Legbiztosabb, ha felkeresel egy ügyvédet, ő tudja, milyen formai és egyéb kitételek vannak ahhoz, hogy később ne lehessen megtámadni és érvényteleníteni.
2011. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Én úgy tudom (de nem vagyok ügyvéd vagy ilyenek) a végrendeletet legegyszerűbben a helyileg illetékes közjegyzőnél tudsz készíteni, készíttetni. Ő őrzi majd amíg meg nem halsz, és hitelesíti, garantálja hogy te írtad alá, nem befolyásolt senki meg semmi, tehát hiteles. Ügyvéddel is csináltathatsz persze, gondolom minden ügyvédnek más tarifája van erre. Meg úgy tudom saját kézzel is írhatsz magadnak végrendeletet, de akkor 2 független tanú kell aki hitelesíti hogy tényleg te írtad.
2011. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Ez engem is érdekel.És ha én magam írok egy levelet,az nem ér semmit,csak ha hitelesítem?
2011. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Ezt találtam:
Írásbeli magánvégrendeletet közönséges írással kell készíteni. Az okiratból ki kell tűnnie a keltezés helyének és idejének, illetve a végrendeleti minőségnek. Ilyen végrendeletet csak olyan nyelven lehet érvényesen tenni, amelyet a végrendelkező ért, és amelyen írni, illetőleg olvasni tud. Mivel nagyon fontos, hogy a végrendelkező személyes akarata érvényesüljön, ezért további érvényességi kellék, hogy a végrendelkező a végrendeletet az elejétől a végig maga írja és aláírja; vagy két tanú együttes jelenlétében aláírja, vagy ha azt már aláírta, az aláírást két tanú előtt a magáénak ismerje el, és a végrendeletet mindkét esetben a tanúk is - e minőségük feltüntetésével - aláírják; vagy aláírja és akár nyílt, akár zárt iratként a közjegyzőnél - végrendeletként feltüntetve - személyesen letétbe helyezze.
Ha a magánvégrendelet több lapból áll, minden lapját el kell látni folyamatos sorszámozással és a végrendelkező aláírásával, illetve - ha a végrendelet érvényességéhez tanúkra volt szükség, akkor - mindkét tanú aláírásával.
2011. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Ahogy az előző írta, saját magad is elkészítheted teljesen egyszerűen, nem kell ahhoz sem ügyvéd, sem közjegyző. Amire még pluszban vigyázni kell: aki tanúként aláírja a végrendeletet, azt nem lehet juttatásban részesíteni, ez a rész automatikusan érvénytelen lesz. Tehát olyan tanúkat kell választani, akik semmilyen formában nem szerepelnek a végrendeletben, ellenkező esetben további formai feltételek vannak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!