Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szeretne autót vásárolni...

Párom szeretne autót vásárolni. Hozzájáruljak?

Figyelt kérdés

Barátommal 3 hónapja vagyunk együtt.(Régen is együtt voltunk csak újra összehozott minket a sors). Összeköltöztünk 3 hét után. Párom próbaidőn van, így nem vehet még fel hitelt. 2 év múlva tervezzükaz esküvőt, 3 év múlva kisbabát szeretnénk. Minden jó köztünk.

Azt okoskodta ki, hogy akkor én vegyek fel. 1.200.000-et 6 évre. Az én nevemen lenne az autó.

Szerintetek vegyek fel hitelt? Megbízhatok benne?


2011. márc. 17. 14:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

NEM.


Miért van próbaidőn?

Három hónap nagyon kevés...

Mi házasok vagyunk, hosszan rágtuk át a témát, vennünk kellett fel hitelt, bőven a harmadát annak az összegnek, amit te írtál, és közös a hitel...


Én nem vennék. Miért nem vesz olcsóbb kocsit? Már 400-500ezertől vannak kis fogyasztású, nem is annyira öreg kocsik, csak ki kell fogni, utána kell járni.

2011. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Te ismered, de én nem tenném. Nagyon sok pénz ez, tudnád/akarnád fizetni, ha ő nem fogja? És 3 hónap elég kevés, bár nem tudom, előtte mennyit és hogyan voltatok együtt.
2011. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Van saját lakásotok?

Mert ha nincs akkor én inkább arra költeném azt a sok pénzt, mint autóra..

2011. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Nem vennék fel neki.

Ha akar kocsit vegyen fel valamelyik családtagjának a nevére.

2011. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem vegyél fel hitelt,majd vár egy kicsit és felvesz ő a saját kárára.Nem tudhatod hogy alakul a kapcsolaltotok és most meddig tart.Isten ments törtnik vele valami és fizetheted jo sokáig a kocsit egyedűl.Tételezzük fel hogy összetöri,de nincs rajta biztositás és volt kocsi nincs kocsi.Egyik ismi igy járt.Nagyon "okos" gyerek.Persze csak lenne annyi esze h köt rá.Na mindegy ne menj bele,mert nagyon ráfázhatsz,majd idővel talán,de most még nem!
2011. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Ha megbízol benne, igen. Ha nem bízol meg benne, de legalább valamennyire te is szeretnéd az autót (elvégre a tiéd lesz, ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok), akkor is igen. Egyébként ne. Bárhogy döntesz, sok boldogságot nektek.
2011. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél fel hitelt.
2011. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
igaz nem látunk bele ebbe a kapcsolatba a leírtak alapján annyira, hogy igazán objektív választ tudjunk adni, de az én véleményem az, hogy túl nagy kockázat van benne. ne vegyél fel hitelt.
2011. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarországon nagyon elterjedt módszer, hogy hitelképtelen emberek helyett mások adják a nevüket a szerződésekhez. Sajnos azt kevesen tudatosítják, hogy ilyenkor nem csak az aláírásukat teszik oda, hanem a teljes felelősséget is. Amit 6 év után is vállalni kell, ha akarják, ha nem, ha összetörte közben a kocsit a használója, ha nem, ha ugyanúgy szeret még az illető, ha nem, mert már rég megdobbantott valaki mással.


El nem tudom képzelni, hogy értelmes emberek hogy mehetnek bele ilyenbe. Hiszen ha a bank nem ad hitelt, annak jó oka van, ha ők nem látják biztosítva a pénzüket, te miért hiszed azt, hogy majd neked kifizeti azt az 1.200.000 forintot kamatostul?


Mondom mindezt úgy, hogy 7 éve dolgozom a bírósági végrehajtás területén. Mit gondolsz, hány ilyen ügylet után hallottam embereket kétségbeesetten siránkozni, hogy "sosem gondoltam volna, hogy a saját párom/testvérem/gyerekem, stb. hoz ilyen helyzetbe"?


Ha minden ilyen után kaptam volna 100 forintot, már rég a saját szigetemről lógatnám a lábam a Csendes-óceánba.

2011. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Előtte szintén 3 hónapot voltunk együtt de a volt nője miatt mentünk szét, mert öngyilkos lett és messze laktunk egymástól. Most felköltöztem Bp.-re, igy jöttünk össze újra és ugye mint emlitettem össze is költöztünk. Szüleinél élünk egy nagy családi házban, külön lakrésszel.

A hitellel kapcsolatban annyi lenne a kikötésem párom felé, hogy akkor énis had vezethessem az autót. Bár elég nagy kocsi, mert 5-ös bmw-t vennénk.

2011. márc. 17. 14:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!