Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szeretne autót vásárolni...

Párom szeretne autót vásárolni. Hozzájáruljak?

Figyelt kérdés

Barátommal 3 hónapja vagyunk együtt.(Régen is együtt voltunk csak újra összehozott minket a sors). Összeköltöztünk 3 hét után. Párom próbaidőn van, így nem vehet még fel hitelt. 2 év múlva tervezzükaz esküvőt, 3 év múlva kisbabát szeretnénk. Minden jó köztünk.

Azt okoskodta ki, hogy akkor én vegyek fel. 1.200.000-et 6 évre. Az én nevemen lenne az autó.

Szerintetek vegyek fel hitelt? Megbízhatok benne?


2011. márc. 17. 14:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
96%

eszedbe ne jusson belemenni, hadd vegyen fel ő majd ha lejár a próbaideje, ha meg annyira sűrgős akkor a szülei bíztos kisegítik


ha azt mondod, hogy nem akarsz majdnem biztos, hogy előjön a dumával, hogy nem bízol eléggé benne, de majd akkor se hagyd magad átverni. 3+3 hónap s az is megszakítással irtó kevés. Én 3 éve élek a párommal, s ha azt kérné, hogy vegyek fel én hitelt, hogy legyen neki-nekünk 5ös BMW-je (de lehet az Trabant is) ami az én nevemen van simán megmondanám, hogy nem, pedig szeretem is és meg is bízok benne.

1 az, hogy 6 év sok idő, az alatt bármi történhet, 2 meg az, hogy csak addig nyújtózkodjunk amíg a paplan ér, magyarul, ha nincs rá pénz hitel nélkül akkor húzzuk meg magunkat s kész, örvendjünk, hogy van mit enni, van ahol lakni.

2011. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ha a szíved mélyén érzed, hogy nem jó döntés, akkor mégis, miért fogod mégis megvenni? Mert arra mérget vennék, hogy meg fogod. Rá fog beszélni!

Jó emberismerő vagyok:)

2011. márc. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Az eleg nagy baj, ha ezeket meg nem tudod atlatni, atgondolni. Legyel nagyon ovatos, mert nagyon naiv vagy!
2011. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

nem mondom el, hogy mit gondolok rólad, de leírok egy sztorit.

az előző barátom 2 év után azt kérte, h adjak kölcsön neki 1 millát a vállalkozása beindításához. nagy világmegváltó terveink voltak, kicsit úgy éreztem, h bízhatok benne, de anyum lebeszélt. erre az az idióta felvett valami borzalmas személyi kölcsönt, 1 millát. pár hónap alatt eltapsolta (azt a mai napig nem tudom, h mire) mikor ez kiderült azonnal dobtam a fickót, mert akkor már biztos volt, h nem bízhatok benne. az a szerencsétlen hülye azóta is BAR listán van, sztem az élete kevés lesz, h kifizesse a hitelt. azóta áldom anyum nevét, h lebeszélt.


erről ennyit.


na meg ez az 5ös bmw... nagyzolási mániában a szenved a drága, aztán a segge meg kilóg a gatyából. a saját pénzéből emberkedjen, ne mással vetessen fel hiteleket.

2011. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
95%
Még csak annyit fűznék hozzá, hogy nem véletlenül nem vehet fel valaki hitelt, amíg próbaidős. Hiszen a próbaidőnek épp az a lényege, hogy az alatt ő is, a munkáltató is indoklás nélkül felmondhat. Nem lehetsz benne te sem, és a barátod sem 100%-ig biztos, hogy nem fogják kirúgni, hiszen bármi történhet. Na, akkor majd szép lenne, ha felvennéd a hitelt neki, őt meg kirúgnák.
2011. márc. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!