Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog ha...

Szerintetek normális dolog ha a nő eltartatja magát a férfival?

Figyelt kérdés
És a férfitól kap "zsebpénzt"? Te el tudnád ezt viselni? Sok ilyen eset van manapság még? (nem arra gondolok amikor a nő állást keres és addig a férje fizetéséből élnek)
2011. ápr. 3. 16:14
1 2 3 4 5
 21/46 napietus ***** válasza:
100%
16:33-as, sztem nincs teljesen igazad. mint írtam, én megtehetném, hogy itthon üljek, de én szeretem a szakmámat, és hiányozna egy idő után. aki szereti a munkáját az nemcsak a pénzért dolgozik, sőt. én utasítottam már vissza jobban fizető munkát azért, mert az szakmailag nem érdekelt.
2011. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
86%
a zsebpénz valoban megalazö de en arra gondoltam hogy közös számla és a nö annyit vesz ki amennyit akar.ált közös a számla a házasságokban. barátnöm osztja be a férje fizuját náluk igy van
2011. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
86%

Az apám keresett sok pénzt, és a barátnöje, csak otthon volt. Apámnak is sok szabad ideje volt, hogy szerintem rendbe, ha úgy is el vannak (jól) hogy nem kell dolgozni akkor minek?

Jobb ha mindketten csinálják amit akarnak.


De, kb 3 év után, apám elhagyta, mert talált valaki mást.

Ekkor a régi barátnöje, elkezdet beszélni hogy így meg úgy, mintha ö lenne e bárki. nehéz mondani pontosan hogy gondolom, mert nyelvtudásom nem tökéletes.


De úgy gondolom, ha 3 év alatt, csak a seggén ült, nem is próbált munkát keresni, nem is csinált semmi hasznosat, akkor ne szövegeljen aztán mintha ö valami különös lenne.


Egy nö vagy akár egy férfi, aki máson él nagyon szánalmas.

Èn nem akarek egy olyan feleséget, aki az én pénzemen él, csináljon valami értelmeset az életével.

Házat eltartani meg ilyenek, tudjuk azt mindketten eltartani úgyis hogy mindketten dolgozunk.

2011. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ha valóban komoly kapcsolatról, házasságról, közös jövőről van szó, nem pedig valamilyen érdekből való egymásrautaltságról, akkor értelmezhetetlen az a kifejezés, hogy eltartatja magát. Mert ekkor nem egyénenként lesznek bevételeik és kiadásaik, hanem az közös lesz.

Ha a férjnek elég jövedelme van, hogy meg tudjanak élni, és feleség unatkozik otthon a háztartás-gyereknevelés mellett is, akkor azt támogatnám, hogy a nő kezdjen valamit vállalkozni otthonról, amihez ért, és ne egy munkahelyre járjon dolgozni. Így még ha nem is sikerül ez a vállalkozás elsőre, ez nem jár kockázattal a család egzisztenciájára nézve, viszont hosszú távon megvan benne a nagyobb anyagi függetlenség lehetősége. (Itt anyagi függetlenség alatt nem a feleség függetlenségét értem, hanem a család függetlenségét a munkahelyektől.)

2011. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
65%

Normális. Ahogy az ellenkezője is az.

Akik elfogadják a saját életüket, és boldogok, azoknak normális így is, úgy is, és jó esetben nem mások elvárásai, megítélései szerint kezdenek el élni.

2011. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet kielégítően állást foglalni, hiszem ki ezt gondolja, ki azt. Ezek a családmodellek eltűnőben vannak, de még nem alakult ki az új, így csak annyi maradt, hogy elfogadjuk azt, ahogy a másik vélekedik.


Én spec megakadtam a kettő között. Vam, amire azt mondom h fizetheti a pasi, de van egy bizonyos határ, amitől már nem engedem. Így hát eltartani sem engedném magam, és képem se lenne hozzá.

2011. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
75%
Elég gáz. Az egyik ismerősöm a férjétől kapott "zsebpénzből" bérelt lakást, hogy tudjon hol lenni a szeretőjével.
2011. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
68%
Itthon vagyok két babával, és a férjem arra kért később se menjek vissza, mert mindent megér neki az, hogy itthon vagyok, mindig nyugi és finom vacsora várja. De én azért tudom ezt vállalni, mert megbecsüli azt a munkát, amit itthon végzek, büszke rám, és arra, hogy van egy talpraesett felesége, aki mindent elintéz, megszervez. És én sem érzem magam bezárva, lovagolni, motorozni járunk együtt. Meg persze nem kell zsebpénz kérnem, mert minden számlánkhoz külön van bankkártyám. Így tökéletes, de ha azt érezném házicseléd vagyok, egy percig se vállalnám.
2011. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
50%
igen, van, ahol működik ez a dolog, ahol mindkét fél odateszi magát, és a családért mindent, összetartanak, összetartoznak. Utolsó, szerencsés vagy, hogy ilyen a férjed.
2011. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
70%
UNCSI!!! millió vita volt már itt ezen.
2011. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!