Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell vasalni, nekem...

Kinek kell vasalni, nekem vagy a barátomnak?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk össze a barátommal. Ő 27 én 21. Én magamnak semmit nem vasalok, neki muszáj, mert ingben jár dolgozni. Mondtam, hogy vasalja ki ő az ingeit mert ő fogja felvenni, ő azt mondja vasaljam ki én. Anyám és nagymamám szerint is nekem kéne kivasalnom és nem értem miért.
2011. márc. 27. 16:21
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
16%
Magyarul, te tanulsz, ő meg dolgozik? Aha, hát vasalhatsz nyugodtan szívem, a zh-ra amúgy sem előző nap kell elkezdeni tanulni, egy darab inget meg ki tudsz vasaln 10 perc alatt.
2011. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Tinker Bell ***** válasza:
25%

Bizony bizony szégyellném magam!


Éppen írni akartam, hogy gondolom már csak a korotokból ítélve ő többet odarakott/rak a lásba mint te, de megelőztél és kiderült, hogy még tanuló vagy. Tehát te nem sokban járulsz hozzá a közös életetekhez.


Az volna a minimum, hogy megteszel mindent a kényelméért, ha már eltart!


A másik meg az, hogy gondolom nem egy fél órája jelentette be a tanár Facebook-on, hogy zh-t írtok, tehát máskor is lehetett volna rá tanulni.


Arról nem is beszélve, hogy más két gyerek, férj és háztartás mellett diplomázik le.

2011. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy gondolom, ha mindkettőtök dolgozik, vagy egyikőtök dolgozik, a másik tanul, akkor a háztartást is be kellene osztani, úgyhogy nyugodtan kivasalhatja a saját ingeit.

Nálunk legalábbis úgy van, hogy mindkettőnk kiveszi a részét az otthoni munkákból. Kivéve ha valamelyikünk hosszabb ideig nem dolgozik (mint most én), akkor az vállal többet, hiszen otthon van, jobban ráér.

Én mondjuk szívesen kivasalom a párom cuccait, ha kell, mert tudom, hogy ő bendzsa hozzá. :)

2011. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy most kezdtem el tanulni rá?

Miatta kellett összeköltözni én még nyugodtan ellettem volna otthon, de nélkülem nem tudna egyedül megélni albérletben.

Köszönöm a válaszokat! Azokét is akik ismeretlenül és a helyzet átlátása nélkül lecsesztek, mert végülis mást nem lehet ebben a témakörben csinálni. Én is ezt szoktam.

2011. márc. 27. 17:05
 25/42 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy írtad, minden házimunkát megcsinálsz otthon, akkor minek kéne még neked vasalni is, amikor nem a te ruhád. A tanulás pedig teljesen egyenértékű a munkával, attól még, hogy a tanuló azért fizetést nem kap, ugyanúgy elfoglaltságot jelent, én pl a szakomból adódóan többet tanulok, mint amennyit más dolgozik. Miért a barátjának leesne a gyűrű az ujjáról, ha a saját ingét kivasalná? Soha nem értettem egyet azzal, aki abban érzi élete kiteljesedését és attól érzi magát jó feleségnek, hogy mindent megcsinál a férfi mellett, szerintem mindkét fél egyenértékű és az otthoni munkából is közösen kell kivenniük a részüket. Kérdező nincs semmi gond, mond meg a párodnak, neked készülnöd kell, mindent ellátsz egyébként is a háztartásban, legyen szíves legalább annyit megtenni, hogy a saját ruháját kivasalja.
2011. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
88%

Úristen, komolyan mondom az agyam eldobom néhány válaszon. Ti komolyan gondoljátok, amit írtok?? Mi az, hogy ettől lesz nőies? Meg ez a nő dolga? A férfi meg nyírja a füvet, ja lehet, hogy nincs is kert, meg cserélje ki az izzót, hát köszönöm én is meg tudom csinálni félévente egyszer, két percben. A nő meg csinálja a házimunkát naponta órákig, míg a férfi a tévét nézi. Hol éltek ti? A kérdező ugyanolyan elfoglalt, mint a párja, sőt, miért ő csináljon mindent? Szerintem igenis vasalja ki magának az ingét a férfi, sőt, rakjon be mosást is, porszívózzon, mosogasson el, úgy, mint én. Már ne haragudjatok, de be is b.aszna ha munka/tanulás mellett ezt mind nekem kéne csinálnom. Nekem nem kell vasalnom, neki kell, csinálja meg saját magának, esetleg néha kérjen meg szépen, hogy csináljam meg neki.

Nem az a tíz perc számít, amíg kivasalja az inget? A férfinek sem.

2011. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
11%

Mi az, hogy ettől lesz nőies? Meg ez a nő dolga?


Aha. ez csak a kezdet.

Akkor főzni se főzzön, mert az se az ő dolga. Meg ne is takarítson, mert az is kihasználás.

SŐt semmit se csináljon, az a legjobb.


Akkor mitől nőies?

Attól hogy kisminkeli magát? Hogy jól néz ki?

Vagy mitől ha a hagyományos női szerepek megalázóak?

2011. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
91%
17:25: Ha elolvastad volna amit írtam, akkor láttad volna, hogy nem azt mondtam, hogy ne csináljon semmit, hanem hogy a házimunkát meg kell osztani. Takarítok, főzök, vasalok, de a párom is. És én nem attól érzem magam nőnek, hogy kisúrolom a vécét, ha más igen, az az ő dolga, de nekem ne kelljen már.
2011. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
86%

Hát kedves kérdező én nem vasalnám ki az inget, és ez csak a kezdet, amit rád fog erőltetni a párod. Mindent te fogsz csinálni ha nem állsz a sarkadra!

Én nem költöztem volna össze vele, szerintem ha két ember együtt él egy közös lakásban, akkor annak tisztán tartásáért mindketten felelnek. Az nem járja hogy egy nő csinál meg mindent a háztartásban, azért mert ő a nő, hiába van ez rögzülve évszázadok óta.

2011. márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
93%

Egyesek itt túldramatizálják, nem az összes házimunkáról volt szó, hanem konkrétan a vasalásról. Az korrekt lenne, ha a kérdező épp vasalna, és a kedvese megkérné, hogy akkor már légyszi ezt is. De így, hogy a kérdező magára sem vasal, ez pofátlanság. (Nekem vasalóm sincs.)

Ez kb. olyan, mintha azt mondaná a pasi, hogy "kedvesem, összesz@rtam a wc-t, na ugorj, pucold ki".

2011. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!