Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz velünk ha az anyám...

Mi lesz velünk ha az anyám meghal?

Figyelt kérdés
Anyu tegnapnapi beszélgetés alatt bejelentette h. van 24millió jelzáloghitele.Nálunk ő igazán a pénzkereső,mert ő keres a legtöbbet.Apu festő és kevés munkája van, én is dolgozok és adok is le,de félre már nem tudok rakni.Van egy nővérem,akinek már családja van(bár a férje munkanélküli),az anyósáéknál laknak.Anyu már nem sok ideig dolgozik és elég beteges is.Teljesen kétségbe vagyok esve, h. mi lesz velünk ennyi adóssággal.Még ha el is tudjuk adni a házat akkor sem marad annyi h. tudjunk venni egy lakást.Apu még tudna menni a tesójához,de mi ketten a párunkkal már nem férnénk el.A páromnak is vannak kiadásai és most lehet újra munkát keres,mert átrakták egy másik telephelyre,ahová nem fog tudni kiutazni.Pest környékén lakunk és még a lakások is sokba kerülnek.
2011. ápr. 18. 07:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem te vagy az egyetlen aki albérletbe kényszerül. Nem attól tartasz hogy ha meghal édesanyád akkor mennyire fog hiányozni mint szülő, hanem hogy nem lesz örökséged?

Mi lesz akkor, ha történetesen édesanyád nem tud dolgozni, és nem csak a hitelt hanem az ő gondozását és eltartását is neked kell felvállalnod?

2011. ápr. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
én elszégyellném magam hogy a pénz miatt aggódok,nem pedig anyám miatt,aki még betegen is dolgozik...
2011. ápr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Három verzió van:


-Elutasítod

-Eladod

-Fizeted


Az örökséget egy hagyatéki tárgyalás során vissza lehet utasítani. Ezt abban az esetben célszerű, hogyha sehogy nem tudsz pozitív egyenleggel kijönni az ügyletből. Nem tudom mennyit érhet a ház, de ha öröklés után úgy döntötök, hogy eladjátok (feltéve, hogy a bankot ki lehet fizetni az eladásból) akkor vagy nullán lesztek, vagy lesz egy kis tőkétek. (Nem tudom, mennyit érhet a ház.)

Vagy, ha módodban áll, fizeted a hitelt te, így megmaradhat a nagy ház.

2011. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Emberek, ez nem családterápiás kérdés volt, hanem kifejezetten a családi vagyon elosztásával kapcsolatos. Miből gondoljátok, hogy nem viselné meg? Csak most nem emiatt kérdezett.
2011. ápr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy pénzügyi kérdés és nem érzelmi.

24 millió jelzálog hitelt csak úgy tudott felvenni ha a ház sokkal többet ér minum egy 40 millió körül. azért ott már akad annyi pénz hogy egy kisebb lakást tudtok venni.


viszont igen albérletbe már most elmehettek, nem kell anyukádékkal lakni.

Ès hogy beteges anyukád nem jelenti azt hogy most meg fog halni.

sokkal rosszabb lesz ha lerobbanna és neked kell ápolnod.

2011. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne.


Addig nem lehet baj amíg a hitel fizetve van.


Nem kétségbe kell esni, hanem elgondlkodni azon, hogy hogyan lehetne pénzt keresni, és ha esetleg bekövetkezik a legrosszabb akkor átvennia hitelt, és tovább fizetni.


"Ha látom előre, hogy el fogok esni, akkor inkább leülök"

Szerintem mérlegeld a lehetőségeket, hogy milyen formában tudnál pénzt keresni, vagy szerezni.


A hitel törlesztőrészlete adott...

Ha leülsz és elkezdesz számolgatni és felméred a lehetőségeidet a pénzszerzésre pl mi az amit eladhatsz, mi az amit örökölsz anyád után méga hitelen kívül pl másik ingatlan vagy földek, vagy milyen munkát tudsz vállalni stb, akkor kiszámolhatod már azt is előre, hogy mennyi ideig fogod tudni fentartani a hitel befizetését..


Aztán már csak el kell kezdeni cselekedni, és gyüjteni össze a pénzt mert az idő csak telik..


Ez a megoldás módja a helyzetre szerintem.


Vagy ha nem akarod végigcsinálni a hitel kifizetését, akkor is ugyanez a módszer a helyzet megodlására, csak akkor nem a törlesztőrészletbe rakod a pénzedet, hanem elmész belőle egy albérletbe az összegyüjtött pénzt meg tartalékolod.


Nem tudom hány éves vagy, de 18 felett már elmehetsz albérletbe, vagy akár más diákokkal is összeköltözhetsz egy lakásban. Ha van pénzed, nem fogsz éhenhalni, csak megváltozik a környezeted, ezzel meg ki kell békülni mert mást úgysem tehetsz...

2011. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolkodol, visszautasítjátok az örökséget, és akkor a hitelt nem kell megfizetnetek, mivel van egy tesód is, és a vagyont és a tartozást is ketten fogjátok örökölni.


De azt is meg kellene nézni, hogy az a hatalmas hitel hova került, mi lett belőle. Ha az ingatlan vásárlásába lett beforgatva, akkor persze az előző variáció tűnik a legegyszerűbbnek. De akkor ez azt is jelenti, hogy az a ház valójában még nem a szülőké, tehát "viszonylag egyszerű" lemondani olyanról, ami még sosem volt teljes egészében az övék.


Ha a hitel egy vállalkozásba lett beforgatva, akkor viszont azt is öröklitek, és azt is meg kell nézni, hogy abból hogyan lehet azt kiszedni, az ott található vagyon (gép, berendezés, árukészlet stb.) milyen összegben fedezi esetleg a hitel összegét.


Egyébként bocsáss meg kedves kérdező! Nem úgy kellene gondolkodni, hogy ha édesapád egyedül marad, akkor hova fogtok tudni menni VELE EGYÜTT!!!! Nem érzed azt, hogy abban az esetben vagy neked, vagy a tesódnak kell gondoskodnotok az öreg, beteg, egyedül álló szülőről????

2011. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Havi 20-25 ezerből már össze tudsz költözni más diákokkal, ennyi pénzt meg már diákmunkából is össze lehet kaparni, vagy lomizásból, főleg fiatalon. Így nem kerülsz az utcára.


Halmozd fel a pénzed, és csak ilyen vészhelyzetre tartalékold, és ne költsd el még véletlenül se semmire se, még hivatalos költségekre se.


Mindíg készpénzed legyen, mert hiába van 10 ház a neveden, vagy akármiylen örökséged, azért nem kapsz kenyeret a boltban, eladni meg úgysem lehet csak évek alatt, enned meg mindennap kell!!!

2011. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

7:34-35 vagyok. Mégegy ötlet. Ezt javasoltam anyósnak is, aki nagyon beszorult a hitelével.

Kiadni bérlőnek a házat és abból fizetni a hitelt és bérelni egy kisebb ingatlant. Ezzel időt lehet nyerni.

Vagy: kiadni egy részét, ha alkalmas rá, összehúzódni, de maradni és a bérleti díjból fizetni a hitelt vagy jelentős részét.

És igen, a kérdező pont azzal "ült le" az elesés elől, hogy még anyja életében keresi a megoldást. Ez előrelátó magatartás.

2011. ápr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

ma 07:48


Bocs de te totálisan ... vagy...


Ez egy baromi szép elmélet, meg nagyon keresztényi gondolkodás, csak a mai világban totálisan életképtelen!!!!



És mondok még valamit, ha egy felnőtt szülő képtelen volt az élete alatt megteremteni a biztosítékot az iylen helyzetekre, akkor magára vessen, de nehogymár még a gyerekét is magával rántsa a szarba!!!


Én sosem várnék el ilyet a gyerekemtől ha lenne!!!


A gyerek dolga nem az, hogy a szülei hibáit kijavítsa az életben, vagy megtegye azokat a dolgokat amikre a szülő egész életében lusta volt!!

2011. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!