Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves és nem tudja mennyibe...

21 éves és nem tudja mennyibe kerül egy kg kenyér! Csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerösöm szülei elváltak,de mindig próbáltak neki mindent megadnia szülei így is. Mostanában panaszkodik,h nincs otthon ez meg az,meg h nem kap pénzt bulira. Mondtam neki h biztos kevés pénze van anyukádnak,meg h a boltba is tök drága minden. Aztán ő meg mondta h: "Miért? Mennyibe kerül egy kg kenyér,100FT?"

Az én szüleim is elváltak,és nekem is igyekeztek mindent megadni,de belevontak mindketten az anyagi helyzetükbe ,így mindig tudtam mikor van több pénzünk és mikor kevesebb,meg tisztába vagyok ha boltba milyen árak vannak.


2011. ápr. 20. 11:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én se tudom mennyi a kenyér, de csak azért nem, mert sose veszek, hanem itthon sütöm. Ha fejbevágnának se tudnám megmondani mennyibe kerül, esetleg hozzávetőlegesen, de 200 forintnál én se tippeltem volna többre.
2011. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nekem egy 26 éves fiú ismerősöm van. A szüleivel él (ez még önmagában nem gond), de! az anyukája takarítja ki a szobáját is, soha nem kell takarítania, főznie, jó, ha életében 3szor volt élelmiszerboltban, mert mindig bevásárol más. Ha valaki azt mondaná neki, hogy 700Ft-ba kerül egy kiló kenyér, gondolkodás nélkül kifizetné.

Persze ez tudom, hogy nem pont ugyanaz az eset, mint ami az ismerősöddel van, de igenis gáz, hogy valaki nagyjából! nincs tisztában a mai árakkal.

2011. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Mindegy mennyi a kenyér, ne lovagoljatok már ezen.

Én meg a tej árát nem tudom, mert nem szeretem, nem is szoktam venni, na DE nem anyámtól várom, hogy fizesse a bulikat, és panaszkodjak, ha nem ad rá pénzt...

2011. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
28 évesen nem tudtam mi mennyibe kerül, se főzni, semmi ilyesmit. És??? Miről marad le, ha nem hülyíti magát ezekkel a részlet kérdésekkel? Mostanra ne félj, mindent tudok, őszülök is rendesen! :)
2011. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akkor mennyibe is kerül 1kg kenyér? :)
2011. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Én 33 éves vagyok és fogalmam sincsen mennyibe kerül a kenyér, de nem is érdekel mert zsemlét szoktam venni kenyér helyett.
2011. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, az a baj ezzel, hogy nem tudja értékelni a dolgokat. Nem konkrétan a kenyéren van a hangsúly, hanem azon, hogy mindent túl könnyelműen vesz. Amiről ő azt hiszi, hogy tök olcsó és lehet "pazarolni", valójában egy drága dolog és a fizetés nagyrésze ilyenekre megy el. Gondolok itt pl. az élelmiszerre.
2011. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

mi 220Ft-ért vesszük :)

hát nekem ez furcsa marad,az biztos. Én úgy lettem nevelve kicsi koromtól fogva h tudom mennyi pénzünk van,és h milyen árak vannak a boltba. De ahány ház,annyi szokás

2011. ápr. 20. 12:45
 19/29 anonim ***** válasza:

Én sem tudom megmondani, hogy nálunk mennyi pontosan a kg-os kenyér, tavaly 180 ft volt, idén már volt 250 is, de vettem mostanában 200-ért is, és ez csak a helyi pékség.

Ha bevásárló központba megyek, akkor ott ha akció van, akkor 99 ft vagy 149 ft, de ha nincs akció, akkor 200-300 között mozog. A tejet sem tudom mennyibe kerül, egy bizonyosat veszünk mindig, mert bevált, biztos, hogy van ennél olcsóbb is.

A bevált és az alap élelmiszereknek az ember nem mindig nézi meg az árát. Én inkább a zöldségek és a hús árát nézem mindig.

Itt nem is ezzel van baj, hanem a hozzáállással. Van egy testvér pár, itt laknak a közelben, két srác. A szüleik szintén elváltak, az apjuktól nem kapnak semmit, még egy köszönést sem. De az anyjuk mindig meleg étellel és szeretettel várja őket. 24 és 27 évesek. Elég sokat járnak élelmiszerüzletbe, de csak inkább nasiért, sörért, cigiért. Ezeknek tudják az árukat, de a kenyérnek már nem biztos.

2011. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Én sem tudom mennyibe kerül 1 kg kenyér, sőt nem tudok semmit mi mennyibe kerül, kivéve hogy egy doboz Viceroy. És nem azért nem tudom, mert nem szoktam vásárolni, szoktam hetente egyszer, csak egyszerűen nem jegyzem meg.

21/F

2011. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!