Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság tényleg ennyire nem...

Manapság tényleg ennyire nem szokás beszélgetni a családban, barátok-barátnök között?

Figyelt kérdés
nagyon sok olyan kérdést látok, amelyben tényleg a legegyszerübb megoldás, hogy beszélgetnek, megbeszélik a dolgot. Azt persze megértem, hogyha valaki mondjuk fél a másiktól (én is anyámtól rettegek, ezért nem mindegy hogy adom elö neki), de sok esetben csak egy egyszerü beszélgetésröl lenne szó. Miért olyan nehéz? Ez tényleg csak érdeklödés, semmi rosszindulat nincs benne csak kíváncsi vagyok az okára.
2010. júl. 1. 10:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De mondok mást. Figyelem a családom s csak azt látom mennyire felszínesek a komunikáció terén. Egyik mond valamit a másik pedig nem érti, oda se figyel, nem is érdekli annyira, hogy visszakérdezzen pontosan mire gondol. A legtöbb vita pedig ebből van.

Én imádok beszélgetni, minél pontosabban kifejezni a gondolataimat ezért érdekel a másiké is. Órákig foglalkoztat vajon mire céloz a párom mikor ezt és ezt mondja.

De még ő se ilyen. Ha megkérdem: "Kivited a szemetest?" Ő azt mondja : "Igen". Közben kiderül ő úgy értelmezte ezt, hogy igen, MAJD kifogja vinni.

És ez hihetetlenül sokszor előfordul, hogy keveri a jelent a jövővel a mondataiban, mivel elvárásként értelmezi a kérdést aminek ő megakar felelni. Persze ez nálam már kamu de mivel ő így lett nevelve "inkább megfelelek mint értelmezem a kérdést" elvvel ezért nem csodálkozom. Ezt látta, ezt tanulta. Ez a rossz komunikáció szerintem.

2010. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!