Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban hogy szokás?...

Más családban hogy szokás? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Azokhoz szól inkább, akik a szülőkkel laknak. A rezsiköltséget milyen arányban fizetitek ki? Gondolom fele-fele. Vagy segítenek abban a szülők, hogy inkább csak jelképes összeget rakjatok le az asztalra és inkább tudjatok félretenni, hogy el tudjátok kezdeni a saját életeteket?
2011. ápr. 11. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%

Már diákként is dolgoztam és - később, felnőttként is - a mindenkori fizetésem kb. felét hazaadtam, plusz a kutya- és macskakajákat én vásároltam, felnőttként pedig ehhez még egy egyhetes nyaralást is kaptak a szüleim minden évben (ok, költőpénz nélkül, de mindig tengerparton, szállodában).

Ami készpénzt adtam, az ment a rezsibe, kajába, volt külön szobám, tiszta ruhám (mindent magamnak vásároltam, de drága anyukám mosott, vasalt rám), meleg étel várt otthon, szerintem ez így nagyon-nagyon jó volt. Ha a gyermekem felnő, valahogy így képzelem én is.

2011. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
Én a párpmmal lakom a szüleimnél.Én 30-at párom 15-t ad le anyumnak.Mi nem csinálunk sok mindnet.Anyu mos ránk, főzni csak hétvégén 1-szer főz, szóval a kajánk nagy részét mi álljuk.Felső szinten lakunk,de nincs saját konyhánk.Sajnos nálunk anyu elvárja mert rengeteg adóssága van.Sőt ő ragaszkodott ahhoz h. majd fizetős suliba járjak,mert majd elmegyek szépen dolgozni.Na most dolgozok, suliba járok,de mivel még munka elött vettek fel igényeltem diákhitelt(mert anyu nem adott pénzt),viszont sajnos bíztam benne és elköltötte szinte az össze diákhitelemet amit abban az évben nem használtam,pedig rég lemondhattam volna,de nem tudtam hisz még suliba járok,de miatta tele vagyok adósságggal,nem tudok saját lakásra félretenni(pedig ő állandóan ezt hangoztatja, h. tegyek félre).De ha nincs miből akkor mégis hogyan(ráadásul még én érzem rosszul magam, hisz nincs semmi dolgunk és keveset is fizetünk),de nem is lenen semmi gond ha nem okozott volna ekkora adósságot nekem.
2011. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!