Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves és nem tudja mennyibe...

21 éves és nem tudja mennyibe kerül egy kg kenyér! Csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerösöm szülei elváltak,de mindig próbáltak neki mindent megadnia szülei így is. Mostanában panaszkodik,h nincs otthon ez meg az,meg h nem kap pénzt bulira. Mondtam neki h biztos kevés pénze van anyukádnak,meg h a boltba is tök drága minden. Aztán ő meg mondta h: "Miért? Mennyibe kerül egy kg kenyér,100FT?"

Az én szüleim is elváltak,és nekem is igyekeztek mindent megadni,de belevontak mindketten az anyagi helyzetükbe ,így mindig tudtam mikor van több pénzünk és mikor kevesebb,meg tisztába vagyok ha boltba milyen árak vannak.


2011. ápr. 20. 11:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az illető leragadt annál, hogy amikor ő volt gyerek, akkor volt kb. százas a kenyér. Ebből nekem mindössze az jön le, hogy neki felnőtt létére annyi dolga nem volt soha, hogy egy vacak kenyérért elmenjen a boltba.
2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%
sajna ez a korosztály nincs tisztában azzal h mennyit keresnek a szülők,és mi mindenre kell a pénz,és h ez mennyibe kerül.
2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy tudja vagy sem mennyibe kerül egy kenyér, itt én nagyobb gondnak érzem, hogy még mindig elvárja, hogy kinyalják a hátsóját a szülei. Naná, hogy fogalma sem lesz a kenyér áráról, ha mindent megkap.
2011. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, a fenti vitából egy tök lényegtelen részletet fújsz fel (mármint a vita szempontjából lényegtelen). A lényeges itt, ahogy fentebb írják, az ismerősöd hozzáállása, nem pedig a kenyér ára.
2011. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Párom is ilyen volt.22 évesen ismertem meg és a benzin árát tudta csak,minden mást a szülei vettek (egyetemista volt még akkor)

Rengeteg melóm volt abban hogy megtanitsam hogy megnézze hogy pl 150 vagy 350 forintért vesz 1 liter tejet


Emlékszem első ilyen dolog az volt amikor együtt mentünk reggelit venni,(zsemle,tej,felvágott,zöldségek,nasi)és mivel kolis voltam,mondtam h a felét fizesse,erre egy papir 200ast kaptam (akkor még volt papir 200as,majd 2ezret fizettem).Néztem egy nagyot,ilyen szempontból egy ufó jobban eligazodott

N

2011. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

*sajna ez a korosztály nincs tisztában azzal h mennyit keresnek a szülők,és mi mindenre kell a pénz,és h ez mennyibe kerül


Ez így van, de sajna nem "ennek a korosztálynak" a hibája, hanem azoké a szülőké, akik így nevelik őket.

2011. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Meg fogtok kövezni, de leírom:

25 vagyok, a szüleimtőlkülön élek 3 éve (nem, nem albérlet, egyetem, hanem saját lakás - és nem, nem apuci vette, hanem sajnos megörököltem :( ), és én sem tudom, mennyi a kenyér, pedig minden másnap megyek a boltba és magamra főzök. Nem is azért nem tudom, mert számolatlanul költöm a pénzt, hanem mert az alapvető élelmiszereket úgyis meg kell vennem.

Na jó, annyit azért tudok, hogy nem 100 ft már, de... azért ne gondolja már senki, hogy ha valaki nem vágja le fejből minden alapvető élelmiszer árát pontosan, akkor az életében két gyufaszálat nem rakott még keresztbe... Nem feltétlenül igaz így!

2011. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Én sem tudom mennyibe kerül 1 kg kenyér mert:

1. Nem szoktam kenyeret venni.

2. Ha veszek, se nézem az árát, mint ahogy másnak sem, kivéve ha épp csak 1-2 ezer forinttal megyek boltba.


20n

2011. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
25%

12:07 szerintem félreértelmezted.

A hangsúly nem azon van, hogy álmodból felkelve egyből felsorold a élelmiszerek árát. Az illető hozzáállásával van a gond! Mintha a szülei a kertben termesztenék a pénzt és nem kellene megdolgozniuk érte...

Neked nem repült a szádba a sült galamb, de neki úgy tűnik ez lenne a természetes.

2011. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a félig offért, mert gondolom nem ezen van a hangsúly, de

csatlakozom 12:07-hez.


Én se tudom mennyi egy kenyér :)

Tudom a húsok, üdítők, sütik, stb árát, de az alap dolgokét, amiket ígyis-úgyis veszek és nincs nagy különbség a "márkák" közt (tej, kenyér, tojás), azokat nem tudom én se...


Persze ha sok féle van, vetek egy pillantást rá, hogy az olcsóbbat vegyem, de sokkal kevésbé vagyok vele tisztában mint a többi áruéval.

2011. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!