Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért a diákoknak/szülőknek...

Mért a diákoknak/szülőknek kell kifizetni az osztálykirándulásra a 2 tanár részét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 19:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

19:45 vagyok

szülők fizetik az összes anyagköltséget,ami kb 15ezer lesz gyerekenként...

és még "olcsó" is,mert van asztalos apuka,aki ingyen csinálja a szekrényt,csak az anyag árát kell összedobni,festeni is az egyik nagypapa fest,csak a festéket kell megvenni,stb...

2011. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a kérdést fordítva is fel lehetne ám tenni: miért a tanárnak kell kifizetnie azt, hogy elkísérhesse az osztályt kirándulásra? Dolgozik ugyan úgy, sőt, még többet is, mint amikor tanít, de ezért fizetést nem kap. Persze, önként vállalta, de képzelem milyen felháborodás lenne, ha nem vinné el az osztályt kirándulni.

Nem tudta összespórolni? Hát most őszintén, oké, hogy jobb, ha megteszi, hogy ne lehessen rá kígyót békát mondani, de honnan tudja azt bármelyik szülő, hogy a tanárnak a magánéletben milyen egyéb, esetleg nem várt kiadásai vannak?

Nem tudom, sok diák, és méginkább szülő miért tekinti a tanárt közellenségnek.

2011. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
Az osztálypénzt nem jókedvéből kéri a tanár. nem neki kell, hanem az osztálynak, még a nevében is benne van, hogy osztálypénz. Általában nem is az osztályfőnök intézi, hanem egy kijelölt szülő. Ő szedi be a pénzt, teszi a bankba, ...stb. Higgyétek el, nekünk aztán mindegy, hogy a sokadik osztályunkkal elmegyünk-e kirándulni. Ez főleg a gyerekeknek buli, értük van.
2011. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Plusz még azt hozzátenném, ha az ember egy szervezett útra megy el, ott is benne van a költségben pl. az idegenvezető útiköltsége is.

Ezt meg tekinthetjük úgy, hogy a szülő azért fizeti ezt ki a tanárnak, hogy legyen ott valaki, aki garantálja, hogy a gyereket egy darabban haza is hozzák. Különben el lehetne menniük a saját szakállukra is, de gondolom úgy már nem sok szülő engedné el a gyerekét.

2011. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Tinker Bell ***** válasza:
54%

Én mondjuk leginkább azon vagyok felháborodva, hogy ha ballag az osztály, akkor aranyórát láncostul kell venni az osztályfőnöknek. Kérdem én: Minek? Megkapja ő a maga kis fizetését, a három hónap szabadsággal együtt, mellette panaszkodnak, hogy mennyi munkájuk van, hogy otthon az éjszakában javítják a dolgozatokat. Kényszerítettem én, hogy tanár legyen?


Öcsém általános iskolai tanárának "kellett" (mert a s_ggnyali, kedvencgyerekes anyukák megszavazták) 50.000 forintos aranyozott órát venni. Biztosan nagy szüksége volt rá. Hiába szólalt fel néhány racionálisan gondolkozó (mint édesanyám) szülő, le lettek hurrogva...

2011. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

Az osztálykirándulás teljes odafigyelést kíván a pedagógustól a nap 24 órájában. A kirándulás napja(i)nem tanítási napok így erre fizetést sem kapnak a tanárok!!! Az a minimum hogy az étkezésé, szállásköltségét ilyenkor a többiek "állják". De ha nem szimpatikus a dolog akkor vessétek fel hogy a nyáron saját felelősségetekre menjetek egy kirándulni pedagógus nélkül. Persze ebbe már szülők nem nagyon szeretnek belemenni hiszen ha baj történne ki felelne a tanulókért???

Egyébként meg a mi osztálytermünket a tanár is meszelte a szülőkkel együtt nyáron a 35 fokban+ megvarrta a terítőket, függönyöket a terembe.!!

2011. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

nem véletlenül tettem fel a kérdést.

elsős vagyok a középiskolában,azaz 15 éves.Én kezelem egyedül az osztálypénzt.A kisérő tanártól nem is sajnálnám,mert őt imádjuk,de az osztályfőnökünk egy tipikus hárpia.Nem foglalkozik velünk meg semmi,sőt 100 forintot nem hajlandó az osztályra szánni,pedig a bőre alatt is pénz van.(nagy autó,márkás szebbnél szebb ruhák,már sokszor nem jött be suliba mert épp nyaralt valahol edzőtermük van,szolárium,ilyen bolt olyan bolt...stb)(kifizettetett velem egy százakárhány forintos ujságot osztálypénzből,mert a díszítéshez vette)

ma kiakadtam,ugye én szedem be az osztálypénzt.mivel nekünk ki kellett festetnünk a termet,meg erre költeni arra költeni nem maradt a kirándulásra.most három hónapig 5000 ft-ot szedtem osztálypénzként,pedig láttam,hogy egy két osztálytársam nem felelőtlenségből nem hozta be,hanem mert volt más helye annak az 5000 ft-nak.aztán ma mondta,hogy számoljam ki a 35(osztálylétszám) x 15000 ft-ot a kirándulásra és holnapra vigyem be.Kérdeztem,hogy "35 diáknak+a 2 tanárnak?" kicsit kínos mosolyal közölte,hogy csak a 35 diáknak.tehát ő belekalkulálta már rég a két tanár ellátását is.Nem értem mért kell ilyen hosszú útra menni meg panzióba aludni 2 éjszaka is,ha nem maradt már annyi osztálypénz.Továbbá a másik tanárt mi hívtuk,persze hogy kifizetjük,de ő beleadhatta volna.ha nem lesz meg a pénz a fejemre veri,hogy biztos elsikkasztottam.szép mi?(helyesírási hibákért bocsi,siettem)ráadásul még egy szép szót se hallottam tőla,csak ha pénz kell neki,akkor előadja a "csicska hopp" stílust,vagy épp azonnal menyjek el boltba mert nincs a díszítéshez cellux és megáll a világ.

2011. máj. 17. 20:19
 18/21 anonim ***** válasza:
22%
Abból nem derült ki, hogy valóban belekalkulálta a pénzt. Talán nem gondoltad, hogy külön összerakják ők és mivel úgyis hozzá kerül az általad hozott összeg, egybeszedi a kísérő tanárok pénzével?
2011. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
én kezelem a pénzt egész kiránduláson.
2011. máj. 17. 21:05
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

Amikor az én gyerekeim voltak diákok, teljesen természetes volt, hogy mi fizettük a tanárok utazását. Utiköltség! szállásköltség összeadva, osztva a diákok számával. A belépőket pl. múzeumokba, vadasparkokba stb. nem kellett fizetni, mivel X létszámű csoportnál már kísérőknek ingyenes, illetve sok helyre a pedagógus igazolvánnyal szintén ingyen bemehettek.

Meg sem fordult a fejünkbe, hogy ők fizessenek azért, hogy munkaidőn túl , ingyen viszik a gyerekeinket, ráadásul nem hiszem, hogy élvezet egy 25-30 fős osztályra fokozottan figyelni, nem beszélve a felelősségről.

Volt olyan tanár is, aki el sem vitte az osztályát, az osztálykirándulás napján főztek vagy szalonnát sütöttek, ez volt a "kirándulás".

Ja, még annyit, hogy hivatalosan tanár NEM szedhet, és NEM kezelhet osztálypénzt, csak SZM tag.

2011. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!