Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi úgy anyu, hogy az...

Miért érzi úgy anyu, hogy az én dolgom kifizetni a hiteleit?

Figyelt kérdés

Anyuék rengeteg mindenre vettek fel hitelt. Új autót vettek, felújították a házat stb. Aztán most megakadtak a hitellel. Ezt kb 3 éve kezdték el, nem sokkal azután, miután elköltöztem. Azóta folyamatosan veszekszünk a pénz miatt, mondván anyu szerint nekem is be kell szállnom a hitel törlesztésébe.

Én pedig úgy érzem, nem lakom már ott, minek fizessek. Attól, hogy havi egyszer otthon alszom, nem érzem jogosnak. Ha kellett, kisegítettem őket egy-egy csekk befizetésével.

A férjemmel most vettünk lakást, hitelre. Eddig albérletben laktunk. Azóta anyu mindennap felhív, hogy fizessük ki az ő hitelét is, mert tudja, van pénzem. Nem értem a logikáját, mert ha lenne, nem kellene nekünk is hitelt felvenni.

Most már ott tartunk, hogy nem veszem fel a telefont, és én sem hívom, mert tudom, úgy is csak nyávogna.

Megígértem apunak, hogy húsvétra hazamegyek, de már előre félek, megint egész napos sajnálkozás lesz.

Miért csinálja ezt? Nem veszi ennyi idő után se észre, hogy semmi értelme????


2011. ápr. 19. 15:48
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Apu rosszul.

Egész nap dolgozik, hogy fizetni tudja a hitelt, vagy ne legyen otthon.

Neki adok pénzt, még akkor is, ha nincs rá szüksége, mert ritkán megyek csak haza, és legyen egy kis tartalékja.

Anyunak nem, mert ő úgysem a csekkre költené.

2011. ápr. 19. 15:57
 12/30 anonim ***** válasza:
94%
És ha semmit nem örököl akkor mi van? Úsztassa el magát más hiteleivel,ne tudja fizetni a sajátját? Éppenséggel akkor a saját házát veszíti el és nem lesz hol laknia, vagy mehet vissza a szüleihez. Akkor nekem inkább nem kellene örökség..
2011. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Vagy ignorálod, vagy panaszkodj te is neki...

Ha felhív, nem tudsz egy kicsit gyorsabb lenni síránkozásban? Hogy milyen rossz, nehéz, jaj de félsz hogy bedőltök, stb... A bankszámládat úgysem látja..

Esetleg akárhányszor hív, próbálj egy kis pénzt kölcsönkérni...

2011. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hálát vár el azért, hogy megszült és felnevelt, s a viszonzás legkézzelfoghatóbb mérője a pénz a számára... elég elborzasztó a helyzet, amit vázoltál.

Érthető, hogy volt bennük igény arra, hogy ha már a gyerekük saját lábra állt és nem lakik otthon, akkor végre magukkal foglalkozzanak (kocsi, lakásfelújítás), de úgy tűnik, ész nélkül vágtak bele.

Ha tudod, támogasd őket alkalmanként, hogy csitítsd a viszályt.

2011. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Örökölni nem örökölök semmit, mert több a hitel, mint amennyit a ház ér. :S
2011. ápr. 19. 16:00
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Azt felejtik el a szülők nagyrésze amúgy, hogy a gyereket nem azért vállalja az ember, hogy aztán ő fizesse a felvett hitelt.. jobb esetben szeretetből érkezik az a gyerkőc, és szeretetben kell felnőjön, és ugyan segítheti a szülőt, ha épp úgy van, de egy egész hitelt átvállatatni, csak mert 21 évig mi tartottunk el??? Nem azért tartottak el, mert ők akartak gyereket...? Megértem, hogy ha baj van, akkor kér az ember, de legalább ne ilyen indokkal tenné....


Nálunk is sok a hitel, az én Szüleim is ránk vannak szorulva, de sosem vágnának ilyet a fejünkhöz, és így azért már máshogy adunk mi is.... nemmindegy...

2011. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

ha adsz is nekik pénzt anyud elszórja és megint jönnek hozzád.


nálunk is ez volt apu adott anyunak pénzt kajára mert nemtudott itthon lenni 80-at majd 5 nap múlva közölte h saját pénzből vegyek kaját mert nekem van neki meg nincs

2011. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%

jaj de bírom azokat akik azt mondják, hogy "egyszer a te házad lesz"... jah persze mert ez olyan egyértelmű ügye? Mert mi van akkor ha kedves szülő csak úgy eltartási szerződést köt valakivel... na akkor borul minden!!! Vagy ha újabb hitelt vesznek fel és viszi a bank a házat!


Nem, nem!


Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér!!!


(amúgy velünk uezt csinálta apám: kocsit vett hitelre, majd minden hónapban azt hallgathattuk, hogy ne fürödjünk minden nap, hanem csak egy héten egyszer, mert nincs pénz....vagy egy évben csak egyszer kaptunk egy farmert abban kellett mennünk minden nap suliba...aztán azzal jött elő hogy ez a kocsi a családé és nekünk is kell áldozatot hoznunk, ez így okés is lett volna, csakhogy nem engedte, hogy letegyem a jogsit és hogy vezessem) Szóval rajtunk verte le az árát...úgyhogy hagyjuk ezt a dumát!!!!


Anyád elmúlt 18 éves? Igen.

Ő vette fel a hitelt? Igen.

Kinek az aláírása szerepel rajta, az övé? Igen.


Nahát akkor!


És kezdj el te is folytonosan nyavajogni, tudod a cukor ára éppen most ment fel, ugyanúgy ahogy a liszté, kenyéré... és nem kell mindenbe beleavatnod a "kedves" szülőket!

2011. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó durva amit irtálXDtényleg nem tudom miért rajtad akarja behozni a kiesett pénzt.az meg, hogy ott laktál.hát evidens mivel ő szült meg, de nem te kérted, ilyen címszóval nem jogos behajtani pénzt.viszont az egyik kommentben olvastam, hogy kezdj el te is panaszkodni.én is pont erre gondoltam,szerintem ugy gondolja, hogy mivel te nem panaszkodsz nálad minden rendben.az meg, hogy te öröklöd a házat...ugyan már, ennyi hitelre rámegy úgyis a ház.
2011. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
85%
Én az indokára azt mondanám, hogy nem én akartam megszületni, te szültél meg és neveltél fel, beleszólásom nem volt, szóval nem ez a legjobb kifogás erre. Te vetted fel, fizesd is te!
2011. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!