Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell annyira kihangsúlyo...

Miért kell annyira kihangsúlyozni, ha valaki 40 FELETT szül? Egy 40 feletti nő már vénasszony, ássa el magát?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon idegesítő, amikor ezen csámcsognak sokan, hogy ki mikor szül gyermeket. Kinek mi köze hozzá, ha az illető hölgy szívesen vállalja azt a babát, imádja?
2011. márc. 17. 10:15
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
35%

A mai világot nem lehet a régihez hasonlítani.A rohanás, a stressz tönkre vág mindenkit, testileg -lelkileg.Hogy az étkezést, meg a tartósító sz@rokat ne is említsem.

Egy 40 éves nő nem öreg, nem vén, de gyermekvállalás szempontjából nem lehet azt mondani, hogy az ideális korban van.És nem csak azt kell nézni, hogy egy nő mennyire vágyik gyermekre, hanem a gyermeket is, hogy Neki milyen lesz egy idősebb, érettségin közel 60 éves anyukával.A fiamnak van ilyen osztálytársa, hááát, hogy is mondjam, finoman, de nem hívja az anyját semmi közös programokra.Hiába, nem lehet egy 50-60 éves anyát egy 20-30-al összehasonlítani, akár milyen fitt is.Az önzőségnek is lehet gátat szabni a gyerek érdekében.

2011. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg épp 40 évesen már sokkal kiegyensúlyozottabb az ember. 20-30 évesen alig láttam ki a tanulásból, aztán a melóból, 30-40 évesen építkezés, nekem akkor jöttek a gyerekek.Most a gyerekek már nagyok, a melót élvezem, de már nem kell összetörni magam, nemkellapénz miatt idegeskedni,úgy töltöm a szabadidőm ahogy akarom. Sokkal türelmesebb, kiegyensúlyozottabb vagyok mint voltam 15-20 éve.
2011. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
55%

Mert ma már nem a tisztaszobában szülnek a nők, aztán vagy életben marad a baba, vagy nem. A modern tudomány megállapította, hogy minél öregebb a nő, annál nagyobb az esélye annak, hogy komplikációk lépnek fel a szüléskor, és a baba nem lesz egészséges, vagy az anya belehal a szülésbe. Egy 40 éves szervezet már nem bírja annyira a gyűrődést, mint a huszonéves.

Senkinek semmi köze hozzá, de ha sérült baba születik, akkor az anya azt zokszó nélkül vállalja, és ne siránkozzon utólag.

2011. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
89%
Down kórt kötelezően szűrnek 35 év fölötti terhességnél. Ha valaki nem akarja vállalni, akkor nem vállalja. Aki meg az eredmény tudatában is világra hozza, nyilván vállalja úgy is.
2011. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
86%
"Hiába, nem lehet egy 50-60 éves anyát egy 20-30-al összehasonlítani" - Te láttál már 20-30 éves anyát egy érettségiző gyereknél? Mert én még nem....
2011. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
68%
"Neki milyen lesz egy idősebb, érettségin közel 60 éves anyukával." - Esküszöm, nem értem ezt a hozzáállást. Mindenki ezzel az érettségivel jön. Ez valami betegség?
2011. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
67%
Egy 50-60 éves anya is lehet jó fej, mondern anyja az érettségiző gyerekének. Én 40 felé vagyok és van egy kamasz gyerekem. Hát néha azt hiszik, hogy a nővére vagyok, nem dicsekvésből mondom. Lelkileg sem vagyok öreges (még hogy egy majdnem 40 éves öreg??! szégyen ilyet gondolni) és testileg sem. Szóval egyáltalán nem gáz ha egy érettségizőnek nem 40-es a szülője.
2011. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
26%

10:36-os

Én meg pont az ellenkezőjét mondom.

17 évesen szültem, a férjem 21 volt, már dolgozott.2 éven belül lett saját házunk, Én estin elvégeztem a suli, levelezőn diplomáztunk.azóta eltelt 18 év, de mi még mindig fiatalok vagyunk, viszont a fiunk már nagykorú.Amit a 30-40-es nők most fognak kezdeni, mi azon már régen túl vagyunk, el is felejtettük.Tudunk utazgatni, maximálisan a vállalkozásainkra koncentrálni, ráadásul szinte egy a baráti körünk, a gondolkodásunk, a hobbink a gyermekünkkel, mert nincsen az a nagy generációs különbség.Nem, én akkor sem szülnék 40 évesen, ha nem lenne még gyermekem.

2011. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
56%

és az a másik, hogy az én 65 éves anyám pont úgy néz ki mint némely osztálytársam.

Néha én is megdöbbenek,amikor majdnem átadám a helyem valakinek és kiderül, hogy fiatalabb mint én.

Nagy különbségek lehetnek. Van aki tényleg leamortizálja magát 40 éveskorára, máspedig akkor kezd elélni.

2011. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
65%
Nem mindegy, hogy negyven évesen valaki az elsőt szüli, vagy a többediket. Ez egy fontos szempont a negyven felett szülő nők esetében.
2011. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!