Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden házasság rossz?

Minden házasság rossz?

Figyelt kérdés

Van néhány barátnőm akik sokkal idősebbek mint én (én 22, ők 29-től felfele, asszem kb 40ig) és mindannyian panaszkodnak a férjükre, hogy gusztustalanok (böfögés, puki stb) hogy nem figyelnek rájuk, meg is csalták őket, egyikük még azt is mondta egyszer hogy esténként alig várja minnél később jöjjön haza a férj, addig se látja. Mindegyikőjüknek van több gyerekük is a férjeiktől. Én ugy gondolom hogy egy ilyen házasság nem jó házasság, de ők röhögnek rajtam hogy még fiatal vagyok és úgyis én is úgy fogok járni mint ők mert minden házasság ilyen. Mindig kinevetnek és naívnak tartanak amiatt mert úgy gondolom egy házasságnak nem lenne szabad ilyen szintre lesüllyedni.

Tényleg naív vagyok és minden házasság ilyen egy idő után, vagy igazuk van és törődjek bele hogy a jövendőbeli férjem nem fog törődni velem nem akarom majd látni nem fog rendesen fürödni meg fogom csalni, mert ez a természetes?


2009. márc. 14. 16:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem minden hazassag ilyen! Az en ismeroseim kozott olyan van 15-20 eve hazasok persze ott vannak a gyerekek is, es meg mindig imadjak egymast! Jo latni, hogy vannak ilyenek is! Ja! Es nagyon szepen beszelnek egymas hata mogott is a masikrol :D
2009. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
93%
Ezt a nem fürdiket honnan szedted? :D
2009. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazából a hozzáállás válogatja.Meg a viselkedés,hogy ki milyen "laza" otthon. Nekem pl két példám is van,és két ellenkező. Az egyik házasságban 20év után is bohóckodás van egymással,és munkamegosztás,meg tisztelet,szóval nincs büfögés meg direkt puki a másik jelenlétében.És jó látni őket.

Viszont a másik családban a férfi lóg,iszik,rendetlen,szinte már sokszor az undor határán lusta,pl. otthagyja a két falat maradékot fél napig a konyha asztal közepén.És ott is úgyvan,hogy a nő addig érzi jól magát amíg nincs otthon a férj.

Szerintem már a kapcsolat elején lelehet következtetni,hogy milyen ellustulások lesznek idővel.Ha most elpakol maga után,nem ba+ozik,mindig jelentkezik,hogy mit csinál,és tekintéllyel van rád,hogyha bajod van,akkor egy hosszú és szép házzasságnak nézel elébe.

Lehet,hogy a pasikon függ,milyennek éljük meg a házasságunk :)

2009. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
94%
Szerintem az elején még nem lehet látni mivé fajulhat.Van aki jól tudja leplezni a rossz szokásait.Pl.ivás,rendetlenség.Aztán lakva ismerni meg...
2009. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem minden házasság ilyen. Persze, hogy nem.


Gusztustalan a böfögés meg a fingás vagy ha aznap pont nem fürdött le a faszi, mert fáradt volt? Na ne már. Nem ettől lesz rossz egy házasság. Két ember miatt lesz rossz. Nem egy miatt.. Ezt felejtik el baromi sokan.


Ezért nem kell hamar házasodni, ha az ember úgy érzi nem élte még ki magát. Ezért kell több fickóval is megismerkedni a nőknek, hogy legyen viszonyítási alapjuk. Ezért nem kell várakozásra inteni a lányokat, ha akarnak egy faszival csinálni valamit. Éljenek mielőtt lekötik magukat, hogy ne mondhassák később... auuu azt még nem próbáltam hogy... blablabla


Tapasztalatot kell szerezniük a nőknek és persze a férfiaknak is, mert nem fognak tudni dönteni. Illetve tudnak dönteni, de mint a kérdező felvetésében is látszik, rosszul. Nincs az embereknek tapasztalat nélkül viszonyítási alapjuk.


Vannak kérdéseim nekem is: Miért vannak gyerekeik? Gondolom a faszik nem egyik pillanatról a másikra lettek ilyenek. Miért nem válnak el, ha tényleg annyira rossz? Ha tényleg rossz és nem csak a szájuk jár... Mert erre is volt példa.


Téged azért nevetnek ki, mert nincs perspektíva előttük a szebb jövő reményében. Lekötötték magukat, és úgy érzik végérvényesen. Nem mernek változtatni. Mert szűklátókörűek. Mert gyávák. Mert kényelmesek.


Jól látod, nem kell minden házasságnak ilyennek lennie. Ha két ember szereti egymást, akkor nem lesz ilyen. Ha

nem szeretik már egymást, akkor meg el kell válni és rövidre zárni a történetet!


25/f

2009. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Előző válaszoló: maximálisan egyetértek veled. De téged is kiröhögnének mert azt mondanák hogy fiatal vagy (25) és semmit nem tudsz még (mert igazából nekem is ezt mondják....)

Személy szerint, engem nem zavar a puki meg a böfögés, a párom is szokott, böfögni én is szoktam, pukizni azt nem de ő szokott néha, de ettől nem tartom gusztustalannak. Ebből is látszik nem vagyunk egyformák...

2009. márc. 14. 17:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A házasság, együttélés kompromisszumok kötésével, törődéssel, együttműködéssel lehet jó is. Mindig kettőtöket vagy a családot kell nézni, sosem az egyént. Nekem volt egy 10 évig tartó házasságom, amelyben a volt férjem sajnos csak magával törődött, én nem voltam boldog mellette. A jelenlegi férjemet 2 éve ismerem, van egy 10 hónapos kislányunk és nagyon jó a házasságunk. Odafigyelünk egymásra, mindig közösen döntünk, ha valamiben nem értünk egyet a másikkal, megbeszéljük, sosem szabad a szőnyeg alá söpörni a problémát. Persze ezeket én is csak most 10 év rossz házasság után tudom, és vigyázok rá, hogy a mostani örökké tartson!
2009. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

A kérdezőnek...

csak üzenném a havercsajaidnak, hogy én nős vagyok... 4 éve.

És együtt élünk 5 éve. Eddig rendben a történet.


Olyanokat röfög néha a nejem, hogy besírok. :) Még nem ábrándultam ki belőle.

Szeret. Én is szeretem. Megbeszéljük a dolgainkat. Napi _legalább_ 1 órát beszélünk. De inkább többet. Mi történt? Mi bánt? Minek örülsz? Hogy is lesz a holnapi nap? És a jövőhét? Stb.

Ha gond van együtt oldjuk meg. Ha fűrészelek hordja a fát. Ha kertészkedek, kapál velem. Ha takarít, felmosok. Ha nincs kedve főzni? Főzök én. Ha mos, kiteregetek.


A "barátnőidnek" nem jött be az élet, mert balfa$zul intézték az ügyeiket. Ne hagyd magad befolyásolni, mert az élet és a házasság nem rossz dolog. Csak akkor ha hagyjuk, hogy rossz legyen.


25/f

2009. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Olyanokat röfög néha a nejem, hogy besírok. :)"

Ezen jót nevettem :D

Köszönöm a választ. Befolyásolni nem tudnak.... csak bánt hogy úgy kezelnek mint egy gyereket aki nem tud semmit és úgyis úgy jár mint ők. Én nem akarok és nem is fogok úgy járni, de ők nem hiszik el.

Köszi a válaszokat! :)

2009. márc. 14. 17:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Szüleim:

6 év házasság után kezdte el csalni anyukám apukámat,ez a kapcsolat 13 évig tartott.Apukám nem tudott róla.Annó verte anyukámat,engem is,a tesóm is.Ivott,nem becsülte anyukám,de nem volt mit tenni,anyukám egyedül két kisgyerekkel nem tudott volna hová menni!A mai napig együtt vannak.Évek óta külön szobában alszanak,azóta apukám lenyugodott,de ez akkor is negatív sztori,ROSSZ HÁZASSÁG


2.Tesóm

12 éve van együtt a párjával,8 éve házasok.Ő volt az első barátja,boldogtalan!Az ő kapcsolatukban a lustaság a legjeleemzőbb,lusták még egymással foglalkozni is!


3.Legjobb barát:

Lassan 30 éve házas,a feleségét tartja a legbutább nőnek a Földön,véletlenül fogant mindkét gyerekük,ezért a mai napig dühös az asszonyra,űgy érzi így akarta megfogni és sikerült is!

A gyerekek miatt nem vált el ő se,illetve mert kényelmes,mindent megkap,kiszolgálják,de ott csalja asszonyt,ahol bírja!


4. 2.legjobb barátnő:

Kb 10 éve házas,azt mondja sok rossz közül,talán a legkevésbé rosszat választotta,nem bánja!

Ő is csalja "természetesen" az urát!


5 3.legjobb barátnő:

Boldog kb 7 éve ugyanazzal a férfivel,van egy 3 éves kisfiúk,tervezik a következő(ke)t!Házasok,jó rájuk nézni!


6. Anno legjobb barátnő:

3 éves volt a kisfiú,jött a kislány, 4-5 hónapos volt a pici,amikor apuka lelépett és kijelentette,hogy a feleségét egy nagy kupac sz.rra se becsüli és bánja,hogy egyáltalán szóba állt vele annak idején!Alokoholizálni kezdett azokban az időkben,felszedett vlami nőcskét és ezt hozta ki belőle!

A gyerekeivel azóta se foglalkozik!Párhavonta rájuk néz!


7. Szomszéd:

Letelepülési engedély kellett a srácnak,ezért elvette a lányt.1 éven belül jött a baba is,fél év múlva a verések,rá fél évre a válás!

Ennek 2 éve!AZóta a lány egy remek kapcsolatban él,szerelmes,az élettársa is szereti és megbecsüli,és szereti a kisfiút is!

Az igazi apa is kezd jó irányba fordulni és látogatja a gyerekét!


8. 2.legjobb barát

Kb 20 éve házas,van 2 gyerekük.Tiszteli,becsüli a felségét,soha egy rossz szóval se illeti,soha el nem hagyná.Valahol boldog,de mégse elégedett.

Gyakran csalja a feleségét,állandóan tart szeretőt,érzelmi kapcsolatot is folytat velük!


A legszűkebb ismeretségi köröm!

Nem válogattam össze direkt csak a szomorú,kudarcos kapcsolatokat.

Nem ismerem mindegyik hátterét,hogy mi miért történt így,de nem is ez volt a kérdés!


Én hiszek benne,hogyha két ember tiszteli,becsüli,szereti egymást és képesek mindent megbeszélni,akkor abból lehet egy csodálatos kapcsolat!

Elöttem is csak a rossz példák sorakoznak,de én hiszek abban és teszek is érte,hogy az enyém nem jobb,hanem JÓ lesz!

És a Tiéd is!

HOZZÁÁLLÁS KÉRDÉSE!!!!!!!!!!!!!

2009. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!