Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szeretne autót vásárolni...

Párom szeretne autót vásárolni. Hozzájáruljak?

Figyelt kérdés

Barátommal 3 hónapja vagyunk együtt.(Régen is együtt voltunk csak újra összehozott minket a sors). Összeköltöztünk 3 hét után. Párom próbaidőn van, így nem vehet még fel hitelt. 2 év múlva tervezzükaz esküvőt, 3 év múlva kisbabát szeretnénk. Minden jó köztünk.

Azt okoskodta ki, hogy akkor én vegyek fel. 1.200.000-et 6 évre. Az én nevemen lenne az autó.

Szerintetek vegyek fel hitelt? Megbízhatok benne?


2011. márc. 17. 14:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

HÁROM HÓNAPJA VAGYTOK EGYÜTT!


Az egy dolog, hogy esküvőt terveztek, meg gyereket... de 3 hónap után szerintem túlzott naivitás valakiben ennyire megbízni úgy, hogy semmilyen jogi viszony nincs köztetek. Tehát ha te felveszed, fizeted, ő lelép, akkor te semmit nem fogsz tudni tenni,fizetheted továbbra is, a kocsit meg ő elviszi.

Gondolkozzál már, királylány!

2011. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
"nincs rajta biztosítás" A biztosítás kötelező.Nem a casco-ra gondolsz?
2011. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se mennék bele!
2011. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
vEHETNE FEL HITELT DE MIUTÁN LETELT A PRÓBAIDEJE.
2011. márc. 17. 14:58
 15/35 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Biztosítás mindenképp lenne rajta. De ha az én nevemen van a kocsi azzal ő nem léphet le nem?
2011. márc. 17. 15:00
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos kapcsolatban biztos, hogy nem. Amúgy meg szerintem a párod igazán kivárhatná, amíg lejár a próbaidő, utána vehet fel hitelt ő is.

Na mondjuk nekem ez a 3 hét utáni összeköltözés is kicsit fura, de ti tudjátok. Én nem kapkodnám el így a dolgokat, 3 hónap járás után meg igen felelőtlen dolog lenne, ha a te nevedre vennétek fel hitelt neki. 6 év alatt még bármi történhet, főleg, hogy nem vagytok olyan régóta együtt.

2011. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

3 hónap még elég rövid idő én nem mennék bele.


Ha nagyon fontos az autó akkor (mint már előttem is írták) miért nem vesztek valami olcsóbb kiskocsit?

Páromnak is szüksége volt autóra 350.000.-Ft-ért vettünk neki egyet.Felesleges első autónak drágát venni.

Gondolj arra,hogy ha szakítotok akkor is fizetned kell a hitelt vagy ha elveszíti a munkahelyét/vagy te elveszíted akkor is fizetni kell.

A hitelen felül meg ott van még az autó biztosítása, teljesítmény adója stb.Utána számoltál már,hogy egy ilyen autó után mennyit kell fizetni a hitelen kívül? Ha nem tudtok meglenni autó nélkül egy olcsóbb (max.500.000.-FT) autó vásárlásába belemennék,de semmiképpen nem vennék fel hitelt azért,hogy neki legyen mivel felvágni,mert neki BMW-je van.

2011. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Majd vegyen fel o hitelt, mikor letelik a probaideje, ne a te nyakadba akasszon hitelt!


"2 év múlva tervezzük az esküvőt, 3 év múlva kisbabát szeretnénk."


Ugye csak viccelsz?


Szerintem nagyon naiv vagy. Az elet nem igy mukodik. 3 honapja vagytok egyutt, de mar ilyen biztosan tudod, hogy 2-3 ev mulva mi lesz? Egy probaidos fickoval, aki mar most a nyakadba akar varrni egy hitelt...

2011. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
tudom fursa ez az egész nektek. De elég bennsőséges a kapcsolatunk. Sajnos döntésképtelen vagyok ez ügyben.
2011. márc. 17. 15:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!