Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk? Kismama bántalm...

Mit tehetnénk? Kismama bántalmazásáról van szó!

Figyelt kérdés
Barátnőm húga egy vadállattal él együtt, akitől 8 hónapos kisfia van. Nagyon elfajultak a dolgok náluk, a párja legutóbb úgy ütötte meg ököllel, hogy a kisfiú közben a karjában volt. Nem bírom hallgatni sem már, hogy még miket tett vele, muszáj beleavatkoznunk. Tudom a rendőrség csak akkor segít, amikor már késő. Nem maradt külsérelmi nyoma a bántalmazásnak, mert a hajas fejbőrére kapott. Barátnőm elment a húgáért, hogy elhozza kocsival, de a pasas majdnem őt is elverte. Esetleg családsegítőknek szóljunk, vagy kinek? Vagy a védőnőnek?
2011. márc. 25. 08:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete egy barátnőmnek segítettem hasonló ügyben. Próbálta megbeszélni a férjével, hogy nem érzi jól magát a kapcsolatban, de a pasi begurult, és bár nem ütött, de azt mondta, szedje össze a holmiját és költözzön el, de a gyereket nem viheti. Persze barátnőm nem hagyná el a gyereket, így ketten szöktek el. (A férfi szintén sötétebb bőrű, teljes anyagi függésben tartotta a nőt, több szinten erőszakos volt vele. Nézzétek meg a www.nane.hu oldalt, ott úgy tudom, segíteni is tudnak.)

A barátnőm hozzánk jött pár napra, próbáltunk albérletet keresni, felvettük a kapcsolatot a családsegítővel, akik végül találtak egy anyaotthont, de piszok nehéz volt, túlzsúfoltak ezek a helyek. Ahol most van, csak egy ágya meg egy szekrénye van. És le fogják venni a fizujának egy részét ottlakásért.

Ha tényleg végleg el akar jönni, akkor mielőbb el kell indítani a gyermekelhelyezést is, mert az is számít, ki adta be először, bár egy ilyen picur gyereket elég nagy valószínűséggel az anya kapja meg. A rendőrségnél lehet kérni távoltartást, de ha jól tudom, ehhez fel kell jelenteni. Ha várható, hogy a pasi végigjárja a rokonokat, akkor olyan helyre kell vinni, ahol valószínűleg nem keresi. Érdemes a mobiltelefonját kikapcsolni, ha bolti a készülék, akkor új készüléket is beszerezni, mert bemérhető.

2011. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
76%

Figyusztok, lehet a lány is cigány, csak rendesebb fajta, óvatosan !

Szerintem is rendőrségnek szóljatok, amikor elakar jönni a lány, és olyan menhelyre menjen ahol nem találják meg. Családsegítőtől is kérhettek véleményt. Az, hogy eltávolítja a rendőrség, és ad erről egy papírt, nem sokat ér szerintem. el kell tünni. Vagy biztonságban valalkivel lenni !

Ahh micsoda szituációk vannak.

2011. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!