Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam oda a húgomnak a...

Hogyan adjam oda a húgomnak a ballagási pénzt? És mennyit?

Figyelt kérdés

A húgom most érettségizik, és a pár nap múlva ballag. Pénzt kért mindenkitől ajándékba. Mennyit adjak neki?

És hogyan? Szüleim most anyagilag nagyon rosszul állnak, anyu miatt. Több, mint egy éve nem talál munkát, sajnos nem is akar. Egész nap tévézik, és bagózik.

Húgomék szeretnének érettségi után pár napra elutazni pihenni a barátjával, de félek, elvenné anyu a tesómtól a pénzt a számlákra.

Ha a pénzt odaadom, tuti addig zsarolná lelkileg, amíg oda nem adja, ha nem mondjuk meg anyunak, azzal fog jönni, hogy nem adtam semmit a húgomnak.

Azt még sem kérheti a húgi, hogy a barátja fizesse mindkettőjük szállását. A maradék pénzt pedig félre akarja rakni, mert jövőre egyetemre megy, és valószínűleg kollégista lesz.


2011. ápr. 18. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki valami apróságot, amit anyud előtt elhintetek, hogy azt kapta, a pénzt meg négyszemközt add oda.

Vagy mondjátok azt, hogy annyi pénzt adtál neki, ami az utazásra kell, amit már be is fizettetek.

2011. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis utazásra költené, mondd azt, hogy egy utazásra fizetted be őket valahova :)
2011. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kis plüss állatot, és varrd bele a pénzt. Erről csak a húgod tudjon!
2011. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Fizesd ki az utat. Ha túl sok akkor a ballagási pénzből pótoljátok. De kérdés te hogy állsz anyagilag.
2011. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy még azt sem tudom, mennyit adjak neki :S
2011. ápr. 18. 11:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Vigyél neki virágot ballagásra,és mond azt h most te sem állsz jól anyagilag. Ha meg kettesbe vagytok akkor add oda neki a pénzt amit szánsz rá.


Az én anyám is lehuzta az összes pénzemet amit ballagásomra kaptam,addig sírt meg jajgatott amig önként nem adtam oda. Még a telóm se tölthettem fel

2011. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
mennyit engedhetsz meg magadnak? Én 5000-ret vagy 10.000ret adnék
2011. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
amennyit szeretnél vagy amennyit a pénztárcád enged
2011. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az összeg attól függ, hogy te hogy állsz anyagilag. Ha jól állsz és a húgod is spórolós, tehát valóban egyetemi tanulmányaira is félre fog tenni belőle, akkor én nem sajnálnék nagyobb összeget se. Ha kevésbé állsz jól, akkor egyelőre szállj bele az utazásba, aztán majd szeptemberben meg ismét egy kisebb összeggel támogasd az egyetemi tanulmányait.
2011. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én is 10-re gondoltam.

Sajnos nekem is ismerős, mert anno tőlem is elvette anyu, mondván sokba került az ebéd. Így végül tőlük nem hogy semmit nem kaptam, de amit kaptam, azt is elvették :S

2011. ápr. 18. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!