Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell annyira kihangsúlyo...

Miért kell annyira kihangsúlyozni, ha valaki 40 FELETT szül? Egy 40 feletti nő már vénasszony, ássa el magát?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon idegesítő, amikor ezen csámcsognak sokan, hogy ki mikor szül gyermeket. Kinek mi köze hozzá, ha az illető hölgy szívesen vállalja azt a babát, imádja?
2011. márc. 17. 10:15
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg elég nyomós érv az, ha nagy a korkülönbség.Sokkal másabb egy 40-es nő gondolkodása, mint egy 20 évesé.Most írok példákat, és megint le leszek undorítózva.Például együtt járok a fiammal zumbázni, félmaratont futni, jetskizünk, Balaton átúszás, de minden nyarunk a sportról meg a buliról szól, a barátnője velem jár szoliba, ha valakinek megmondom, hogy az anyja vagyok, kinevetnek, nem hiszik el.Most komolyan, nem jobb ez, mintha bottal tipegnék mellett?Dehogynem.
2011. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem más a gondolkodásom 40 felé sem. Koncertekre járok, fesztiválokra is (rock), a kamasz gyerekem összes barátjával tök jó fej vagyok, a gyerekem összes rajongását ismerem (együttesek, színészek), együtt nézegetjük a youtube-on a videokat és kidumálunk mindent ami éppen eszünkbe jut. Én lélekben tizenéves vagyok. :)
2011. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
43%
Nincs szomorúbb, mint amikor egy negyvenes anyuka próbál meg tizenévesként viselkedni.
2011. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
19%
12:41-es vagyok, aki nem egy és azonos a 13:02-el!
2011. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
77%

12:41

Már akinek ez jó. Nem vagyunk egyformák. Ha az én anyukám ilyen típusú lenne, nekem nem igazán tetszene, meg is lepődnék. De nehogy félreérts, nem leszólni akarlak, nem rossz az, ha sportos vagy, meg fiatalos. Csak azt mondom, hogy mindenhol más a megszokott életstílus. Mivel nem vagyok egy balatonátúszós, szolizós típus, nekem például nem jelentene extra örömöt, ha anyum ilyen lenne (jó, nem is zavarna). Sőt, az sem okozna semmilyen gondot a kapcsolatunkban, ha bottal tipegne mellettem.


Arra meg, hogy mennyire számít a generációs különbség? Én huszonéves koromig a legtöbb helyre a nagymamámmal jártam el. (Jó nem bulizni. :D ) Vásárolni, sétálni, kirándulni. A mai napig nagyon megértjük egymást minden téren.

Szóval ez is egyéni.

Kizárólag ilyen indokok alapján még én nem vonnék le következtetéseket.


Nem azt mondom, hogy nem előnyösebb 40 alatt szülni, de 40 felett sem tartom valami elítélendő bűnnek, vagy mindenképpen rossz döntésnek.

2011. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, nekem az az indoklás nem tetszik, hogy azért szüljön valaki fiatalon, hogy később a gyereke testvérének higyjék vadidegen emberek.
2011. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
19%
Még mindig jobb, mintha az anyját a nagyanyjának nézik.
2011. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
38%
Azt hiszem én ideális kórban 25 évesen szültem mert összehozott a szerencse egy férfival akinek tudtam szülni,el kezdtünk építkezni és nem nyomorgunk senkinél mit ahogy itt említi vki hogy ez csak így működik.Hát nem kell hozzá szerencse,akarat,megfelelő agyi érettség és persze testi egészség is.Aki 40 évesen szül hát tegye ez mindenkinek a saját döntése,felelősége és nem kell lenézni.
2011. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, honnan veszi a magabiztosságát az egyik oldal ahhoz, hogy leszólja a másik oldalt.

40 felett sokkal jobban szűrik a betegségeket, úgyhogy úgymond kevesebb beteg gyerek születik, mint a fiatalabb pároknál. És nem mondanám, hogy sokkal károsabb hatásoknak van kitéve így a magzat, mintha az anyuka fiatal kora ellenére masszív dohányos lenne, stresszes életet élne vagy féktelenül bulizna, alkoholizálna hetente 3x. Mert vannak ilyenek szép számmal, mégsem merül fel az ő esetükben ez a kérdés.

Az pedig a legnevetségesebb érv számomra, hogy valaki nem akarja, hogy a gyereke nagymamájának nézzék az oviban. Komolyan ez kell hogy befolyásolja a gyermekvállalást? A külvilág véleménye? Mi van, hogyha az idegenek azt gondolják?! (Ami egyébként korlátolt képzeletre utal) Aki ismer, az tudja mi a helyzet, a többi pedig egyáltalán nem érdekel. Kinek mi köze hozzá? Tényleg elég érett az a nő, aki főleg emiatt dönt korai gyermekvállalás mellett? Nem inkább a saját kitűzött életünkbe kellene beilleszteni, előre megtervezve, hogy mit mikor érzünk helyénvalónak és megvalósíthatónak?

Aki 20 évesen biztosítani tudja a feltételeket, és elérkezettnek látja az időt, az ellen nincs kifogásom, éljen boldog családi életet, úgy van rendjén. Én sem jókedvből húzom el még 8-10 évig, hanem főleg anyagi és egyéb körülmények miatt. Másrészt egy biztos kapcsolatot sem könnyű összehozni manapság, és sokan nem vállalnak bizonytalanba gyereket.. sokan pedig megteszik, és pár év múlva egyedülálló szülőként keresik kenyerüket.

Szóval hadd döntse már el mindenki, hogy ő hogy érzi biztosabbnak az életét. Aki gyereket szeretne vállalni az életében, az a legjobbat körülményeket akarja biztosítani neki, még akkor is, ha eltérőek a vélemények, hogy hogyan lenne legjobb..

2011. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
8%
Harminchat évesen lettem nagymama, nem éppen tervezetten. De minden jól alakult. Az unokát bikiniben hintáztattam a strandon, ahol mindenki az enyémnek hitte. Jó volt fiatalon szülni és nagymamának lenni is.
2011. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!