Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiszem, hogy nem vagyok...

Hiszem, hogy nem vagyok szerethető. Igazam van? Normális vagyok?

Figyelt kérdés

Szépnek, csinosnak és okosnak gondolom magam, ezzel nincs is baj. Szerintem elég különleges is vagyok. Magamra, a külsőmre nem sajnálok semmi pénzt - egyszerűen szeretem önmagam, megérdemlem a drága dolgokat, és hát ki tudja mikor halok meg.... Közben pedig mást képtelen vagyok szeretni. Nem kötődöm egyetlen emberhez sem - családom, barátnőim, barátaim. A minap édesapám infartust kapott. Miután megtudtam napokig be se mentem hozzá a kórházba, mert egyszerűen nem érdekelt. Az egyetlen dolog, ami nagyon is izgatott az volt, hogy ezután vajon kitől kapok pénzt, ha esetleg nem jönne rendbe... Mindenben és mindenkiben a pénzt látom, hogy azon aztán csinosítgathassam a megjelenésem.

Tisztában vagyok vele, hogy egy ocsmány lény vagyok. Nem vagyok szerethető. A barátomban sem bízom, pontosan azért, mert erősen kétlem, hogy szeret.

18/L


2011. ápr. 20. 19:08
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
100%

...vagy, amilyen az adjon isten olyan a fogadjisten!


A legjobb dolog, hogy te mindezt fölismerted magadban, hogy ezek a hibáid!!!

-Honnan tudod, hogy akkor vagy szép amikor kisminkeled, és kicsíped magad?

-Lehet reggel pizsiben sokkal szebb vagy!

-Mindenkinek más fogalom a szép!

-Neked jól esne ha napok múlva látogatnának meg kórházban?

- Ne számíts sok jóra senki mástól ha mindenkit "lenézel" és saját magad a fontos!

-Hallgass meg másokat a gondjairól, örömeiről, neked is jól esik hogy most ITT tanácsot kapsz, mert ezek szerint a barátaid -ha vannak-?- nem látnak el vele???

-18 vagy, talán még kamaszkorod végét taposod, de ideje apránként magadba szállni és rájönni nem csak külsőség a fontos!


SOK SIKERT!

2011. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem benned is van érzés, szeretnél megváltozni. Különben minek írtál volna ilyeneket magadról.Lehet, hogy megszólalt a lelkiismereted? Majd rájössz dolgokra, ha idősebb leszel.
2011. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van, vagyis ami azt a részt illeti, hogy akkor érzem magam szépnek, ha mindent megkapok, ha szép ruháim vannak, ha jól van behullámosítva a hajam, ha nem felejtettem el szempillaspirált feltenni. Néha csak érdekből barátkozom valakivel, pl. ha okos, akkor azért, hogy segítsen nekem dolgokban, ne hagyja, hogy lesüllyedjek, ne tanuljak. Ha jól öltözik, akkor azért, hogy büszkélkedjek vele..

De azért az anyukámat, meg a családomat nagyon szeretem, megvédem őket bármitől, és ha valakivel összeveszem, akkor később gyakran rájövök, hogy azt az embert szerettem. Csak nagyon nehéz..

2011. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
59%

egy szó mint száz szánalmas tuskó ember vagy. saját magadat többre értékeled és a pénzen gondolkodsz míg a szeretted a kórházban fekszik...

csinosítgasd csak magad, könnyű, míg más pénzel..

szánalmas

2011. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Történt valami érdekes az első életévedben? Pl. hosszas kórházi kezelés, elhagyott anyád, esetleg intézeti elhelyezés, majd örökbefogadás?
2011. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
47%
Csak nem Szandika személyesen írt ide?
2011. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Miért gondolod hogy egy napszemüvegtől vagy egy kiló vakolattól jobban nézel ki?

Csak rontasz a magadon....ráadásul hülye Ri*nek néznek szóval tényleg nem lesz egy normális pasid sem.....

2011. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%
Dilis csajok... Nem elég jó nekik a tökéletes életük, muszáj kitalálniuk valami hülyeséget, csak, hogy drámázhassanak egyet...
2011. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Menj be apukádhoz kórházba, ha még ott van! Vegyél neki valamilyen ajándékot húsvétra! Ne drágát, mert nem a pénzem múlik a szeretet, hanem olyasmit, aminek nagyon örülne. (pl. egy könyvet, mert ha beteg (egy infarktusból nem 2 hét alatt gyógyul ki az ember), akkor sokat van otthon, így van ideje olvasni) Vagy készíts neki valamilyen ajándékot, biztosan örül majd neki!
2011. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy valaki kiír egy kérdést a problémáiról, mert segítségre vár, és pontosan tisztában van a saját hibáival, aztán jönnek az olyan rendkívül hasznos és intelligens válaszok, hogy "undorító vagy és szánalmas", meg a másik fajta – "hát akkor miért nem változtatsz?" pfff (vajon miért írta ki a kérdést?), ja meg valaki szerint "öntelt", amikor épp a hibáit sorolja.

Na befejeztem.

Szóval én is azt gondolom, hogy ha már észrevetted ezeket a hibáid, az ugyan nem azonos a megoldással, de ez már azt jelenti, hogy a helyzet nem reménytelen. És aki meg akar változni, az meg is változik. Aki igazán kőszívű, érzéketlen, felszínes és anyagias, az nem veszi észre.

Hogy apukáddal milyen volt eddig a kapcsolatod, azt én nem tudom, és azt sem, hogy ért-e valamilyen sokk vele kapcsolatban. Az, hogy nem izgatott fel az infarktusa, arra utal, hogy nem kimondottan bensőséges a kapcsolatotok, de belejátszhat az is, hogy 18 éves vagy – ilyentájt vannak az emberek a érzelileg a legtávolabb a szüleiktől. Persze azért ha felmerül a halál lehetősége, ez eléggé másodlagossá válik, szóval sanszos, hogy ekörül valami gond lehet.

Az, hogy szeret-e a pasid, előbb-utóbb úgyis kiderül. Addigis gondolj bele mélyen, vajon tényleg egyértelmű jelek utalnak-e arra, hogy nem szeret, vagy ezt az érzetet a te komplexusaid váltják ki? Ezt azért legbelül érzi az ember, akármilyen önértékelési zavarai vannak.

Ami egyébként a te esetedben elég valószínű (mármint az önértékelési zavarok), szóval ha úgy érzed, a saját erődből nem tudsz megváltozni, nem tudsz magadból erőszakkal szeretetet kicsikarni (különbenis, milyen szeretet az..), akkor nyugodtan fordulj pszichológushoz.

2011. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!