Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi osztálykirándulásra...

Külföldi osztálykirándulásra készül a lányom. Kell-e az apa beleegyezése?

Figyelt kérdés
Kislányomat születése óta egyedül nevelem. Az apja nem látogatja, nem tartja vele a kapcsolatot, bár a gyerektartást fizeti. Idén lehetősége lenne sítáborba menni külföldre. Az apjával már régen megszakadt a kapcsolatom, és - őszintén szólva - nem is szívesen venném fel vele újra. Igaz, hogy az apja beleegyezése kell ahhoz, hogy külföldre tudjon menni a lányom? Mi történhet, ha nem kérek tőle beleegyezést?
2011. okt. 13. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elég az anya beleegyezése
2011. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

semmi nem történik.

A szülő beleegyezése akkor kell,ha végleg akarná elhagyni a lányod az országot.Meg hát amíg be nem tölti a 18 évét kell az apa aláírása az útlevél kérelemhez(legalábbis kellett) De ha van útlevele,vagy személyije akkor nem kell szólni neki.

Jó utat a lányodnak.

2011. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nem kérem a beleegyezését, és valahogy mégis kiderül, hogy a gyerek külföldön járt, nem von maga után valami büntetést?
2011. okt. 13. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, nem történhet semmi gond.


csak akkor lehet baj, ha a lányodat baleset éri a kiránduláson

2011. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
elvileg kéne a beleegyezése...de ha van a kölyöknek okmány, akkor a kutya nem kérheti számon, hogy elengedted a gyereket...ha meg nem tartja a kapcsolatot, akkor ki fogja röhögni a bíró, ha valamit reklamálna
2011. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi, menjen nyugodtan. Akkor kellene, ha oda is akarnátok költözni. Kirándulásra nem kell.


Ezt találtam. Rátok a 2. bekezdés közepe vonatkozik.


Tartózkodási hely kijelölése - külföldre utazás


A családjogi törvény rendelkezései szerint a különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivétel ez alól, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette. A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekinthető egyebek mellett a kiskorú gyermek tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának a megválasztása.


A kiskorú gyermek külföldre utazásához különélő szülők esetében is szükség van a másik szülő hozzájárulására. A gyakorlat a rövidebb időre szóló - pl. nyaralás, rokonlátogatás, kirándulás -, illetve a határozott idejű (tanulmányok idejére szóló vagy egy évnél nem hosszabb) külföldi tartózkodáshoz alakszerű (írásbeli, hatósági jóváhagyással ellátott) beleegyezést nem követel meg. Az együtt élő szülők esetében is jogellenesnek tekinti azonban, ha az egyik szülő a másik hozzájárulása nélkül a gyermeket tartósan külföldre viszi, kivéve, ha ezt a gyámhatóság döntése lehetővé tette. Ha ugyanis a szülők a gyermek tartózkodási helyének kérdésben, külföldre vitelében nem tudnak megegyezni, ebben a kérdésben a gyámhatóság dönt. A Legfelsőbb Bíróság állásfoglalása szerint egy évet meg nem haladó külföldi tartózkodás esetén a gyermek elvitele nem jogellenes. Harmadik személy esetében a kiutazáshoz, kinn tartózkodáshoz értelemszerűen mindkét szülő beleegyezése szükséges.


Speciális szabály érvényesül a kiskorú útlevél iránti kérelmének a benyújtása kapcsán akár az első útlevélről, akár az érvénységét vesztett útlevél cseréjéről van szó. A kérelmét kizárólag a törvényes képviselő (szülő) nyújthatja be, amelyhez csatolni kell a szülőknek (törvényes képviselőnek) a közjegyző, a gyámhatóság vagy az útlevélhatóság előtt tett, az útlevél kiadásához hozzájáruló nyilatkozatát, vagy a szülői felügyelet megszűnését, illetőleg szünetelését igazoló jogerős bírósági határozat másolatát. A nyilatkozatot akkor is el kell fogadni, ha azt külföldön a külképviseleten tették. A szülők hozzájáruló nyilatkozatukat általában az útlevél iránti kérelem formanyomtatványának kitöltésével, annak aláírása útján teszik meg, amely csak akkor fogadható el, ha az aláírásra személyesen, a hatóság előtt kerül sor.

2011. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!