Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog ha...

Szerintetek normális dolog ha a nő eltartatja magát a férfival?

Figyelt kérdés
És a férfitól kap "zsebpénzt"? Te el tudnád ezt viselni? Sok ilyen eset van manapság még? (nem arra gondolok amikor a nő állást keres és addig a férje fizetéséből élnek)
2011. ápr. 3. 16:14
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
56%

A ferjem nagyon sokat keres,mindenunk megvan. Szep rend van itthon,mindig fincsi ebed,sutemeny mindennap. En nem dolgozok, raerek mindenre, meg sportolni is van idom.

Eszem agaban nincs meg egyer alkalmazott lenni,minek?

Sokkal jobb igy.

2011. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Van,akit ez kielégít van,akit nem.Én dolgoztam mindig is,volt megtakarításom és olyat tanultam,amit élveztem és később a munkámként tudtam ezt folytatni.Nem vagyok karrierista,van férjem és gyerekem és harmónikus az életünk,de szeretem a hivatásom és megbolondulnék,ha nem végezhetném.Ugyanúgy megsütöm én is az almáspitét itthon és nem esz meg a kosz minket,de csak a háztartás és gyereknevelés kevés ahhoz,hogy boldog legyek.Nem függtem soha senkitől anyagilag és most sem.Sajnálom azokat a nőket,akik azért nem lépnek ki egy rossz házasságból,mert nincs miből eltartani magukat és végzettségük sincs,így reményük sem egy jól fizető állásra.Nekem ez mind megadatott és így soha egy pillanatig sem kell azt éreznem,hogy az anyagi biztonságomért el kell tűrnöm bármit és bárkit.Azért vagyok a férjemmel,mert szeretem,de ha úgy hozná a sors (válás vagy özvegység vagy bármi esetén) akár holnaptól is új életet tudnék kezdeni és el tudnám tartani magam a gyerekemmel együtt,nem kellene hozzá senki.Ez pedig nagyon megnyugtat.
2011. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
ma 17:29 neked lehet hogy uncsi mert az összes kérdést elolvasod ami itt van (elég sok időd lehet) nekem nem az, mert én spec. nem olvastam még ilyen kérdést, és kíváncsi voltam a válaszokra! Ha uncsi akkor javaslom nem kell válaszolni, csak katt a következő kérdésre legközelebb!
2011. ápr. 3. 18:39
 34/46 anonim ***** válasza:
69%
Azért arra baromi kiváncsi lennék, hogy mi baja van a többségnek akik pontoznak azzal, hogy komoly kapcsolat vagy házasság esetén a bevételek közösek. Ha én keresek félmillát, a feleségem meg 100 ezret, akkor az összesen KÖZÖSEN 600 ezer Ft! és közösen költjük el/rakunk félre... ezzel mi bajotok van? miért nem megy a mai fiatalok fejébe, hogy a házasság közös kasszáról szól?! ott nincs enyém-tied! Jogilag sem, és máshogy sem, mert szeretet és tisztelet uralkodik a kapcsolatban. Miért pontoztátok le azokat, akik azt írták, hogy értelmetlen zsebpénzről és eltartásról beszélni, mert közös a bevétel?
2011. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Igazatok van, végülis megállapodás kérdése. Ha egyik félnek sincs baja ezzel a helyzettel, végülis miért ne. Nekem viszont ez nem menne. Sajnos én voltam huzamosabb ideig munkanélküli... hát nekem kell hogy dolgozhassak, (szeretem a munkámat) nembeszélve arról hogy így több pénzünk is van mintha csak a párom dolgozna.
2011. ápr. 3. 18:43
 36/46 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit!
2011. ápr. 3. 18:45
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel nincs bajom,csak más a szemléletem.Van,aki "csak" otthon van,nincs munkahelye és a közös pénzből költ.Ezzel kb. addig nincs is baj,amíg nem kerül olyan helyzetbe,hogy egyedül marad,bármilyen okból és el kell tudnia tartani magát.Ha évekig nem dolgozol (vagy sosem dolgoztál annyit,hogy legyen a szakmádban megfelelő tapasztalatod) vagy nincs megfelelő végzettséged,akkor hiába kerülsz anyagilag a padlóra a munkáltatónak nem fogsz kelleni. Nehéz azzal szembesülni,hogy a háztartás vezetésén kívül nem tudsz felmutatni semmit és egy férj nélkül nem tudnád biztosítani azt az életszínvonalat,amit megszoktál.

Ehhez jön hozzá,hogy mi van,ha nem csak pénzért dolgoznál,hanem azért,mert szereted csinálni.

2011. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
72%
Zavarna, ha nem lenne külön keretem.
2011. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
79%

Én a két gyerek előtt napi 12 órát dolgoztam éveken át és több millió forintot tettünk félre azokra az évekre, amíg otthon leszek velük. Azóta már feléltük, 5 évesek a gyerekek, de még mindig csak a férjem jár dolgozni, mert megegyeztünk abban, hogy én legalább addig maradjak otthon, amíg a gyerekek nem kezdenek el iskolába járni (még 2 év).

Nem keresi hülyére magát, de nem szakadunk bele, és nekem maximális hozzáférésem van minden fillérhez (és nem tartozom elszámolással mire ment el a pénz, akár magamra). Én vásárolok be, főzök, mosok, takarítok, nevelgetem a két gyereket, és nagyon jól érezzük magunkat mind a négyen. A férjem kiegyensúlyozott és boldog, hogy tiszta lakásba, főtt vacsira jön haza, a gyerekek nyugodtak és jókedvűek mert sokat tudok velük foglalkozni és nekem is én is jól érzem magam, mert bár nem láblógatós a dolog, érzem, hogy megbecsülnek érte és hálás a család, amiért otthont/fészket teremtek nekik.

Nem tudom még hogy lesz 2 év múlva, valószínűleg elkezedek újra dolgozni, de mivel látom, mennyire jó a családomnak, ha én sokat tudok velük/nekik lenni, nem hiszem hogy 12/10 vagy akár 8 árás munkát fogok vállalni.

Nekünk ez így beválik és nem vagyok cseléd. Szép és barátságos életünk van és senki nem zsigereli ki a másikat, sőt!

2011. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
25%
19.04-es vagyok. Ja és nem félek, hogy lelép a férjem másik nővel :-D Ez megeshet akkor is ha napi 8 órában dolgozom. Van végzettségem, munkatapasztalatom, talpraesett vagyok, nem lenne baj akkor sem :-)
2011. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!