Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell annyira kihangsúlyo...

Miért kell annyira kihangsúlyozni, ha valaki 40 FELETT szül? Egy 40 feletti nő már vénasszony, ássa el magát?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon idegesítő, amikor ezen csámcsognak sokan, hogy ki mikor szül gyermeket. Kinek mi köze hozzá, ha az illető hölgy szívesen vállalja azt a babát, imádja?
2011. márc. 17. 10:15
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
38%

34 leszek, a fiam jövőre érettségizik:)

Így igen, láttam...

2011. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
66%

Anyósom 42 volt, mikor szülte a férjemet. Rá nem lehetett azt mondani, hogy nyugodt volt, mert folyton ideges volt, féltette mindentől a fiát. Oviban, suliban a nagyijának nézték, nem tudott vele focizni, fogócskázni nagyobb korában ( ugye mikor párom 10-12 éves volt, anyósom már 52-54) nem volt türelme társasozni vele, tanítgatni.....


Ami még nem jó, hogy van két unokája, 6 éves a lányom, 3 éves a fiam, most lett volna 72 éves a mama, de karácsonykor meghalt, pedig nem volt beteges.


Jó, tudom, az unoka más téma, de én pl szeretném látni az unokáimat is, ahogy felnőnek.

2011. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 34 éves, akinek a fia jövőre érettségizik. Gratulálok! De attól még nem kell lenézni azt, akinek az érettségin "idősebb" szülő vesz részt... Ez egy nagyon undorító hozzászólás volt a részedről. (Mondom én, aki a gyerekem érettségijén 48 éves leszek... nahát! Vén trotty!)


Másik dolog, hogy a gyerekem iskolájában én nem tudom megállapítani a szülőkről, hogy ki hány éves, és nem is szoktam ezzel foglalkozni. Nekem az a fontos, hogy ki "normális", kivel lehet egy jót beszélgetni, ki kedves. Az, hogy most 40 éves, vagy 55, nekem aztán totál mindegy.

2011. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 kisnita ***** válasza:
66%

Számomra a 40+ év nem ideális kor a gyerekvállalásra. Semmi bajom azokkal a nőkkel akiknek ilyen idős korra tolódik a gyerekvállalás egészségügyi vagy más okokból, de én nem tudnám elképzelni, hogy 40 évesen szüljek, 60 körül legyek mire a gyerekem leérettségizik, stb. Korán érő típus vagyok, minden korábban következett be az életemben mint átlagban a többi lány/nő életében. 20 évesen szültem most meg itt vagyok 22 évesen egy 20 hónapos gyerekkel. Nekem ez az ideális. Úgy érzem jobb fiatalon szülni és gyereket nevelni, az ember lánya ilyenkor még könnyebben veszi az akadályokat.

Anyum engem már későn szült, nem voltam tervben. 35 elvolt ahogy megszületettem és elég tré gyerekkorom volt. A tesóim megkapták a szép éveket anyumból nekem pedig már az elfásult, leharcolt anyu jutott. De ugyanakkor tapasztaltabb is volt mert előttem már felnevelt két gyereket.

Mi egyenlőre nem tervezünk még egy gyereket, de ha a későbbiekben mégis úgy döntünk, hogy lesz akkor max 30 éves koromig szeretném megszülni.

2011. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
91%
Dr. Csermely Gyula nőgyógyász szerint annak, aki 40 évesen vállal gyermeket, ugyanúgy lehet egészséges babája, ahogy egy 25 éves nőnek beteg gyereke. Az orvos szerint a különös hangsúly a Down-szűrés elvégzésén, s nem is elsősorban az életkoron van. „A terhes nő életkora befolyásolja a kromoszóma-rendellenességek előfordulásának gyakoriságát – magyarázta Csermely Gyula nőgyógyász főorvos. – Az életkor előrehaladásával a Down-kór kockázata növekszik. A felismerés alapján a 35 évnél idősebb hölgyek számára felajánlott és többnyire elvégzett vizsgálat azt eredményezi, hogy ma több Down-kóros gyermek születik a fiatalabb, nem vizsgált korosztályból, mint az idősebb csoportból. Minden terhességnek van kockázata.”
2011. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
44%

számomra 2 okból vonzó a fiatalon szülés:

hogy ne a gyerek nagyanyjának nézzenek, ha elmegyünk valahova

hogy 50 évesen ne egy 10 éves kisiskolást kelljen babusgatni meg tanulni vele, hanem legyen egy önálló diplomás gyerekem. én pedig utána élvezhetem még azt a pár évet, ami hátravan :D


nem szólom le a 40 éves kor felett szülőket, de én el nem tudnám képzelni azt az életformát.

persze, a régi világban ez úgy volt, hogy a nő férjhez ment, és 20 éves korától 40 éves koráig gyakorlatilag folyamatosan szülte a gyerekeket. nem lenne népességfogyás, ha ezt mai is megengedhetnénk magunknak.

2011. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem, hogy mi volt undorító a hozzászólásomban.Nem néztem le senkit, hanem elmondtam a véleményemet, és az én helyzetemet.Az irigység az undorító szerintem, és az ok nélküli minősítés.
2011. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
84%

Ezt azoknak, akik annyira biztosak abban, hogy csak az öregeknek van félnivalójuk geneteikai betegségektől a terhességben:


"Uralkodó tévhit az is, hogy minden 35 év feletti terhes magzatánál érdemes kromoszómavizsgálatot végezni. A korszerű szűrővizsgálatok pont arra valók, hogy megtalálják azokat a fiatalokat, akiknél érdemes és azokat az időseket, akiknél nagy valószínűséggel nem érdemes magzati kromoszóma vizsgálatot végezni, így a beavatkozás kockázatát vállalni. Ezen szűrővizsgálatok arra alkalmasak, hogy a döntés meghozatalánál ne az anya korcsoportjának kockázatát, hanem a terhes egyedi kockázatát vegyük figyelembe. Elképzelhető tehát, hogy egy 39 éves terhesnek a kombinált teszt eredménye alapján az egyedi kockázat annyi, mint a 20 éves korcsoporté, (1:1068) így nincs indikációja további vizsgálatnak. Természetesen ennek ellenkezője is előfordul, amikor egy 20 éves terhesnek az egyedi kockázata lehet annyi, mint a 39 éves korosztályé (1:89), ebben az esetben további vizsgálatokat érdemes végezni.

Amennyiben csak az anya korát vennénk figyelembe azon döntés meghozatala szempontjából, hogy végezzünk-e kromoszómavizsgálatot, vagy sem, az összes Down-kóros eset 30 százalékát találnánk meg. A Down-kóros esetek 70 százaléka a 35 évnél fiatalabb anyáknál fordul elő."

2011. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
35%
Legfőképpen nem a betegségek miatt ellenzem, hanem a generációs különbségek miatt.És ezt nem lehet semmivel áthidalni, akárki akármit is mond.
2011. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
22%
Lehet hogy az anyuka vállaja hogy ha sérült gyereke születik akkor ellátja, csak épp anyuka is meg fog egyszer halni és akkor a társadalom nyakába szakad a sérült gyerekének az apolása. Mert ugye egy szellemi fogyatékos gyerek felnőtt korában is ugyanúgy ellátásra fog szorulni, élete végéig. Aztán ha anyuka mondjuk 70 évesen eldobja a kanalat, akkor a 30 éves szellemi fogyatékos gyerekét vagy 40 évig tarthatja el a társadalom. Na ezért ítélik el valamilyen szinten ha valaki későn szül.
2011. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!