyis én is úgy fogok járni mint ők mert minden házasság ilyen. Mindig kinevetnek és naívnak tartanak amiatt mert úgy gondolom egy házasságnak nem lenne szabad ilyen szintre lesüllyedni.

Tényleg naív vagyok és minden házasság ilyen egy idő után, vagy igazuk van és törődjek bele hogy a jövendőbeli férjem nem fog törődni velem nem akarom majd látni nem fog rendesen fürödni meg fogom csalni, mert ez a természetes?


2009. márc. 14. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, van jó is, és ha az igazi társaddal kötöd össze az életed, akkor az jó is marad, de ha nem, az nem lesz jó hosszú távon, max. a rózsaszín köd az elején leplez sokmindent - és ilyenkor van az, hogy lakva ismerni meg.

Nekem is azt mondanák, hogy fiatalka vagyok (24 éves nő), DE...

a szüleim nem tartoznak össze, mert állandó a vita és a balhé, és apám megjegyzései a nőkre, én már nem tudom poénnak venni, és csak azért nem váltak el eddig, mert anyu fél, hogy apám anyagilag kisemmizi, néha elvannak, és sajnos odáig jutott, hogy nem bírom nézni, amikor éppen elvannak, mert tudom, hogy többségében nem ez van. Viszont ismerek olyan házasokat, akik még mindig jól megvannak és ilyen gondjaik nem voltak (több, mint 25 év házasság után).

És persze vannak, akik elváltak, és jól döntöttek, és vannak, akiknek válás után se sikerült (még) az igazi mellett kikötni.

Van, aki hajlandó megalkudni, de az igazi társ mellett NEM KELL, amit mások szerint "kell", azt az igazi mellett senki nem érzi tehernek és megalkuvásnak.

2009. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

mi 10 ev egyutteles utan hazasodtunk ossze, es nem sokkal az eskuvo utan fogant a baba.. en 29 vagyok, a ferjem 30.

a ferjem nem bofog, es nem pukizik, de legalabbis, ha csinalja, letagadja, hogy ő soha :D

a babát imádja, engem is sokszor dicser, hogy ugyes vagyok, bar en mindig haritom, hogy ketten vagyunk ugyesek.

szerintem valamilyen modon eljutott egy kovetkezo szintre a kapcsolatunk, ami tok jo, remelem, ha lesz még következő szint, az is ilyen jó lesz.


amugy az anyósom és apósom is boldog hazassagban elnek, szeretik egymast, bar az aposomnak fogalma sincs, hogy mit szeret az anyósom, mindig parfumot vesz neki, meg olyan dolgokat, ami szerinte jo, nem olyat, amire az anyós vagyik, bar igazaból szólva mindennek orul, ilyen apró kedveskedes.


anyamnak 4 borzasztó rossz hazassaga volt.. well.. legalabb probalkozott..

2009. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a KÖLCSÖNÖS bizalommal, tisztelettel, szerelemmel? Még véletlenül sem fordult elő válaszaitokban.
2009. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod kis csillag minden éremnek 2 oldala van.Én meghallgatnám a férjek verzioját is...
2009. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint már mondták, hozzáállás kérdése. a szüleim 21 éve házasok és nem ilyen rossz a házasságuk, sőt!

Én még csak 20 vok(8 hónapja feleség) és egyáltalán nem ezt várom az élettől. sem magamtól, sem a férjemtől amiket a bnőid elmondtak.

2009. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!