Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért a diákoknak/szülőknek...

Mért a diákoknak/szülőknek kell kifizetni az osztálykirándulásra a 2 tanár részét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 19:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a tanárok is maguknak fizetik, egyedül a buszsofőrt látjuk el saját magunkon kívül :)
2011. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Tinker Bell ***** válasza:
41%
Ó, ha tudnád, hogy az osztálypénzzel még mennyi mindent fizetsz az osztályfőnöknek! Szánalom!
2011. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

még hogy kirándulás..


de ma egyik kollégám mondja hogy nyáron ők (szülők)fogják felujitani az új osztálytermet az általános sulis gyerekeknek...parketta,új szekrény,függöny,padok lefestése...

merthogy ez "igy szokás"


még nincs gyerekem,pár éven belül lesz,de ha ez a tendencia,akkor magánsuliba iratom

2011. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Én jártam jópár iskolába, de egyik helyen sem mi fizettük a tanárokét.
2011. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%
Mert miért kéne? Én ahány suliba jártam egynek sem kellett. Szegény éhező tanárok, rászorulnak a jómódú diákjaikra. Esetleg nem kell sok napra utazni, és nem a legdrágább szállást lefoglalni.
2011. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk, mivel szintén mi fizettük a tanárok költségeit, extra két tanár jött, azaz 4 tanár kísért minket annak idején, mert hát huszonvalahány 14 éves gyerekre kell annyi...

Bezzeg gimiben az egyik tanárnő, aki saját maga szervezett kirándulásokat az egész sulinak (mármint jöhetett bármelyik évfolyamról bárki, de nem sulis napokon persze), ő a férjével megoldotta a felügyeletet 3xannyi diákra és még utazási költség sem volt, mert létszámilag voltunk annyian, hogy a vonat ingyen volt.

2011. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

19:45

Ezzel mondjuk nem tudom, mi a baj, feltéve, ha nem a szülők állják az anyagköltséget, de ha maguk vállalták, pláne nem értem a gondot.

Mi másodikas gimisek voltunk, mikor osztálypénzből, saját magunk, felnőtt segítség nélkül kifestettük az osztálytermünket és dekoráltuk. Senki nem kérte tőlünk. Kitaláltuk, megvalósítottuk. Nem ismerem a szitut, de ha így ment a te által említett példában is, akkor mi a gond?

Inkább csinálja pár hozzáértő szülő ingyen, és áldozza rá a szabadnapját önként, mint felbéreljen a suli mesterembereket sok pénzért.

2011. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Drága gyerekek!

A tanárnak kötelező elmenni, de a fizetéséből nem telik rá. Fura lenne, ha nem menne, mert nincs rá pénze.

Nem egy, nem két iskolában tanultam, és soha, egy tanárnak nem fizettünk semmit. Viszont volt, hogy egyszer csak öten mentünk el osztálykirándulásra, és a tanár hívott meg mindenkit pizzára, saját zsebből.

Idén én is megyek, mint kísérő a gyerekem osztályával, és nekem is magamnak kell fizetni.


A tanárnő nem sikkaszt el osztálypénzt, mivel arról el kell számolnia, minden év végén tételes elszámolás szokott lenni a szülői értekezleten, ahol számlákkal igazolja, mire és mennyit költött. Nem nektek, hanem a szüleiteknek, akik megkeresték a dellát.

Amennyiben a szülőket nem zavarja, és így egyeztek meg, nem ti fogjátok megbundázni, hogy kísérőtanár is legyen veletek.


Valamit valamiért. Aztán kíváncsi lennék mekkora lenne a felháborodás, hogy ha elmaradna az év végi osztálykiránduls, mert nincs kísérő. :P


Az osztály felújításáról: bizony, ezt sok helyen a szülők oldják meg, mert nincs rá pénz!

A legtöbb iskola forráshiánnyal küzd, mivel a tanulók utáni normatíva nem fedezi az iskola fenntartását, márpedig hitelbe nem kap az iskola se áramot, se internetet, se mást. A felújítás egy olyan tétel, amire nem marad pénz.


Akinek nem tetszik, az most könnyen pattog, hogy majd akkor megy a gyerek magánsuliba... Először keresd meg a nyalókád árát, aztán majd lehet emberkedni, hogy te kifizetsz egy magánsulit, nehogymá' meg kelljen fognod egy ecsetet!


"Ha ezek a fiatalok a jövő záloga, itt rohadjak meg, ha kiváltom!"

2011. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

a tanárok tényleg nem keresnek sokat. ez tény.

az, hogy nem tudják maguknak 10 hónap alatt összespórolni egy kirándulás árát az meg hihetetlen.

lehet úgy gondolják, hogy ez jár nekik, ha már annyit vesződnek év közben a diákokkal nevetséges fizetésért.


nekünk elég sutyerák ofőnk volt, tőle sajnáltam minden egyes garast, mert nem úgy viszonyult az osztályhoz, ahogy kellett volna. a másik osztálynak sokkal normálisabb volt az ofője, ballagásra egy prágai utat kapott tőlük, mert tényleg megérdemelte.

a mi ofőnk meg valami randa vázát, mert ő meg azt :P


ha jobb ofőnk lett olna, akkor biztos nem húzta volna 22 ember a száját, h fejenként 1 500assal többe fáj a tábor vagy a kirándulás.


az osztálypénz számlán volt, minden hónapban megmutatta nekünk a számlakivonatot, könnyen kimatekozhattuk volna, ha húzogatja le a kesst a kedves tanerő...

2011. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Mi 4 év alatt egyszer voltunk, de maga fizette, lehet ezért nem vitt minket többet, pedig egyszer meg is szerveztük, minden meg volt még sem mentünk el.
2011. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!