Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele?...

Hogyan értessem meg vele? (tudom, kérdésem rövid, blabla)

Figyelt kérdés

Ma délelőtt vizsgám volt, eléggé rosszul aludtam és hajnalban felébredtem a gyomoridegtől. A vizsga is hosszú és nehéz volt (számolgatós, koncentrálós). A férjem a közelben volt, odasétáltam. Ő már pörgött, programokat szervezett a lányával, hívott engem is. Én még bamba és nyúzott voltam, egyszerűen nem tudtam úgy reagálni, hogy "menjünk strandra, menjünk bevásárolni, menjünk kutyát sétáltatni". Váratlanul is ért, mert reggel csak annyit mondott, hogy a lányával találkozik és beszélgetnek kicsit.


Mondtam, hogy most csak az ágyamra vágyom a hűvös szobában (szauna volt a vizsgaterem), mert ki vagyok purcanva.

Nem érti, hogy miért vagyok ilyen passzív, végre jó idő van, stb. És este?

Nem tudom, néhány perce jöttem ki a vizsgáról, MOST nagyon fáradt és antiszoc vagyok, nem tudom milyen kedvem lesz este. De holnap bármit, bármikor, addigra tuti kipihenem magam.

De hát ő most megy (vazze, velem nem egyeztettél korábban), holnap a melegben inkább strandra menjünk. Jó, de nincs bikinim venni kéne és MOST marhára nincs kedvem plázában bandukolni.


Végül ment nélkülem, de most rossz érzés maradt bennem, hogy "milyen passzív vagyok".


Viszont nem az első eset, hogy éppen nincs paritásban az energiaszintünk és mintha nem értené, hogy ha ő fáradt, akkor én miért pörgök, vagy ha én vagyok nyúzott, ő pörög, akkor én miért nem...


Hogyan lehetne ezt megértetni vele? A tényeket mintha nem értené, pedig tudta, látta, hogy korán keltem, gondolhatja, hogy az agyam is lefáradt - no meg már előző nap mondtam, hogy végre szeretnék egy lustálkodós délutánt, amikor alszom vagy bambulok a tévére és nem a jegyzetek felett görcsölök.


Hozzáteszem, hogy ha előre lebeszélek programot, akkor képtelen eldönteni, hogy rá fog-e érni x nap vagy x hét múlva és az utolsó pillanatban próbál variálni, amit nem szoktam engedni, ha másokkal is meg van beszélve (én is zabos lennék a helyükben).

Viszont ha elkapja a hév, akkor menjünk futni, mert ő futni akar, azt nem érti, ha én éppen nem vagyok olyan hangulatban, mint ő.


2011. júl. 9. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrész most azonnal pihend ki magad, másrészt megvagyok lepve h ilyen fáradtan ennyit írsz.


Mellesleg mondd meg a drágádnak, hogy mennyit fáradozol, és kérd meg h majd máskor is menjetek el, mikor te is ráérsz.

2011. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb. beszédsebességgel gépelek, így a fenti szöveg leírása egy-két perc volt.
2011. júl. 9. 21:12
 3/3 A kérdező kommentje:
És aludtam vagy 4-5 órát, jól esett :)
2011. júl. 9. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!