Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a gyerekeket, ez...

Nem szeretem a gyerekeket, ez változhat majd?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Sosem szerettem a gyerekeket, nincs tesóm se, egyszerűen nem vagyok hozzájuk szokva. Idegesítenek, nem tartom őket aranyosnak, csak mondjuk mikor már 3-4 évesek, a babák taszítanak. Nem vagyok hülye, meg beképzelt, meg olyan, aki csak magával foglalkozik, de a kisgyerekeket egyszerűen nem szeretem. Ha a buszon mögöttem ordít vagy hangoskodik egy gyerek, nem tudom elviselni. Van barátom, ő mondjuk elvan a gyerekekkel, meg szerintem szereti is őket. Elég régóta vagyunk együtt, egyszer biztos akar majd és akkor én mit tegyek, ha nem alakul ki bennem a gyerekvállalás iránti vágy? Mi ketten éldegélünk, van egy kutyánk, meg egy macskánk, róluk mindig rendesen gondoskodom, meg imádom őket, szóval nem vagyok egy elvetemült, érzéketlen alak. Nagyon érzékeny vagyok, szeretem a természet csodáit, az élőlényeket, de valahogy egy babát nem tartok aranyosnak, nem értem, hogy miért nevezik őket csodáknak, mitől olyan gondtalan velük az élet stb. Pl. van egy rossz élményem, a legjobb barátnőmnek lettek kistesói 15 éves korunkban és láttam, hogy mennyire nem szereti őket, mert mindenki el volt tőlük ájulva, pedig nem is voltak aranyosak, nagyon hisztis gyerekek is lettek és a barátnőm a mai napig nem szereti őket, nincs velük jó kapcsolatban. De mondjuk ha meglátok egy szép kis barna hajú, nagy szemű, barnás bőrű kislányt vagy kisfiút (az ilyen kisgyerekeket tartom a legaranyosabbnak), akkor csodálom őket, hogy milyen édesek, nekem is remélem, hogy ilyen gyerekem lesz egyszer. Szóval szerintetek változni fog majd ez? Még egy jó ideig biztos nem lesz gyerekünk, de majd azért egyszer eljön ennek is az ideje. Azonban sosem voltam oda értük.
2011. márc. 19. 20:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamról olvasnék:-) Annyi különbséggel, hogy én már nagynéni vagyok, nővéremnek két gyereke is van, és őket nagyon szeretem...igaz sokx nem bírom az ő hangoskodásukat sem, meg a kisebbikkel még csak most kezdek barátkozni igazán, mert amíg kicsi volt keveset is láttam, meg nem is nagyon érdekelt...túl pici volt. Tényleg 3-3,5 év után lesznek érdekesek.

Ja, és ráadásul az én barátom is gyerekpárti...

Egyébként nem tudom, nálad hogy van, de sokx nem is a gyerek ellen lenne kifogásom, hanem leginkább a szüléstől magától...meg aztán eszembe jut, milyen unalmas lenne egy babával otthon hónapokig egyedül...

És nekünk is van kutyánk, és őt imádom:-) Tényleg mintha magamról olvastam volna:-)

27L

2011. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

Én sem szeretem öket és nem is szeretnék. Növérem sem szeretne, pedig ö már 30éves. Nincs ezzel baj szerintem. Kicsit úgy érzem, hogy ezt a természet intézi így, afféle megoldásként a túlnépesedésre. Mint mikor háború után a gyerekek többsége fiú lett. Vállaljon akinek adottak a körülményei. anyagiak, érzések stb. És akkor kevesebb éhezö, bántalmazott stb gyerek lesz. Sokszor szidják azokat,akik nem vállalnak gyereket,hogy életellenesek stb. Pedig szimplán csak van aki belátja,hogy nem alkalmas rá valamilyen oknál fogva. Nekem havonta 1-2x aranyosak a gyerekek 15perc erejéig. ha valtozik valtozik,ha nem,szerintem azzal sincs baj.

25L

2011. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet, hogy csak mások gyerekei idegesítenek, az enyém majd nem fog. Ha elképzelem, hogy lesz egy aranyos tekintetű, barna, nagy hajú kisfiam mondjuk, akkor izgatott leszek. Ráadásul a barátomtól szeretnék mindenképpen gyereket, szóval az apajelölt már megvan:D
2011. márc. 19. 20:37
 14/21 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a gyerekeket. Csak amikor már nagyobbak, 8-10 évesek.
2011. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Velem is így van, én nem is akarok gyereket. Simán el tudom képzelni, hogy majd 5-10 év múlva egy barátom felkér a gyereke keresztanyjának, lesz egy tök vagány kis keresztfiam, akinek ajándékokat veszek, meg elfocizgatok vele, viszem ide-oda, állatkert, fagyizás, kirándulás, rajzolok neki, nálam tölt nyaranta 1-2 hetet, vagy néha 1-1 hétvégét. De kb ennyit tudok elképzelni magamról. Én ezzel maximálisan ki tudom élni az anyai vágyaimat. Nem tudom elképzelni, hogy nekem otthon legyen egy saját, de ez a keresztgyerekem vagy és ha unjuk egymást hazamész dolog oké. Persze nálad változhat. Nekem anyukám 34 volt mikor én születtem, imád, de egyszer mondta, hogy csak engem szeretett, más gyerekétől ő is mindig frászt kapott. De ettől még jó anya lett, szal nem jelent semmit.

Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy mondjuk egy elvált pasival jövök össze egyszer, akinek a gyerekei jönnek hozzánk hétvégente, meg lennének közös programjaink, de állandó lakhelyként az anyukájuknál laknának. Ez még jó is lenne, mert nem szeretném a páromat megfosztani az apaságtól, de csak neki nem szülnék, úgy hogy én meg közben nem is akarom igazán. Olyan pasit meg elég nehéz találni aki nem akar gyereket.

19/L

2011. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Látod,akkor biztosan fog változni ez még. De ha nem is változik,a sajátodat biztos imádni fogod. És azt megis nevelheted és tehetsz a hisztije ellen -itt persze nem verésre,inkább nevelésre gondolok, ha viszont másé hisztizik azt sajnos kénytelen vagy szó nélkül eltürni/végighallgatni/végignézni :S
2011. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Osztom a véleményeket.Én csak is,és kizárólag a saját unokáimat tűröm el magam körül.Más gyerekét nem nagyon.Amikor 20éves voltam,akkor sem voltam túlzottan gyerekcentrikus,de a lányommal más volt,most meg az unokáimmal.Igaz ők még tényleg gyerekek 5,5é és 7,5é.
2011. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
én sem csípem nagyon a kisgyerekeket, idegesítenek, egyszerűen nem értem a barátnőimet, akik olvadoznak egy kisgyerek láttán. most azon az állásponton vagyok, hogy nem szeretnék gyereket. nincs hozzá türelmem, azonkívül elég maximalista vagyok minden tekintetben: az én gyerekemnek kéne a legszebbnek, legokosabbnak, stb. lennie, különben halálra stresszelném magam, tökéletes gyerek meg nincs ugye. a hisztiktől én is idegbajt kapok, az meg egy gyereknek se hiányzik, hogy az anyja üvöltözzön vele, mert elég hamar ki lehet hozni a sodromból.
2011. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Beállok a sorba, mert én sem szeretem őket. Ha röhej, ha nem, de kb. 10 éves korom óta tudom, hogy nekem nem kell.

Nekem is van párom, már lassan 5 éve együtt vagyunk és ő is akar gyereket, szóval sajnos mi szét fogunk menni majd emiatt, ha ő úgy érzi apa akar lenni.

Lehet változunk, lehet nem, de mindenféleképpen úgy éld az életed, ahogy szeretnéd, nem érdemes más kedvéért egy szerepet felvállalni, legyen az majd bármelyik is!

2011. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyosan írtad le...:-)

Én egy 17 éves kubai fiút szeretnék készen kapni...:-)

Viccet félretéve, szerintem változik a dolog majd amikor megszületik a te babád. Nekem két pontosan olyan kislányom van, mint amilyen gyermeket te szeretnél. Gyönyörűek, bár a nagyobbik 21 éves már, de a pici 17 hónapos. Rajtuk, és a nővérem 21 éves fián kívül egyébként majd minden gyerek irritál, míg a mieinknek a sírása is szép. Pedig hogy finoman fejezzem ki magam enyhén szólva is elevenek. :-)

NIncs az megírva sehol, hogy neked szeretned kell alapban a gyerekeket. Sőt, mondok neked valamit, szerintem az ember még a sajátját sem szereti rögtön. AMikor megszületik csak nézed, és ismerkedsz vele. A kissebbik lányom mikor megszületett pl. mindenki el volt alélva, hogy milyen gyönyörű. Én pedig azt hittem nem egy gyereket nézünk. Aztán néhány nap alatt kikupálódott. :-) Végül egy nap arra eszmélsz, hogy nem tudnál élni nélküle, és minden rezdülését figyeled. Tiszta para. Úgyhogy nyugi, minden rendben lesz.

2011. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!