Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam oda a húgomnak a...

Hogyan adjam oda a húgomnak a ballagási pénzt? És mennyit?

Figyelt kérdés

A húgom most érettségizik, és a pár nap múlva ballag. Pénzt kért mindenkitől ajándékba. Mennyit adjak neki?

És hogyan? Szüleim most anyagilag nagyon rosszul állnak, anyu miatt. Több, mint egy éve nem talál munkát, sajnos nem is akar. Egész nap tévézik, és bagózik.

Húgomék szeretnének érettségi után pár napra elutazni pihenni a barátjával, de félek, elvenné anyu a tesómtól a pénzt a számlákra.

Ha a pénzt odaadom, tuti addig zsarolná lelkileg, amíg oda nem adja, ha nem mondjuk meg anyunak, azzal fog jönni, hogy nem adtam semmit a húgomnak.

Azt még sem kérheti a húgi, hogy a barátja fizesse mindkettőjük szállását. A maradék pénzt pedig félre akarja rakni, mert jövőre egyetemre megy, és valószínűleg kollégista lesz.


2011. ápr. 18. 10:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát én az Agyamat eldobom az ilyen szülőktől!Én is szülő vagyok és a Lányom most fog ballagni és érettségizni.Rajta kívül van még egy középiskolás egy első osztályos és egy óvodás gyerekem.Sejthetitek igy hogyan állunk anyagilag.DE nekem soha nem jutott eszembe,h.bármit is el vegyek a Gyerekemtől amit kapott!Az-az övé!!!Ha Anyuci nem dohányozna naphosszat jutna pénz kajára rendesen!

Szerintem is hints el valamit Anyuka elött,h.ezt vagy ezt kapja tőled a Hugod,a Pénzt meg a mit valóban szánsz rá úgy add oda,h.a Hugod és a Barátja legyenek csak ott és a Barátja tegye is el az utazásra egyből!

Hát sajnállak ,h.ilyen az Anyukád!!! :(

2011. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy doboz csokit (merci, toffifee...), és tedd bele a pénzt..úgysem mindenki előtt fogja felbontani :)
2011. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A csoki nem jó, pont, hogy esélyes, hogy megkínál belőle másokat is, ez nagy rizikó!


A plüssállat jó ötlet, vagy esetleg fújass neki valamilyen extra lufit, abba is tudnak apróbb ajándékokat tenni, és abban rejtsd el! :) Csak el ne repüljön. De ha biztosra akarsz menni, ne mások előtt add át, hanem négyszemközt, ez lehet a ti nagy "Testvér-pillanatotok". :)

2011. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Anyuka előtt valami olcsó, de szép ékszert ajándékozz. A pénzt pedig add át négyszemközt.

Valószínű, én is így teszek az öcsémnél, nem a rokonság előtt akarok borítékozni, mert azon csámcsognának, hogy "bezzeg, nekünk jól megy, ők meg milyen szegények". A vége nála is az lenne, hogy apukám "kölcsönkéri" a pénzt, amit soha többé nem lát a tesóm. Ősszel ő is kezdi a sulit, nem kis kiadás lesz így sem.

2011. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

vegyél neki valami szép, ámde nem túl drága ékszert (ettől függetlenül tűnjön drágábbnak). a doboz aljába pedig hajtogasd bele a pénzt. ezek után már csak arra kell vigyázni, hogy ne kerüljön illetéktelen kezekbe.


így anyud sem fog hőbörögni, hogy valami csórósággal szúrod ki a húgod szemét, viszont a pénzről sem lesz sejtése.


és igen, szerintem is iszonyat ganéság elvenni a szülőnek a gyerekétől a pénzt, amit ajándékba kapott.

2011. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A gesztusod nagyon aranyos hogy a hugidnak akarsz adni , és amennyit tutsz amennyi még belefér !!!! kisebb ajandékot adj és 4szemközt add oda a pénzt , és a barátja fizeti azt mondjátok , ui : nagyon aranyos vagy becsülni lehet téged :)))
2011. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!