Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak nevelőfaterral?

Mit csináljak nevelőfaterral?

Figyelt kérdés

Röviden: anyám halála után második férje, akivel majd 20 évig élt nyugiban együtt teljesen az ezotéria "rabja" lett. Hívogatja az ezotv-t - nem mellékesen emelt díjas szám és kemény pénzeket ver el erre - beszélget anyámmal, (sztem inkább a saját lelkiismeretével), jókártyát vet és vár a megfelelő időre, ami majd eljön, hogy mikor kell munkát keresni, stb. (ami sosem jön el). Bármit kérdezek tőle, hogy mit szeretne, keresett-e munkát, mi a terve, hogyan tovább, mindenre azt válaszolja, hogy "Majd kiderül." "Majd a tavasz megmondja." "Majd eljön az ideje."

Eddig soha nem lehetett rávenni az internetezésre, vagy olvasásra, most egész nap a gép előtt ül és csak ezotériás vagy jóslásos vagy jövőbelátós cikkeket olvas.

Nevelőfater egyszerű ember. Nem buta, de naiv és befolyásolható volt mindig is. Egész életében irányították, és szüksége is volt erre.

Most kétségbe vagyok esve, mert nem ilyennek ismertem meg. Mentálisan sem stabil, ami érthető, mert még gyászol és magányos is.

De muszáj lenne kimozdítani ebből az állapotából, mert én nem tudom eltartani, és egyáltalán nem együttműködő.

Várom a javaslatokat!


2011. márc. 21. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Mit csináljak nevelőfaterral?


Röviden: anyám halála után második férje


Te az értelem sugárzik.

2011. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

valahogy meg kellene győzzed, hogy ne telefonáljon, mert az kamu, ha olvas ezotériával kapcsolatosan az nem baj, ha kártyát vet az se baj, de valahogy győzd meg, hogy ez hobbiként működjön nem főállásként


ezotv-vel kapcsolatosan mondd el neki, hogy ha annyira a segítés volna a cél akkor nem emelt díjat vonnának le, hanem ingyen csinálnák

2011. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyászmunka legalább 1 évig is eltart, szóval ez elég hosszú folyamat lesz. Annyit tudsz most tenni, hogy támogatod őt, együtt érzel vele. Esetleg szervezhetnél programokat pl. mozi, kaja de inkább a második, mert ott tudtok beszélgetni. Annyi is elég lenne, hogy közösen főztök vacsit vagy akármit otthon, az alatt is tudnátok beszélgetni meg evés közben is. Jó lenne megtudni, hogy miért ragaszkodik annyira az ezotériához. Ha megtudod, akkor onnan már lehet lépni, folytatni ezt a dolgot. Ha téged ez lelkileg is kikészít, akkor pl. a helyi családsegítőben működik ingyen pszichológus és családterapeuta is, aki profi módon tud ilyen helyzeteket megoldani, ha neked nem sikerülne. Már csak az a kérdés,hogy elmenne-e.
2011. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!