Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hallgat rám a párom!...

Nem hallgat rám a párom! Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés

A párom 25 éves,én pedig 21 éves lány vagyok.

Kb 60 km-re lakunk egymástól.

Ha tehetem ott vagyok náluk,hogy ne kelljen olyan sokat autózni miattam.

Nekem a problémám az édesanyjával van.Elég jó a viszonyunk,rendes nő,csak a fiát még mindig úgy kezeli mintha kisfiú lenne.A barátom meg nem szólna érte.Lehet hogy őt ezt nem zavarja meg még élvezi is.De nekem bántó sokszor,hogy ha venni akar valamit akkor kikéri az édesanyja véleményét.Vagy ha menni szeretnénk valahova abba is kikéri a véleményét.Pedig már 25 éves.Azt mondta hogy ő ott akar majd élni mindig az édesanyjával,mert könnyebb lesz nekünk.Egy 800 lelkes faluban élnek ahol munkalehetőség nincs,a legközelebbi város is 40 km.Hiába mondom neki,hogy mivel ő rendőr,így máshol is tudna dolgozni,és hogy menjünk majd el.De ő hajthatatlan.Én is falun élek,de ez jóval nagyobb,és itt is tudna dolgozni,itt van a nagy házunk nem kell szorongani.

Arról nem beszélve,hogy mikor még kisfiú volt akkor vettek neki a szülei egy házat(ugyanott ahol most laknak),hogy az majd az övé lesz ha nagy lesz,és az édesanyja rábeszélte hogy adja neki a húgának,mert neki jobb élete lesz vele.pedig a húga most kisbabát vár,és nem dolgozik egyikőjük sem.Mikor erről is döntenie kellett akkor sem hallgatott rám,hogy ne adja,mert egy házat nagyon nehéz kifizetni hitelből,és hogy már pedig én nem fogok az anyjával élni,de nem hallgatott rám.Szerintem ha már élnem kell 1x valakivel akkor nem anyósommal fogok hanem édesanyámékkal.Anyósom mondja mindig hogy ő tudja milyen anyóssal élni,és ő pont nem lesz olyan.Én már komolyan nem bírom.Most is már azt tervezgetni ha a párom húga elköltözik akkor a páromnak ezt meg azt kell felújítani a házon meg ilyenek.Meg hogy mi melyik szobában fogunk lakni majd ha én odaköltözöm.Meg sem kérdezett senkit sem.A párom jól tudja hogy nem akarok ott élni.

Olyan bántó nekem hogy nem kéri ki a véleményem semmiben.

Nem mennénk el soha sehova,mert fél vagy én nem tudom.Egész nap ki sem mozdulok a házból,mert még bolt is csak egy van ahol laknak.

Mit kellene tennem??

Nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni,de én nem tudnám leélni az életem az anyósommal.


2011. márc. 18. 12:55
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ja és azt megértette hogy kettesben szeretnék vele élni,ő is ezt szeretné,de ő fél hogy nem fogunk tudni majd megélni,és ott biztosan könnyebb lesz.Hát már akkor inkább édesanyámék.
2011. márc. 18. 13:16
 12/25 anonim ***** válasza:

Ha te sem akarsz odaköltözni hozzájuk akkor ő miért költözzön hozzátok?

Szerintem külön mindenkitől távolabb. Én azt mondom menjetek albérletbe 1-2 hónapra, soha nem vagyok az albérlet híve, de itt tényleg kikell próbálni hogy tudtok e külön kettesben mindenki nélkül lakni. Mert igen elég anyám asszonynak néz ki a párod, te is leírod hogy neked meg mennyivel jobb lenne a saját anyáddal, nagy ház stb...

Szóval én nem ítélem el a párod, lehet hogy eddig ez volt neki a legjobb és minek változtatott volna. Tedd föl neki a nagy kérdést hogy költözzetek külön, de nem anyukákhoz, még a tiedhez sem. És ha működik akkor vegyetek házat.Lehet hogy költözés után rá sem ismersz, úgy megváltozik. Az én párom is elég anyás volt, elég sok idő kellett hogy én legyek az első akivel megbeszél mindent,stb.. Szóval a külön költözés választ ad minden kérdésedre. Lehetőleg minnél előbb hogyha nem jön be, akkor ne vesztegessétek feleslegesen az időtöket.

Ja és hány éve vagytok együtt? Mert ezt nem írtad, és ez egy fontos dolog.

2011. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

2 éve vagyunk együtt,és szinte már együtt is élünk kb 1.5 éve.Szeretjük egymást,meg működik is,mert amikor egész nap kettesben vagyunk,nagyon tudjuk élvezni.

Azért gondoltam hogy itt könnyebb lenne,mert igaz hogy én is faluban lakok,de mind a két oldalunkon egy város van,minden itt van a közelben.Ott meg még bolt is alig van.Ahogy írta az egyik hozzászóló,én is unom,hogy ott mindenki tud mindent,úgy néznek rám mint a véres rongyra,mert én hozzájuk képest másabbnak érzem magam.Nem vagyok olyan maradi,szép ruhákban járok stb.

Én is szívesen elmennék egy albérletbe vagy akárhova,de ő nincs hozzászokva a városi élethez,vagy a nagyobb falusi élethez.

2011. márc. 18. 13:22
 14/25 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ezt mondom, de ennek a kapcsolatnak egész biztosan nincs jövője. Tipikus félrenevelt, agyonkényeztetett gyerek a párod, mindenféle saját akarat, döntés nélkül, mert az anyja ilyennek nevelte. Vannak ilyen anyák sajnos, akik totálisan kisajátítják a fiukat, rettegnek attól, hogy egyszer elhagyja őket és a fiú egész kicsi korától azt sulykolja belé, hogy soha nem hagyhatsz el. A párod anyja ilyet nevelt a kicsi fiából, klasszikus modell. Akármennyire is szeret téged, az első számú NŐ mindig is az anyja lesz az életében, ő fogja egész életében irányítani, minden egyes döntéshozatalában az anyjáé lesz a végső szó. Te az ilyet megváltoztatni soha nem fogod. 2 év még nem nagy idő, én tényleg azt mondhatom, hogy nagyon gyorsan hagyd ott őket és keress egy önálló egyént, különben pokol lesz a saját meg a leendő gyerekeid élete! Ugyanis az ilyen anyós azt se fogja megengedni, hogy a saját felfogásod, tempód szerint neveld a saját gyerekeidet, azokat is ki fogja sajátítani! Lépj le onnan, a párod meg élje le csak az anyjával az életét.
2011. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Ha igazán szeret akkor szerintem hajlandó lesz miattam otthagyni mindent.Vagy nem??:("


Ez akkor már rád is érvényesnek kellene lennie nem?

Menekülni kéne egy ilyen anyucu szoknyája melet élő fiútól. Ja, hát nemtudod mert akkora a szerelem?

Akkor jegyezz meg pár dolgot:

1Anyóséknál anyós dirigál

2, Te ott csak türhetsz, ajánhatsz dolgokat de nem te döntesz

3, Mindig is második leszel.

4, Akinek anyuci rakja ki 25 évesen is napiszinten a ruháit s lemond egy házról csak úgy az sosem lesz önálló pasi.

2011. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

13:17 es vagyok. Mi is együtt aludtunk sokat együtt voltunk és igaz szinte együtt is laktunk. Itt a szintén van a hangsúly. Hidd el ha külön mentek akkor mégis más lesz hogy neki kell fát vágni, de ez csak egy példa a sok közül, változhat minden. Teljesen elszakítani meg nem is szabad.Lényeg a fokozatosság. Előbb menjetek külön. Bárhova.utána sokszor látogatja az anyját, később ez lecsökken.

Végső esetben adj ultimátumot, hogy vagy külön költözés vagy semmi. azért 25 évesen nyugodtan elköltözhet otthonról És azért a rendőri fizetésnél van nagyon sokkal rosszabb is. Te dolgozol vagy tanulsz?

2011. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Szomorúan olvasom a soraitokat,de sajnos tudom,hogy igazatok van.Köszönöm a válaszokat.Ma lesz a napja hogy döntés elé állítom.Amit már nem 1x megtettem,csak mindig mintha meg sem hallottam volna.De most titeket olvasva nagyon határozott lettem.Még1x köszönöm nektek..:)
2011. márc. 18. 13:59
 18/25 A kérdező kommentje:
Ja igen utolsó válaszolóról jutott eszembe(a favágásról).Mindent ő csinál otthon.Nélküle semmit nem tudnak csinálni,mindig otthon kell h legyen ha valami dolog van.A legutolsó fát ő aprítja fel.Pedig az apja is elég jó formába van még.Mindig mikor ott vagyok is fel kel korán h mit kell segíteni,és lesi minden óhajukat a szüleinek.Nem azt mondom hogy ne segítsen,de ami sok az sok.Nem ő lakik ott egyedül hogy mindent neki kelljen.1x ezt a problémámat elmondtam az anyósomnak telefonon keresztül,hogy a fiúknak nincs magánéletük,mert sajnos nagyon sokat dolgozik,és ki van merülve.Utána mikor legközelebb mentem azt mondta nekem,hogy legszívesebben kikapott volna a telefonból amiért én ilyet mondtam...:S
2011. márc. 18. 14:04
 19/25 A kérdező kommentje:
El sem tudjátok képzelni hogy milyen jó érzés hogy ennyien figyeltek rám,ugyanis senkinek nem nagyon beszéltem ezekről a dolgokról,mert kicsit bevallom hogy szégyellem..:(
2011. márc. 18. 14:05
 20/25 anonim ***** válasza:
Ne szégyelld, normális, hogy így érzel! Majd írd meg, miben maradtatok!
2011. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!