Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi úgy anyu, hogy az...

Miért érzi úgy anyu, hogy az én dolgom kifizetni a hiteleit?

Figyelt kérdés

Anyuék rengeteg mindenre vettek fel hitelt. Új autót vettek, felújították a házat stb. Aztán most megakadtak a hitellel. Ezt kb 3 éve kezdték el, nem sokkal azután, miután elköltöztem. Azóta folyamatosan veszekszünk a pénz miatt, mondván anyu szerint nekem is be kell szállnom a hitel törlesztésébe.

Én pedig úgy érzem, nem lakom már ott, minek fizessek. Attól, hogy havi egyszer otthon alszom, nem érzem jogosnak. Ha kellett, kisegítettem őket egy-egy csekk befizetésével.

A férjemmel most vettünk lakást, hitelre. Eddig albérletben laktunk. Azóta anyu mindennap felhív, hogy fizessük ki az ő hitelét is, mert tudja, van pénzem. Nem értem a logikáját, mert ha lenne, nem kellene nekünk is hitelt felvenni.

Most már ott tartunk, hogy nem veszem fel a telefont, és én sem hívom, mert tudom, úgy is csak nyávogna.

Megígértem apunak, hogy húsvétra hazamegyek, de már előre félek, megint egész napos sajnálkozás lesz.

Miért csinálja ezt? Nem veszi ennyi idő után se észre, hogy semmi értelme????


2011. ápr. 19. 15:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

Látom, sokan azt írják, hogy nem vagy köteles fizetni a szüleid hitelét, csak hát a minap elfogadott alaptörvény kimondja, hogy a gyerekek KÖTELESEK gondoskodni a szüleikről..:S

Ami nekem pl nem annyira tetszik, mert elhiszem, hogy sokat tettek értünk, de ha nincs fizetésem, nem tudok megélni, akkor pl nem tudok semmit sem segíteni neki.

Amúgy ez szerintem hülye felfogás, hogy ha a szülő vesz fel hitelt, akkor a gyereknek kell törleszteni, szerintem felháborító.

Viszont ha valami történik velük, még megörökölheted a tartozásukat, hitelüket..:(

Ez van, hülye törvények.

2011. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezd mar meg anyukadat, hogy neki es apukadnak hogy nincs penzuk fizetni a hitelt, ha ok joval idosebbek, sokkal regebben dolgoznak, mint te meg a ferjed. Igy hogy varhatjak, hogy nektek legyen, mikor csak most kezdtetek el a sajat eleteteket? Nem tartom jogosnak foleg, hogy nektek is hitel van a hazra. Milyen pofatlan szulok vannak! Ha mas nem hasznal, tessek nekik megmutatni az itteni valaszokat, hogy feleszmeljenek. Nekem is van gyerekem, soha, de soha ilyen lehuzast meg nem mernek csinalni. Felelotlenul felszedegettek a hitelt, torlesszek ok.
2011. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kapcsold ki a telefont...
2011. ápr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
73%

Én kizárólag, csak azért nem idegesedtem be a kérdés olvasásán, mert a saját sztorim jutott eszembe.

A kérdezőnek (és persze bárki másnak is) nagyon javaslom elolvasni a sztorimat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Tévhit: a gyereknek egy életen át maximálisan hálásnak kell lennie a szüleinek.

Valóság: a gyerek nem kéri, hogy a világra jöhessen, tehát a szülői kötelezettségek teljesítését "kiszámlázni", felhánytorgatni kifejezetten Susan Forward: Mérgező szülők című könyvébe illene bele.

A kérdezőnek azt ajánlom, hogy határozottan zárkózzon el a szülei helyetti hiteltörlesztéstől. Mondd meg anyudnak, hogy saját életed van, ha nem tudja fizetni a hitelt, akkor költözzön kisebb házba, de a saját felelősségét ne lőcsölje a nyakadba. Van a neveden tulajdonrész a házban?

Ha igen, akkor jogilag is felléphetsz és kérheted, hogy kifizessenek. Vagy ha minden kötél szakad, akkor lemondhatsz a tulajdonrészedről, ami egyfelől öngól, másfelől teljes felszabadulás, jogilag, etikailag és mindenhogyan.

Szívesen levelezem Veled privát is, mert kvázisorstársak vagyunk. És írj majd a fejleményekről.

2011. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%

Még annyit, hogy:

"alaptörvény kimondja, hogy a gyerekek KÖTELESEK gondoskodni a szüleikről"

Alapvető szükségleti szinten, de nem úgy, hogy anyuci újautót vesz és puccossá teszi a kecót meg elb@ssza magára a felvett pénzt és a gyerek meg helyette fizessen!!! ILYEN TÖRVÉNY NINCS, NEM LÉTEZIK!!!!

2011. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%
A barátom hasonló szituban vett... szintén felelőtlenül felvett hitelek és emiatt nem kezdhetünk saját életet... Csak az a baj, hogy ő nem lázad, ő úgy gondolja: "nem hagyhatja a szüleit sz*rban"
2011. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%
*vett=van
2011. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
47%
Érezen ahogy akkar a te pénzed arra költöd amire akkarod.
2011. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Én határozottan kijelentettem, nem fogok egy fillért sem adni.

Csak lassan kikészülök az állandó nyávogástól. És ami a legjobb, még tanácsokat akar osztogatni, milyen hitelt, hol vegyünk fel stb.

Hát kösz nem! Az az út nem járható! :S

2011. ápr. 20. 08:46
 30/30 anonim ***** válasza:

Tudod mi a megfelelő válasz az ilyen mondanivalókra?


"Na úgy látom akkor tudod hol lehet pénzhez jutni! Akkor menj oda, vedd el a 980.-ik hiteledet, ne pedig tőlem lejmolj!"


Azt oszt' kész :)

2011. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!