Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi úgy anyu, hogy az...

Miért érzi úgy anyu, hogy az én dolgom kifizetni a hiteleit?

Figyelt kérdés

Anyuék rengeteg mindenre vettek fel hitelt. Új autót vettek, felújították a házat stb. Aztán most megakadtak a hitellel. Ezt kb 3 éve kezdték el, nem sokkal azután, miután elköltöztem. Azóta folyamatosan veszekszünk a pénz miatt, mondván anyu szerint nekem is be kell szállnom a hitel törlesztésébe.

Én pedig úgy érzem, nem lakom már ott, minek fizessek. Attól, hogy havi egyszer otthon alszom, nem érzem jogosnak. Ha kellett, kisegítettem őket egy-egy csekk befizetésével.

A férjemmel most vettünk lakást, hitelre. Eddig albérletben laktunk. Azóta anyu mindennap felhív, hogy fizessük ki az ő hitelét is, mert tudja, van pénzem. Nem értem a logikáját, mert ha lenne, nem kellene nekünk is hitelt felvenni.

Most már ott tartunk, hogy nem veszem fel a telefont, és én sem hívom, mert tudom, úgy is csak nyávogna.

Megígértem apunak, hogy húsvétra hazamegyek, de már előre félek, megint egész napos sajnálkozás lesz.

Miért csinálja ezt? Nem veszi ennyi idő után se észre, hogy semmi értelme????


2011. ápr. 19. 15:48
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
A kedvenc indokom, hogy "mert 21 évig itt laktál".
2011. ápr. 19. 15:51
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Semmin nem lepődöm meg. A mostani szülőknél az a divat, hogy lakbért szednek a gyereküktől.

Nem a te feladatod még jogilag sem kifizetni a saját felelősségre felvett hitelét. 18 éves elmúlt, így a döntéseiért ő felel.

2011. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Talan azert, mert ugy gondolja, ugyis Te fogod orokolni. Segiteni kell a szuloket, de ezt nem ertem, hogy miert szamit Rad, mikor mar kulon cssaladod vagy, hacsak nem vagy gazdag/konnyen jon a penzed.
2011. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ha gazdag lennék, nekem se kellene hitel... :(
2011. ápr. 19. 15:54
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy köteles kisegíteni, van saját lakásod [részben] és férjed. Nektek is kell sok mindent fizetni! Ha te szerednék őket segíetni akkor segíted de nem vagy köteles azért mert a lánya vagy és felnevelt..!!!
2011. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha gazdag lennél sem a te felelősséged lenne. Kérni lehet, és segíteni illik, ha van miből, de követelőzni nem.
2011. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

had nyávogjon.


nemtom miért ,de a nők egy része megőrül a korral. apud hogy bírja?

2011. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom,mert a te házad lesz.

De azt is lehet, hogy nem fizetik a hitelt, eladják, elmennek bérletbe és te semmit sem örökölsz...

2011. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

Eloszoris szerintem tobbe soha ne adj nekik semmit sem,penzrol nem is beszelve.Sajnos az ilyen noket nagyon utalom ,amilyen adott esetben edesanyad.A sajat gyermeket kepes lenne kisemmizni,illetve fontosabb a penz.En a helyedben megmondanam neki ,hogy szegyellje magat,hogy kuncsorog egyfojtaban.Ha annyira hitelt akart felvenni,akkor gondolkozhatott volna elore,hogy azt fizetni is kell,nem pedig a gyereket kell kisemmizni.En szemely szerint kepes lennek minden kapcsolatot megszakitani vele,mert inkabb az,minthogy azert hivjon fel hogy mennyi penzem van,nem pedig azert,hogy hogy vagyok...szegyelhetne magat.


Ha o nem segitett ilyen nagy hitelekkel kapcsolatban ,akkor te miert segitenel?Nehogy mar te tartsd el edesanyad.Neked is van parod,neked is megvan mit kell kifizetned.Szerintem mondj oda neki legkozelebb,hogy megis ezt o hogy kepzeli?


Nem is te erdekled ot ,hanem a penzed.Fuu most nagyon felhuztam magam az olvasottakon,mert engem az ilyen dolgok nagyon felhaboritanak,mert a parom is kb ilyen helyzetben van,de en megmondtam neki,hogy ha mer adni penzt akkor engem felejtsen el.Sooot anyosomnak van uj elettarsa es gyereke is ,meg lakas hitel es jon mindenkihez kuncsorogni,raadasul az elettarsa nem is dolgozik,egy naplopo semmirekello ember.Szoval gondolkozz el.Mert szegyelhetik magukat az ilyen szulok!!!!

2011. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos vagy hallgatod tovább, vagy megszakítod vele a kapcsolatot.

Anyósomék is ilyen hitelből élő fajta. Most nem tudják fizetni hiteleiket - azon kívül minden mást, az eszükbe se jut hogy lejjebb vegyenek a színvonalból.

Elő is vették a gyerekeket, akik ugyanúgy hitelből tengődnek, egy fillérük sincs (Hál' Isten a párom kivétel, őt biztos a postás hozta :))

Mindhárom "gyereknek" családja van, saját gyerekei, nekik is alig van mit enni, hát anyós és após kiforgatja őket az utolsó fillérükből, kb. havonta megy a telefon, hogy ennyi meg annyi kéne.

Egy darabig mi is segítettünk nekik, de meguntuk. Többet költöttünk rájuk mint magunkra, így nekünk szinte bérletre se maradt nemhogy másra - ők meg ugyanúgy éltek mint Marci hevesen... hát kösz :D 22/L

2011. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!