Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves és nem tudja mennyibe...

21 éves és nem tudja mennyibe kerül egy kg kenyér! Csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerösöm szülei elváltak,de mindig próbáltak neki mindent megadnia szülei így is. Mostanában panaszkodik,h nincs otthon ez meg az,meg h nem kap pénzt bulira. Mondtam neki h biztos kevés pénze van anyukádnak,meg h a boltba is tök drága minden. Aztán ő meg mondta h: "Miért? Mennyibe kerül egy kg kenyér,100FT?"

Az én szüleim is elváltak,és nekem is igyekeztek mindent megadni,de belevontak mindketten az anyagi helyzetükbe ,így mindig tudtam mikor van több pénzünk és mikor kevesebb,meg tisztába vagyok ha boltba milyen árak vannak.


2011. ápr. 20. 11:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A kenyér árát tényleg nehéz megmondani, mi pl. 380 ft/kg körüli kenyeret veszünk, de tudom, hogy van ennél olcsóbb is, meg drágább is. De tudom, hogy itt nem ez a lényeg.

Azt viszont még most, 36 éves fejjel, 2 gyerekkel sem értem, miért gond neked az, ha valaki 21 évesen (feltehetően diákként) nem tudja, mi mennyibe kerül. Gondolom, még nem dolgozik, nem jár annyit boltba. sokan vannak így, azért nem kell őkez megkövezni. A 21 éves egyetermisták többségének a buliját a szülők fizetik, és ez szerintem nem tragikus. Amint végeznek, és dolgozni fognak, majd ők keresik meg rá a pénzt.

Én speciel egyetem mellett is dogoztam, hogy legyen zsebpénzem (pl. bulizni is), de fogalmam sem volt, mennyi egy kiló kenyér, például.

Én azt nagyobb gáznak érzem, hogy ezt a kérdést ide kiírtad, és várod a válaszolóktól, hogy veled szidjuk az "ismerősödet", akire biztosan nem barátként gondolsz.

2011. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, mert nálunk apa süti, pedig 22 vagyok :) Az üdítőket tudom, de a tejről megint fogalmam sincs, mert magamnak nem veszek, ha pedig apu vesz, akkor sem nézem meg a blokkot.
2011. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Sztem nem az a gáz, hogy nem tudja, mennyibe kerül a kenyér-én sem tudom pontosan (az más kérdés, hogy én nem kenyeret szoktam venni, de ez itt nem lényeges asszem)... hanem az, hogy 1) ennyire nincs tisztában a pénz értékével és sacc per kábé az árakkal (mert lehet, hogy olcsónak tűnik annak a számára pár cucc, aki nem szokott vásárolni, de ha összeadódnak az alapvető élelmiszerek, ráadásul az ember több személyre veszi, akkor csak a napi bevásárlás ált. 2000 Ft környékén van, még akkor is, ha akciós cuccot veszünk), 2) nem képes felfogni, hogy egyrészt ilyen korban már tán csak nem a szüleitől kellene mindig kérnie a pénzt luxusabb cikkekre meg bulizni (nem azt mondom, hogy nekem néha nem adnak, de nem mindenkor megyek oda pénzt kunyerálni, amikor épp bulizni van kedvem), 3) tök természetesnek veszi, hogy ki legyen nyalva a segge, 4) amikor ilyen a szülei anyagi helyzete, akkor nem fogja fel, hogy talán pont a bulizásból kellene visszavenni. Meg hát az is kérdés, hogy milyen gyakran bulizik, és mennyi pénzt kér el ilyenkor. Mert pl. ott van öcsém, aki jóval szarabb tanulmányi átlaggal sokkal több ösztöndíjat, kap mint én (pedig nem ellébecolós szakon vagyok), és még így is heti 2-3x megy bulizni meg ide-oda, és ezer FT környékén visz... ja és folyton a családi kasszából viszi, vagy tőlem-úgy, hogy majd kérjem anyától vissza... pedig annyi lenne a dolga, hogy elmenjen egy ATM-hez, és kivegye a pénzt a számlájáról (nincs is lekötve ráadásul). Szval vmennyire átérzem/látom a helyzetet.

Lehet, hogy azzal kellene kezdeniük, hogy 1) családi kupaktanács, együttvásárlás stb. (mert itt azért a szülők is sárosak sztem, ha egy gyerek ennyire nincs tisztában ezekkel a dolgokkal), 2) fokozatos "leszoktatás"-pl. kevesebb pénzt visz el buliba, kevesebbszer megy...

2011. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem az nem tudja, hogy mennyibe kerül a kenyér, aki megteheti. Én alapvetően nem tehetem meg, hogy ne nézzem meg minden alkalommal és ne keressem ebben is a legolcsóbbat.

Még örülök is neki, hogy ha a mindennapos kiadást sikerül csökkenteni, hiszen az alapélelmiszereken is sokat lehet spórolni. Én ezért tudom, főleg az alapélelmiszerek árát, mert a többi inkább a "kirúgunk a hámból" kategória.


22 éves vagyok, együtt élek a párommal és komoly háztartás vezetek. Jól főzök és sokat járok boltba.

Egyetemista vagyok, tanulmányi ösztöndíjam van, közben dolgozni járok, ha alkalmanként akad valami. Amúgy sajna diákhitel nélkül nem tudnám fenn tartani magam.


Szóval szerintem egyszerűen csak annyi, hogy nincs gondja arra, hogy ezeket nyomon kövesse, amit én nem találok jónak, mert egy 21 éves már nem gyerek, hogy ne legyen tisztában a pénz értékével.


És itt nem konkrétan a kenyér áráról van szó, hanem hogy nem tudja megbecsülni, hogy a szülei eltartják és ennyit dolgoznak, hogy Neki mindene meglegyen.

A srác nem tudja elképzelni, hogy milyen sokba kerül a megélhetés és ezért ez ennyi idősen komoly probléma.

Ha nem egyetemre járna, akkor már dolgozna. 21 éves felnőtt férfi..nem gyerek!

2011. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 napietus ***** válasza:

én sem tudtam, amíg nem volt önálló háztartásom. a rezsit ma sem tudom, mennyi, mert az mindig a férjem intézi. sőt, hirtelen a kenyér árát sem tudnám belőni, főleg, hogy annyi féle van, meg ugye vesz az ember mást is...300 Ft az lehet?


29/N

2011. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
24%

Én mikor hónap elején megyek nagy bevásárolni,mindig meglepődöm,hogy milyen drága minden,pedig lehet,hogy nem is emelkedett az ára.A kenyérnek a mai napig nem tudom és nem azért mert megtehetem,hanem azért mert sose én vásárolok,hanem a párom melóból hazafele jövet.De mondjuk ha nagyáruházba megyek és a szeletelt kenyeret 300 Ft-ért akarják adni,akkor nem veszek.Azt hiszem nálunk a kisbolt/pékségben kb 220 Ft.


De az tényleg gáz,hogy ennyire kinyalják a seggét valakinek.

2011. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én se tudom, hogy mennyibe kerül. Nem szoktam vásárolni igy fogalmam sincs az árakról. 24/L
2011. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

nekem fogalmam sincs mennyibe kerül.


21F

2011. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én se tudom mennyibe kerül, nem is veszek soha, de pl a zsemlének se tudom az árát, mindenféleképpen meg kell vennem, nem nézegetem mennyibe kerül
2011. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!