Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ti elhagynátok...

Mit tegyek? Ti elhagynátok valakit ezért?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó,hogy már 2éve együtt vagyok a barátommal,de nem hoztam haza őt bemutatni.

Ennek oka,hogy apám alkoholista,meg pszichésen beteg(pszichiátrián kezelt),kiszámithatatlan,inkább le se irom miket csinál néha.Csomószor megy itthon a durva balhé,ordibálás,sose tudni mikor jön rá.

A barátom szerencsére nem messze lakik tőlünk(ő is a családjával),szép, nagy házba,imádnivaló családdal,imádok náluk lenni,ő viszont ki van akadva,miért nem hozom haza.

Hiába mondtam el miért nem szeretném,azt mondja őt nem zavarná.De én tudom,hogy rettentően szégyelném magam,és egyfolytában attól rettegnék mikor kezdődik itthon egy balhé.Egyszer már majdnem otthagyott emiatt,merthogy én nem bizok benne,meg az összes ismerősének elmondja milyen durva,hogy én nem hozom haza,már tökre kellemetlenül érzem magam,de nem tudok mit csináljak,nekem is rossz,de az még rosszabb lenne ha haza kénne hoznom.=(

Ti mit tennétek?Elhagynátok ilyenért azt akit szerettek?


2011. ápr. 7. 14:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos a barátod felháborodása. Mindenki a saját tetteiért felelős, te NEM vagy felelős a szüleid tetteiért, nem kell szégyenkezned miattuk.

Azért viszont te vagy a felelős, hogy 2 év alatt nem találtad meg a módját, hogy bemutasd a szüleidnek.


Én nem 2 év múlva, hanem 3-4 hónap után hagytalak volna el ezért.

2011. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Miért akarnád ezért elhagyni? Inkább tedd össze a két kezed és örülj neki, hogy tudja tőled, hogy milyen a családod és mégis meg akarja ismerni őket, tehát hosszú távon gondolkodik veled kapcsolatban. Akkor lenne baj, ha nem akarna találkozni a családoddal.


Egyébként én ugyanebben a cipőben jártam. A mai napig zavar, hogy az én családom ilyen, de ő mindig azt mondja, hogy nem a családomat veszi el, hanem engem.


És szerintem igaza van a párodnak. egy kapcsolat a kölcsönös bizalomról szól. Meg kell is mernie a családodat, mert hozzád tartoznak.

2011. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is voltam hasonló helyzetben. Majd mikor már tényleg én is cikinek éreztem, hogy nem hívom be sosem a Párom, annak ellenére, hogy tudta, hogy miért nem teszem, végül többszöri felkészítés után behívtam. Tudta, mire készüljön, azt is tudta, hogy annak ellenére, hogy az úgy van, engem Ő ugyanúgy szeret és ugyanolyannak. Azóta jobb nekem is. Nem járunk gyakran, így simán átvészelhető.


Ha tényleg szereted, akkor hívd be, lássa ő is, amitől "féltetted". Ha képes lennél ezért engedni, hogy elhagyjon, akkor ott más a gond szerintem.. Ezt Neked kell tudni..

2011. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Vidd haza én is ezt ajánlom, ha kitörik a balhé akkor pedig mennyetek el hogy ne folytatódjon semmilyen rossz téma felé a balhé.
2011. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Vidd el hozzátok!

Ha ő el akar menni, akkor szerintem komolyan gondolja a dolgot veled.

Attól meg ne félj, róluk mit fog gondolni! Téged szeret, veled van együtt, nem a családoddal.

2011. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek...


De a barátodat még jobban megértem.


Mivel egy életen át nem akadályozhatod meg, hogy lássa a szüleid, így ennek a viselkedésnek csak akkor van értelme, ha nem is tervezel vele semmit egy örök életre.


Hisz egy-két évet simán ki lehet úgy húzni, hogy nem látja a szüleidet... tehát ha velem így viselkedne a párom, sajna nekem is az az érzésem lenne, hogy nem tervez velem hosszútávra... és bizony lehet, hogy lelépnék, bármennyire is szeretem.

2011. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Most már tényleg eljött az ideje, hogy bemutasd otthon. Azt hiszem, eléggé felkészítetted, mi várhat rá legrosszabb esetben.. Elhiszem, hogy nagyon rosszul esik neki, mert nem bízol benne! Megkérdőjelezed azt, hogy képes lenne-e kezelni a helyzetet baj esetén!

Nem a te hibád, hogy problémás a családod! Szerintem közöld otthon valamelyik nap, hogy szeretnéd bemutatni nekik Őt, talán arra a kis időre erőt vesznek magukon és normálisan viselkednek. Ha pedig nem, akkor a barátod legalább tudni fogja, miről beszéltél.. Elhiszem, hogy csak őt akarod védeni, de szerintem ez kezd kissé megalázó lenni a számára.

És igen, elhagynám azért a páromat, ha lehetőséget sem adna rá, hogy megismerjem a családját. Ha félne bevonni az életébe.. Én őt a jó és rossz dolgaival együtt fogadnám el! Az, hogy a találkozó jól sül el, vagy rosszul, nem látható előre, de utóbbi esetben sem hibáztatnám őt érte!

2011. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Vidd haza.

Azt, hogy esetleg borzalmasak a szüleid meg fogja érteni, senki sem választja a szüleit, nem tehetsz róla.

Az, hogy nem viszed haza tényleg olyan mintha nem bíznál benne és megértem, hogy emiatt haragszik.

2011. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom... én megértelek. Igen, őt nem zavarná, és tök jó, hogy mindenki mondja, hogy nem a te hibád, hogy milyen a családod, és emiatt nem kell szégyenkezni... ha ezt ennyivel meg lehetne oldani, akkor nem is lennének negatív érzelmek. Mondhatják ezren, akkor is rosszul éreznéd magad. Tudom, mert velem is ez van. Nem értem, miért ilyen fontos neki, attól te még ugyanúgy szereted. Az sem szép dolog, hogy nincs benne annyi együttérzés, hogy megértse, hogy ez téged mennyire kellemetlenül érint.
2011. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd haza, mutasd be, hiszen így ő is láthatná, hogy tényleg gondok vannak otthon. Szerintem félt is téged.

Ha engem a párom sokáig(2 évig)nem vinne haza, gyanakodnék, hogy élettársa van.

A szülők nem számítanak, téged szeret, s nem az apádat.

2011. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!