Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell vasalni, nekem...

Kinek kell vasalni, nekem vagy a barátomnak?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk össze a barátommal. Ő 27 én 21. Én magamnak semmit nem vasalok, neki muszáj, mert ingben jár dolgozni. Mondtam, hogy vasalja ki ő az ingeit mert ő fogja felvenni, ő azt mondja vasaljam ki én. Anyám és nagymamám szerint is nekem kéne kivasalnom és nem értem miért.
2011. márc. 27. 16:21
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez rajtatok múlik. Van ahol szigorún ki van osztva, hogy a női a háztartás, és kész, pont.

Nálunk mindenki csinál mindent. Saját ruháinkat vasaljuk, de persze előfordul, hogy megkérdezzük, mibe mész dolgozni, és kivasaljuk a másiknak is. Ő addig pl. csinál egy teát. Hol én főzök, hol a férjem. De így van ez a mosogatással, takarítással, de a fűvágással is. Nincs beosztva. Van hogy ő főz, én meg közben elmosom az edényeket, had haladjon. Nincs beosztás, mindenki csinálja, amire szükség van.

És én azt vallom, hogy elmúlt már az az idő, amikor a nő otthon volt, és a háztartás vezetése volt a feladata. Ugyanúgy dolgozik már a nő is, osszák meg a házimunkát is.

2011. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
63%
Ja amúgy azért szerintem érdemes lenne ha leírnád a körítést, hogy hogyan mondta, vagy hogy hogyan jött elő ez a téma kettőtök között... mert az sem mindegy
2011. márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
25%
Kár volt összeköltöznötök. Főzni se főzől? ÉS a mosás? Azt is a pasid csinálja? Vagy leesne a gyűrű az ujjadról ha kivasalnád az ingjeit?
2011. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
22%

Nem attól leszel nő hogy vaginád van, hanem attól hogy nőies vagy.

Ahhoz pedig nem elég a fene nagy öntudat meg az "engemsenkisenézzenrabszolgának" látásmód, meg a műköröm.

2011. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
93%
olyan nincs h kell valakinek, egy korrekt kapcsolatban szerintem megosztják a feladatokat. teszem azt igen furi lenne ha végigtakarítanád a lakást, megfőznél aztán kivasalnál, ő meg addig a kanappén a meccset sasolná.....szóval csak Te tudhatod, h nálatok ez hogy van. szerintem nem érdemes puffogva kivasalni, mert a többség úgy dönt h neked kell, tudod kis dolgokból egy hegy is nőhet!
2011. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a férfi-női tevékenységek közül szinte csak a női jár melóval, mivel a legtöbb család nem művel földet, hogy a férfi kertészkedjen, a villanykörtét meg csak évente kell betekerni, bezzeg főzni, mosni..

Szóval részemről akinek épp van ideje, az vasal - bár én sem vasalom a saját dolgaim, nem hordok vasalást igénylő ruhákat - de mivel minden munka közös, így jut ebből is, abból is. A férfi is nyugodtan főzhet, mosogathat, nekem pedig nem okoz problémát beprogramozni a TV csatornákat, becsavarni egy csavart, lefesteni a kerítést.

Ha a kérdésed úgy merült fel, hogy mindketten a kanapén lógattátok a lábatokat és ő el akart téged küldeni vasalni az ő ruháit, akkor igazad van, ellenben ha éppen mondjuk krumplit pucolt a konyhában, akkor nyugodtan kivasalhattad volna helyette a ruháját.

2011. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
30%
Függetlenül attól, hogy nem vagyok egy alázatos széplélek én elásnám magamat, ha a férjemnek kellene vasalni.
2011. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó véleményét osztom. Én is szégyellném magam, ha a férjem magára vasalna,mikor van felesége. Nem agglegény..
2011. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Ő játszik a gépén, én szoktam főzni, mosni takarítani. Nélkülem már megette volna a kosz. Mellesleg pedig holnap zh-t írok amire tanulnom is kell.
2011. márc. 27. 16:55
 20/42 anonim ***** válasza:
52%
Micsoda boldog kapcsolatban élsz!! Nem irigykedek rád elhiheted!!
2011. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!