Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hallgat rám a párom!...

Nem hallgat rám a párom! Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés

A párom 25 éves,én pedig 21 éves lány vagyok.

Kb 60 km-re lakunk egymástól.

Ha tehetem ott vagyok náluk,hogy ne kelljen olyan sokat autózni miattam.

Nekem a problémám az édesanyjával van.Elég jó a viszonyunk,rendes nő,csak a fiát még mindig úgy kezeli mintha kisfiú lenne.A barátom meg nem szólna érte.Lehet hogy őt ezt nem zavarja meg még élvezi is.De nekem bántó sokszor,hogy ha venni akar valamit akkor kikéri az édesanyja véleményét.Vagy ha menni szeretnénk valahova abba is kikéri a véleményét.Pedig már 25 éves.Azt mondta hogy ő ott akar majd élni mindig az édesanyjával,mert könnyebb lesz nekünk.Egy 800 lelkes faluban élnek ahol munkalehetőség nincs,a legközelebbi város is 40 km.Hiába mondom neki,hogy mivel ő rendőr,így máshol is tudna dolgozni,és hogy menjünk majd el.De ő hajthatatlan.Én is falun élek,de ez jóval nagyobb,és itt is tudna dolgozni,itt van a nagy házunk nem kell szorongani.

Arról nem beszélve,hogy mikor még kisfiú volt akkor vettek neki a szülei egy házat(ugyanott ahol most laknak),hogy az majd az övé lesz ha nagy lesz,és az édesanyja rábeszélte hogy adja neki a húgának,mert neki jobb élete lesz vele.pedig a húga most kisbabát vár,és nem dolgozik egyikőjük sem.Mikor erről is döntenie kellett akkor sem hallgatott rám,hogy ne adja,mert egy házat nagyon nehéz kifizetni hitelből,és hogy már pedig én nem fogok az anyjával élni,de nem hallgatott rám.Szerintem ha már élnem kell 1x valakivel akkor nem anyósommal fogok hanem édesanyámékkal.Anyósom mondja mindig hogy ő tudja milyen anyóssal élni,és ő pont nem lesz olyan.Én már komolyan nem bírom.Most is már azt tervezgetni ha a párom húga elköltözik akkor a páromnak ezt meg azt kell felújítani a házon meg ilyenek.Meg hogy mi melyik szobában fogunk lakni majd ha én odaköltözöm.Meg sem kérdezett senkit sem.A párom jól tudja hogy nem akarok ott élni.

Olyan bántó nekem hogy nem kéri ki a véleményem semmiben.

Nem mennénk el soha sehova,mert fél vagy én nem tudom.Egész nap ki sem mozdulok a házból,mert még bolt is csak egy van ahol laknak.

Mit kellene tennem??

Nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni,de én nem tudnám leélni az életem az anyósommal.


2011. márc. 18. 12:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Na az én párom is így kezdte! Munkanélküliség és anya szoknyája. Megmondtam, hogy ha velem szeretne élni akkor el kell vágni végre a köldökzsinórt és felnőni! Azóta elköltözött a faluból hiszen ott semmi munka, volt még egy próbálkozása, hogy ideköltözteti az anyját :D Mondanom sem kell, hogy nem történt meg. Azóta boldogan élünk míg meg nem halunk (: Van egy fiunk is.
2011. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

13:58 as vagyok, nálunk még rosszabb volt a helyzet mert a nagyszülők nevelték,közbe vissza vissza tért anyuka. A lényeg hogy szabályos szolga volt otthon. A sofőr, karbantartó, favágó, festő,mindenes egy személyben.Ja és a benzin költség is őt terhelte.volt hogy egy nap 3 kört ment mert elfelejtettek valamit, utána a nagybácsiért menni, stb..És őt nem is becsülték meg, elég csúnyán beszéltek vele.A bűntudat keltés volt a legrosszabb. Ismerős a korai kelés még vasárnap is. Párodat megbecsülik?

fél éve hogy együtt lakunk mit akit kicseréltek , érzi hogy más családba került,megtanult pihenni is, és tudja milyen hogyha megbecsülik.Felfogta hogy ő csak szolgának kellett. Most is csak akkor jönnek ha a fűrészt kell megjavítani. Mikor beteg akkor nem jönnek.

2011. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%

Ha szeretnéd azt a fiút, akkor elfogadnád olyannak, amilyen, nem kritizálnád azért, hogy nem balhézik az anyjával.


*Ha tehetem ott vagyok náluk,hogy ne kelljen olyan sokat autózni miattam.


Kényszerít erre valaki? Mert ha nem, akkor ne panaszkodj. (Megjegyzem, a pasinak kéne futni a nő után... ja, hogy ő nem futna...??)


*mikor még kisfiú volt akkor vettek neki a szülei egy házat(ugyanott ahol most laknak),hogy az majd az övé lesz ha nagy lesz,és az édesanyja rábeszélte hogy adja neki a húgának,


Már megbocsáss, de ehhez semmi közöd. A szülei vették a házat, azt csinálnak vele, amit akarnak.


*ha már élnem kell 1x valakivel akkor nem anyósommal fogok hanem édesanyámékkal.A


Valószínűleg ezzel ő pont ugyanígy van: ő is inkább az anyjával élne, mint az anyósával. Ugye ebbe bele se gondoltál? Miért várod el tőle azt, amit te nem tennél meg?


*már azt tervezgetni ... melyik szobában fogunk lakni majd ha én odaköltözöm.Meg sem kérdezett senkit sem.A párom jól tudja hogy nem akarok ott élni.


Hát ez tényleg szomorú, de nem az anyósod tervei, hanem hogy a párod nem áll ki érted és semmibe veszi a véleményedet. Nem az anyóssal van itt a baj, hanem a kedves pároddal, aki semmibe veszi a véleményedet. Meg a kapcsolatotokkal.


*Mit kellene tennem??


Rájönni arra, hogy a szeretet nem üres szavakat jelent, ilyeneket mondani bárki tud. Ha szeretnéd, akkor elfogadnád olyannak, amilyen. Nem beletörődnél a helyzetbe és a neten sírnál, hanem büszke lennél a párodra, nem kritizálnád nyilvánosan őt, nem szidnád az anyját (hanem hálás lennél azért, hogy megszülte és felnevelte NEKED a párodat), és meg tudnád vele beszélni, ha esetleg bánt valami.

2011. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hasonló szituban vagyok. :( bár párom elvileg nem akar a kis falujában megrohadni, ugyanakkor egyelőre neki időt kell adnom - ahogy ő mondta.

A Te helyzeted durvább, mert a párodban hajlandóság sincs, hogy menjen. Próbáld meg tisztázni a dolgokat, ha egy oltári összeveszés lesz a vége, legalább látod, megéri-e. Nem mondom, hogy adj ultimátumot, mert sztem az anyját választaná. Ha magától nem, majd anyuci megmagyarázná neki, hogy Te vagy a rossz, mert utálod őket, stb... :(

Nagyon sajnálom...

22L

2011. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

16:05-ös vagyok.

elolvastam a kommenteket is. basszus, elképesztően hasonló helyzet. :( :( :(

A párom is otthon a mindenes, az apja úgymond már nem tud sok mindent megcsinálni, ezért a páromnak kell. Kicsi falu, semmi lehetőség, bár van közel egy nagyváros. (ott dolgozunk mindketten) Én is nagyfaluban élek, ahogy te is. Van itt iskola, ovi, orvos, posta, minden alapvető dolog.

A párom is az anyagiakkal jön... A tiédnek van megtakarítása? Mert az enyémnek lenyúlták az évek alatt a szülei. Nekem egy év munka után van félmillióm, neki gyakorlatilag semmi több év munkaviszony után...

Ők messziről jöttek, nagyvárosból, a páromnak emiatt szerencsére megvan a város iránti szeretete, csak onnan kéne kirángatni. :(

Nekem a párom sosem mondta, hogy költözzek hozzájuk, de most a te esetedet olvasva elgondolkodtam, lehet, hogy valahol mélyen ezt reméli, csak ki nem meri mondani. Hozzánk nem jönne, én sem maradnék, jobb lenne külön akárhol... De így...

Szóval sorstársak vagyunk...

2011. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!