Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell vasalni, nekem...

Kinek kell vasalni, nekem vagy a barátomnak?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk össze a barátommal. Ő 27 én 21. Én magamnak semmit nem vasalok, neki muszáj, mert ingben jár dolgozni. Mondtam, hogy vasalja ki ő az ingeit mert ő fogja felvenni, ő azt mondja vasaljam ki én. Anyám és nagymamám szerint is nekem kéne kivasalnom és nem értem miért.
2011. márc. 27. 16:21
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki a maga cucát vasalja eddig gondolom gond nélkül vasalt magára nem cselédnek költöztél oda.
2011. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
94%

17:25

Igen, egyetértek, hogy van egy hagyományos női szerep, amit nem kellene lebecsülni.

Viszont a mai világban, mikor a nő is szinte ugyanannyit dolgozik (de értem ezt itt a tanulásra is), ugyanannyi időt tölt munkahelyen (esetleg iskolában), mint a férfi, tehát a nő is családfenntartó (vagy lesz később, hiszen ezért tanul többek között) a férfi mellett, akkor azért elég igazságtalan, ha mindketten fáradtan hazaérnek, esetleg a nőnek még tanulnia is kell otthon és az összes otthoni munka is rá hárul.

2011. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
11%
Kiváncsi vagyok az mit látott otthon, aki így ki akad, hogy pofátlanság megkérni, hogy vasalja már ki az ingét.
2011. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
84%
Igen pofátlanság, mert magának miért nem tudja kivasalni? Otthon én sem megyek oda anyámhoz vagy tesómhoz, hogy itt ez a póló vasald már ki, én meg addig nézem... Hanem szépen megfogom és kivasalom magamnak, elvégre nekem kell, és nincs egyéb fontos dolgom, ami miatt a vasalás nagy akadályokba ütközne. Természetesen, ha nagyobb halom ruha van, akkor nyilván nem válogat az ember melyik kié. De nekem igazából mindegy, akinek élete álma, hogy kiszolgálja a pasiját, és cselédet játsszon, az az ő baja.
2011. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
93%

18:18: Félreérted, az a pofátlanság, hogy NÉHA megkéri, hogy vasalja ki az ingét, hanem az, hogy miután mondta a kérdező, hogy ezt csinálja inkább ő azt felelte a teremtés koronája, hogy nem, csináld te. Mégis milyen alapon? Vasalja ki magának, ha annyira kell. Néha, ha rosszul van, nincs ideje/kedve, akkor kérje meg a barátnőjét, biztosan szívesen segít, de ne varrjon a nyakába mindent.

És én azt láttam otthon, hogy apukámnak nem esett le az aranygyűrű az ujjáról amiért segített anyukámnak, anyukám meg nem házi cseléd volt. Húúúú milyen elbaltázott családmodell, kérek is egy időpontot a terapeutámtól.

2011. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azt láttam otthon, hogy az olyan napokon, mikor anyukám 15 órákat dolgozott, mire haza ért apukám bevásárolt, főzött és ki is vasalt, ha kellett (műszaki ember volt, a vasalóval is ugyanúgy ki volt békülve, mint egy távirányítóval) Fordított esetekben pedig anyukám takarított, vasalt és várta otthon aput a meleg vacsorával... Ebben egyszerűen nem tudom feldolgozni, mi olyan különleges.


A párommal mi is megosztjuk az otthoni feladatokat, ráadásul neki a főzés az egyik hobbija, de ettől még számomra milliószor férfiasabb, mint azok a férfiak, akik az égő kicserélésében, a tíz évente egyszer történő szekrénytologatásban látják a férfimunkát és ha elromlik valami a lakásban, azonnal kihívják a szerelőt, mert ők ugye nem értenek hozzá. Szóval vagy közösen végezzük el a házi munkát, hogy minél előbb elkészüljünk és együtt lehessünk, "közös programozzunk", vagy az takarít, vasal, stb. akinek több ideje és ereje van hozzá az adott napon.


Ennyiből egyébként, ha már ilyen sokan megkülönböztetnek férfi és női feladatokat, törvénybe iktathatnák, hogy nők nem végezhetnek fizikai munkát (ebbe beletartozik az állandó lábfájással és lábgörcsökkel együtt járó felszolgálói munkakör, illetve a vállakat és a hátat kikészítő árufeltöltés is), ne alkalmazhassák őket gyárakban, mert az aztán egyáltalán nem nőies, sokaknak még sincs más lehetőségük, a férfi tanárok, a különféle "az öltönyös ügynökök vagy mik", a hajas lászló és barátai pedig hagyjanak fel a mesterfodrászkodással, engedjenek teret a nőknek és még sorolhatnám a rengeteg baromságot, ami a XXI. században egyszerűen nevetséges és megvalósíthatatlan, sőt szükségtelen. Konklúzió: A fiúnak sajnos vasalnia kell :D

2011. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
én csak akkor vasalnám,ha cserébe ezentúl csak ő porszivoz és mosogat...
2011. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

20:51es kifelejtetted:

Gordon Ramsey, Jamie Oliver mondjon le, hagyja abba a szakácskodást és álljon be egy konzervgyár gépsorába! XD

2011. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elnézést ők valóban kimaradtak! :"D 20:51
2011. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
86%

Szégyen gyalázat hogy egyes nők milyen természetesnek és elengedhetetlennek gondolják azt hogy főznek-mosnak-takarítanak a férjükre, míg a kedves férj összes házimunkája kimerül abban hogy havonta egyszer lenyírja a füvet (már ha van kert), és félévente 1x kicseréli az izzót. Milyen igazságos munkamegosztás... Szánalmasak vagytok. De nem baj, ilyen is kell hogy a soviniszta pasiknak legyen kiszolgáló személyzete, nekünk meg maradnak a normális FÉRFIAK, akik igazi partnerek a mindennapokban (és nem GYEREKEK, akiket ki kell szolgálni)

Sajnállak titeket!

2011. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!