Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban hogy szokás?...

Más családban hogy szokás? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Azokhoz szól inkább, akik a szülőkkel laknak. A rezsiköltséget milyen arányban fizetitek ki? Gondolom fele-fele. Vagy segítenek abban a szülők, hogy inkább csak jelképes összeget rakjatok le az asztalra és inkább tudjatok félretenni, hogy el tudjátok kezdeni a saját életeteket?
2011. ápr. 11. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi öt évet laktunk anyuval. Férjem, fiam és én. Nem sokat tettünk a rezsibe, mert anyám egy angyal, nem várta el. Inkább gyűjtögettünk, ebből vettünk házat később. Ennek 20 éve. Azóta elváltam. A poén, hogy anyu segít a volt férjemet kifizetni. Mondom, hogy anyám egy angyal:-) Mindenkinek ilyet kívánnék.
2011. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
A barátnőm fia 100 ezret keres, és 30-35 ezret tesz be a közösbe. Ebből lakik otthon, egy külön lakrészben, főznek, mosnak rá, melegben van, és tízórait is otthonról visz, tehát nem sok amit kérnek tőle.
2011. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Én 40 Ft-ot adok le itthon egy magamra. Félretenni nem tudok. Tesóm hazaköltözött a két gyerekkel,ő is kb ennyit ad le hármójukra. Ő tud félre tenni,vagyis inkább magára költeni. Minden hónapba uj ruha,cipő,meg fodrász. nekem ilyen luxusra nem telik. Igaz van egy előfizus telom,kb 6000 Ft szokott lenni a számlám
2011. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok 40 ezer ft-ot,nem 40 et :)
2011. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Én még mindig otthon élek,és mivel dolgozom így adok pénzt haza.De nem kérték soha..Magamtól adom,mert tudom,hogy elég drága a kaja,a lakbér,és egyéb kiadások..

Adok havonta egy fix összeget,és cserébe kapok szállást,kaját,mosnak rám..Egyébként azt is tudom,hogy anyu azt a pénzt amit adok neki,,mindig félre teszi,hogyha egyszer úgy döntenék,hogy önállósodom akkor legyen kezdő tőkém..Szóval vissza fogom kapni..bár ha nem kapnám vissza az sem lenne gond..

De nekem 20 éves férfiként lesülne a bőr a képemről ha ingyenélő lennék anyámnál..

2011. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Párom még otthon lakik,nem kérnek el tőle egy forintot se,telefont és benzint fizeti magának és ennyi.

Azt mondták addig amig látják hogy nem szórja el a fizuját,hanem gyűjtögeti addig csak gyűjtögesse szépen.(Ha eldorbézolná,akkor elkérnék tőle a kb 50ezret,és szépen félretennék neki,hogy amikor költözik el,akkor egyben megkapja)


Ők megtehetik,hisz jól keresnek,nincs szükségük arra a pár 10ezer forintra

2011. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amikor én odaköltöztem a férjemékhez, mi felesben akartunk mindent fizetni, de a szülők mondták, hogy nem kell, de mi minden hónapban 30 ezer Ft-ot adtunk a közösbe, ezen felül bevásároltunk minden hónapban kb 10 ezer Ft-ért nekik,és télen a fűtésbe is adtunk még pénzt. És a lakásfelújítás során is beszálltunk. Erreföl kb. 1 hónapja állt a bál, hogy mi nem adtunk bele a közösbe szinte semmit se. Úgyhogy visszamenőleg az idei év rezsiköltségét ki kell fizetnünk. Nem sok spórolt pénzünk volt, de most az mind elment arra, hogy letudjuk a tartozást. :( Kezdhetünk megint mindent az elejéről. De azért szólhattak volna, hogy nem bírják fizetni a rezsit! Így most "kizsákmányolva" érzem magam. Ráadásul ott van még az autó hitelünk szerencsére már csak 2 év van hátra,de azt még nem is mondtam, hogy ha mindent kifizetünk, nem is marad pénzünk szinte. És még a kaja is külön van.

Úgyhogy ezentúl csak bankszámlára vagyunk hajlandóak utalni a pénzt, hogy ne tudjanak minket rágalmazni.

2011. ápr. 11. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

3havonta kifizettem a vizet.

Aludni jártam haza, onnantól, hogy dolgozni kezdtem.

Magamat öltöztettem, bevásároltam magamra.

Hétvégén a páromnál voltam.

És sose kaptam zsebpénzt.

2011. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert az én nagymamám befogadta unokatesómat, aki még diák, így mamám tartja el évek óta (lassan 4 éve). Nyáron se vállal munkát, mindig akad indok, hogy mért nem megy el dolgozni. De ott az se baj. Ráadásul a hétvégén még a barátnője is ott szemtelenkedik!

Én szerintem ez igazságtalan, hogy egyesek bármit megengedhetnek maguknak!

2011. ápr. 11. 13:41
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Üljetek le minden hónapban a sárga csekkel és oszátok el annyi felé ahányan kerestek, a ti részeteket és a csekket adjátok a kezükbe a többit adják bele ök. Így látnátok hova megy a pénz.
2011. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!