Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz velünk ha az anyám...

Mi lesz velünk ha az anyám meghal?

Figyelt kérdés
Anyu tegnapnapi beszélgetés alatt bejelentette h. van 24millió jelzáloghitele.Nálunk ő igazán a pénzkereső,mert ő keres a legtöbbet.Apu festő és kevés munkája van, én is dolgozok és adok is le,de félre már nem tudok rakni.Van egy nővérem,akinek már családja van(bár a férje munkanélküli),az anyósáéknál laknak.Anyu már nem sok ideig dolgozik és elég beteges is.Teljesen kétségbe vagyok esve, h. mi lesz velünk ennyi adóssággal.Még ha el is tudjuk adni a házat akkor sem marad annyi h. tudjunk venni egy lakást.Apu még tudna menni a tesójához,de mi ketten a párunkkal már nem férnénk el.A páromnak is vannak kiadásai és most lehet újra munkát keres,mert átrakták egy másik telephelyre,ahová nem fog tudni kiutazni.Pest környékén lakunk és még a lakások is sokba kerülnek.
2011. ápr. 18. 07:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

ma 07:53


A kérdező nem"ült le" hanem kétségbe van esve, pánikol, írja a kérdésben is...

2011. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

TEhat a Mamad keresett es felvett kolcsonoket, Ti pedig kozosen ezt feleltetek, elkoltotettek!

Termeszetes dolog, hogy erre mar elobb kellett volna gondolni, hiszen ezt visszakell fizetni. A Mamad ha meghal, akkor mindent visz, ami az O neven van, tehat ha nincs a neven a jelenlegi hazatok, akkor ahhoz nem nyulhat a Hatosag!

2011. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

7:59:

gondolom, hogy ha kapott jelzáloghitelt a házra, akkor az a mama nevén van.

Csak úgy nem írathatják át más nevére!

2011. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 07:59



:D:D Ez nem így megy...


24 milliós hitelt fedezetre adnak, gondolom az ingatlan a fedezet, mi más lenne..


Az ingatlan van megterhelve, nem az egyén neve, tökmindegy kinek a nevére kerül a ház, a hitel nem fog elválasztódni róla, ugyanúgy a hitelt is átveszi a házzal együtt..


Így marha egyszerű lenne pénzhez jutni, meg vagyonhoz, felvennék egy rakás hitelt a szívbeteg anyósom nevére, aztán 3 hónap múlva megijeszteném, az meg elpatkolna infarkusban, én meg milliomos lennék mi?

2011. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szal két ese5t lehetséges ha a klérdező anyja meghal, vagy magára iratja az örökségét, és fizeti tovább a hitelt, vagy azt mondja, hogy viyge a bank a házat, és ha pluszba jön ki a dolog akkor a különbözetet a bank kifizeti neki készpénzben ha meg minuszba akkor még ő is fizetheti tovább (de minuszban nem jöhet ki mivel sosem adnak az ingatlanra 100% ig hitelt csak kb 80% ig) Szóval ha van egy 10 milliót érő házad, akkor kapsz rá maximum 8 millió ft hitelt.


Akkro van gáz ha időközben csökken az ingatlan értéke, ami ugye eléggé gyakori mostanában....

2011. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
76%

7,48-tól a 7,55-nek!

Visszautasítom a sértegetéseidet!

:D

Sajnálom, ha benned nincs annyi szeretet a szüleid iránt, hogy amikor arra szükség van, akkor odaállsz mellé, és gondoskodsz róla. Nem kötelességből, szeretetből!


Persze ha úgy érzed, hogy nekik kötelességük volt téged felnevelni, neked mindent megadni, amíg nem lettél keresőképes, de visszafelé szóló kötelességed nincs, ám tedd azt.

De ettől még az, aki nem így érez, még nem hülye!!!

2011. ápr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nővérem az anyósánál él és ő tartja el a férjét+a gyereküket.Apu nem lenne egyedül,mert a testvérével tudna élni,mi a párommal meg nem tudnánk max albiba menni.De azt már próbáltuk és sajnos 1 fizetésből nem jöttünk ki belőle.(pont akkor vesztette el az állását és csak az én fizetésemből tudtunk élni.Én dolgozok+suliba járok(ami szintén pénzbe kerül),a páromnak is vannak diákhitel tartozásai és egyéb kifizetései.Mi is szeretnénk gyereket,de így nem merünk vállalni(bár félek h. ha erre hivatkozok akkor kifogyok az időből, bár még nem vagyok túl öreg).26 éves vagyok.

Amúgy megviselne ha meghalnának a szüleim,de ez természetes, viszont most nem ez volt a kérdés.És igen azért kérdeztem ezt még meg most mert még talán van időnk.NEm tudom mennyit érhet a ház,30milliót biztos,de kérdés h.a mai világba ki tud megvenni ennyiért egy házat,ha egy olcsóbbat is nehezen adnak el az emberek.Vannak háziállataink is és azokat is etetni kell,de utcára sose raknánk őket, inkább ők esznek mint mi.

Amúgy köszönöm a válaszokat.Az adósság sajnos nincs beforgatva semmibe.És mi tuti nem tudnánk fizetni mert több száz ezer Ft-ot kellne kifizetni.(anyu sokat dolgozik,de ha én dolgoznék ennyit akkor sem keresnék ennyit,mert ő azért kijárt jó pár sulit és a kora miatt a pénze is több,mert ugyan azon a helyen dolgozik már 30 éve).Én csak pár éve dolgozom és sajnos itt is vann h. túlórázni kell+suli.Gondolkodtam h. én is keresnék másodállást,de elég nehé olyan helyet találni ahova felvesznek és rugalmas és tudnám is csinálni.Akár Mc-ben is dolgoznék,de ott se lehet rugalmasan dolgozni, h. akkro megyek amikor épp jó nekem, főleg ha nem tudom előre megmondani h. mikor tudok bemenni dolgozni.

2011. ápr. 18. 08:16
 18/22 A kérdező kommentje:

Még vmi.Én sose kértem anyutól semmit, sajnos ő nem tudott a pénzzel bánni.Gyerekkén sajnos nekem nem volt szavam,szóval hiába mondtam h. ne vegye ezt meg azt,meg ne kérjen hitelt,nem ért semmit.Sajnos nem kiszámítható a hitel mert nem Ft-ban van hanem devizában és sajnos ez az árfolyamoktól függ h. mikor mennyit kell fizetni.Sajnos nem csak ez a probléma mert anyut megsajnálva ő meg kihasználta h. a gyereke vagyok és lelkiismeretes, az én diákhitelem nagy részét is elköltötte,szóval nekem azt is fizetnem kell suli után.Én hittem neki h. majd visszafizeti de sajnos tusom h. sose fogja visszafizetni és én nem kérhetem h. fizesse vissza.Felnevelt és eltartott,de én vagyok a családban a legsporolósabb és sose kértem semmit.Nekem elég volt a régi családi ház amit igaz fel kellett volna ujítani,de nem került volna ilyen sokba mint ez a nagy ház.Régen anyu nagyon költekezős volt,mos már nincs otthon csak kebnyér és felvágott, a saját fizetésemből eszek na meg néha főzök,de arra kevés időm van és sajnos nem vagyok vmi nagy szakács :-(

Én eladnám a házat,egyedül a szobámat sajnálom,mert azt a saját pénzemből finanszíroztam és terveztem.Na meg nem tudom hol tudnánk a környéken akkora házat venni ahová beférnénk 4-en vagy két kisebbet.Anyu mondja h. tegyek félre lakástakarékosságit,de neki is fizetek és ebből már nem marad arra is.ALbérletbe próbáltuk,de anyu akkor is kiakasztott mert úgy volt vele inkább neki fizessem azt a pénzt,mert az is jól jön.Sajnos nem rajtam múlik, én hiába mondok bármit is.Benne van a családom egész élete ebben a házban és megértem h.nem akarja eladni és nekem is hiányozna.Próbálok agyalni h. mi legyen és lehet beszélek tesómmal is h. ő mit tervez,mert ha netalán tán elválik(a mai világban nem lehet tudni),akkor neki is kell vhova menni a gyerekkel,de ahogy ismerem elég makacs ahoz h. elváljon,szóval inkább tűri a férje hülyeségeit és él a gyerekének.

2011. ápr. 18. 08:33
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért nem mentek albérletbe, mert anyukádnak nem tetszik?

Hogy akartok így saját életet, ha anyukád dönti el, hogy hol laktok?

2011. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem,nem azért nem megyünk, hanem azért mert ő dönti el h. eladjuk a házat vagy nem.Ha viszont nem adja el akkor az amit én havonta fizetek neki egy csekk kifizetése, szóval nagy segítség.Ha meg albiba megyek akkor nem tudok neki is és az albérletet is fizetni.Tesommal beszéltem,de ő úgy van vele, h. felesleges ezen agyalnom, h. mi lesz 10-20 év múlva(csak h. sose lehet tudni h. mikor mi lesz).Én szeretek előre látni és nem megyek bele bizonytalan dolgokba.Megszökhetnék a problémák elől.De ha anyu lelkileg ki is készít,akkor sem hagyhatom a sz*rban őket.De akkor sem tudom mi legyen,mert még van pár évem a suliból, szóval azt el kellene végeznem, h. tudjam mihez kezdjek és talán többet is fogok keresni,de tény h. inkább raknél félre a saját életemre,mint anyunak a hiteleit fizetni.AMúgy a ház eladása sem egyik napról a másikra megy, főleg h. a legtöbb ember ennyi pénzért egy újjat kap. Vagy épít magának olyat amilyet szeretne.
2011. ápr. 18. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!