Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság tényleg ennyire nem...

Manapság tényleg ennyire nem szokás beszélgetni a családban, barátok-barátnök között?

Figyelt kérdés
nagyon sok olyan kérdést látok, amelyben tényleg a legegyszerübb megoldás, hogy beszélgetnek, megbeszélik a dolgot. Azt persze megértem, hogyha valaki mondjuk fél a másiktól (én is anyámtól rettegek, ezért nem mindegy hogy adom elö neki), de sok esetben csak egy egyszerü beszélgetésröl lenne szó. Miért olyan nehéz? Ez tényleg csak érdeklödés, semmi rosszindulat nincs benne csak kíváncsi vagyok az okára.
2010. júl. 1. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért hallgatnak sokan, hogy ne vesszenek össze. Félnek attól, hogy egyedül maradnak. Ha én elmondom neked, hogy nem bírom a nővéredet, lehet, hogy elhagysz. Ha te elmondod, hogy inkább eljárnál, mert sz@rrá unod magad, mikor én olvasok, akkor lehet, hogy elhagylak.

A vicces ebben az, hogy nem hagyna el senki senkit, mert mindketten be vannak sz@rva az egyedülléttől.

Sok az önbizalomhiányos ember, akik nem szeretik magukat, és bármit megtennének, hogy szeressék őket. Ezért sok mindent elhallgatnak, és később nem tudják hogy előadni.

2010. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem mostmár:) köszi szépen a választ!:)
2010. júl. 1. 10:21
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Ma nagyon sok gyerek csonka családban nő fel,vagy éppen elkényeztetett egykeként.Nem tanul meg másokhoz alkalmazkodni,ezért önző lesz,nem érdekli mások problémái.

Egy felnőtt nem beszélgető partner egy gyerek,vagy fiatal számára,mert nem azonosok a gondjaik,és nem azonos szemszögből látják azokat. Ha ezek a fiatalaok felnőnek,akkor a párkapcsolatukban sem tudnak alkalmazkodni a másikhoz,akkor is a saját gondjuk érdekli őket,a párjuké nem. Ez egy láncreakciót índíthat el.

Ahol csak az anya neveli a gyereket,ott még rosszabb lehet a helyzet. Sokan,mint te is félnek az anyjuktól,de ha felnőnek az anyák többsége érzelmileg zsarolja is a gyerekét. "Feláldoztam magam érted,ezért legyél hálás nekem" stb. Ezzel pedig a gyerek párkapcsolatát teszi tönkre. Senki nem képes a párját és az anyját egyformán szeretni,és egyformán alkalmazkodni hozzá. Nagyon sok házasság megy tönkre az anyuka miatt.

2010. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válasz tulajdonképpen következménye az általam leírtaknak.
2010. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, de szerintem nem csak manapság, régen is így volt ez. Csak most jobban/töményebben a szemed előtt van, régen nem voltak internetes fórumok, ahol az emberek megkérdezhették volna a problémájukat. A kapcsolatok nagy része felszínes látszatkapcsolat (és ez mindig is így volt). Én pl. már gyerekkoromban is ezt láttam (szerintem nem csak én voltam így) -, a szüleink mindig csak felszínes dolgokról beszéltek egymással is, velünk is - mit vettek a boltban, hányast kaptunk az iskolában, milyen ruha volt a szomszéd lányán, ki kapott fizetésemelést a nyomdában, stb. Ezt szoktuk meg. Felnőttként nekem nagyon nehéz változtatnom rajta. A barátságok 95%-a meg csak azért van, hogy legyen kivel eljárni a szabadidőt elütni, de ezek a kapcsolatok behelyettesíthetők. Nézd meg, ha valakinek változik a társadalmi státusza, általában új barátai lesznek, a bajban nem állnak ki egymás mellett a barátok, barátnők, mert az már nem kényelmes. Párkapcsolatra dettó igaz. A legtöbb embernek csak az a lényeg, hogy találjon valakit, aki betölti életében a "pár" vagy a "barát" szerepkörét és megfelel az elvárásainak/aktuális helyzetének - de hogy ki az, az - a megadott keretfeltételeken belül - majdhogynem mindegy, ezért az emberek nem is ismerik egymást igazán. Ha meg valami gáz van, könnyen lehet váltani és lecserélni a régit - lásd a sok válás. Régen én is így éltem, de ma már próbálok változtatni rajta - sajnos ez elég nehezen megy a berögződések miatt.
2010. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, amit írtál. Rettegsz anyádtól. Nemcsak nem mindegy, hogy adod elő neki, de amit mond, azt sem veszed 100%-ig figyelembe, gondolom.

Kapcsolatokban is ez lehet, az egyik fél fél valamitől. Mindegy, mitől, a szakítástól/büntetéstől, következményektől, vagy csak szégyelli magát, az is mindegy, van-e alapja a felélelmre, vagy csak képzeli, hogy a másik nem fogja szeretni. A lényeg az, hogy falat emel.

2010. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul az ember ha belül van, mindig felnagyítja a problémát. Kivülről könnyebb átlátni, egyértelműbb a megoldás, könnyebb tanácsokat osztogatni, mint cselekedni.
2010. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Manapság igencsak eltávolodtak egymástól az emberek, és ezt magamon is látom. Ahogy van egy kis időm leülök a gép elé, ahelyett, hogy váltanék egy pár szót édesanyámmal, amíg még megtehetem... Régen nem volt számítógép, úgyhogy természetesen többet beszélgettek egymással az emberek.

Most sokkal egyszerűbbnek tűnik itt feltenni egy kérdést, mint egy beszélgetést kicsikarni.

2010. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hmmm valóban mindegyik válasz igaz. Csak nem tudom, hogy ezen lehet-e változtatni vagy valahogy közelebb hozni egymáshoz az embereket...
2010. júl. 1. 12:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is benne van az internet meg a gyors információ áramlás. Annyi mindent megtudhat az ember oly rövid idő alatt, hogy a lényeg meg elveszik belőle. Régen az embereknek nem volt ilyen sok szórakozási lehetősége max könyv. Akkor, hogy ne unatkozzanak együtt voltak, beszélgettek, jobban figyeltek a másikra.

Óriási különbség van együtt élés és egy házban élés között.

2010. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!