Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell annyira kihangsúlyo...

Miért kell annyira kihangsúlyozni, ha valaki 40 FELETT szül? Egy 40 feletti nő már vénasszony, ássa el magát?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon idegesítő, amikor ezen csámcsognak sokan, hogy ki mikor szül gyermeket. Kinek mi köze hozzá, ha az illető hölgy szívesen vállalja azt a babát, imádja?
2011. márc. 17. 10:15
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%
Ezen csak azok szoktak csámcsogni, akiknek 40 alatt összejött a tervezett számú gyerek... El sem tudják képzelni milyen az, mikor valaki 26 éves kora óta lombikok, inszemek sorozatán van túl, már 40 éves, és még semmi.... Az emberek már csak ilyenek. Ha van rajtad sapka, tudod....
2011. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
70%

Még működneka régebbi reflexek.50 évvel ezelőtt egy 40 éves nő azért már "öregedett" ma akkor kezd el élni. Sokan nem tudjákkövetni a változást.

én 40 felett vagyok és jobban érzem magam,fiatalosabbnak mint voltam 25 évesen.

Többet sportolok, utazom, szórakozom, több szabadidőm van, kiegyensúlyozottabb vagyok.

2011. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
58%

Még nem vénasszony. De 40 felett már sok veszélye lehet a terhességnek, a szülésnek és a gyereknek is nagyobb esélye van genetikai rendellenességre.

Az pedig nem jó egy gyereknek sem,ha az anyja "imádja." Ezekből a gyerekekből lesznek párkapcsolatra alkalmatlan,anyuci fiacskája gyerekek.

Természetesen ez általánosítás,nem minden esetben igaz,de többször igen,mint nem.

2011. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
48%
nem vén, lehet is, de sajnos, bizonyos okok miatt élből orvosi szempontból VESZÉLYEZTETETTNEK számít!!!!
2011. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom azért botránkoznak meg ezen ennyire, mert köztudott, hogy negyven felé azért már kezdenek megnőni a terhesség bizonyos kockázatai, nagyobb az esély a down kórra is, ha jól tudom.

De abban is igazad van és ez tényleg eléggé idegesítő, hogy a nők negyven felett vénasszonynak számítanak, a férfiak meg ekkor vannak "a legszebb férfikorban". Csak sokan elfelejtik, hogy a férfiak hiába tudnak gyereket csinálni akár hetven éves korukig is, a kockázat arra, hogy esetleg nem lesz egészséges a gyerek, náluk is erősen növekszik már negyventől.

2011. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
50%
Még dédanyáink idejében sem volt furcsa, ha valaki 40 felett szült, nagycsaládokban teljesen normális volt. A történelem ismert női között is nagyon sok ilyen van. A mai emberek meg csámcsognak, amin lehet. Én vidéki vagyok, és a pesti barátaim nagy része le volt döbbenve, hogy 24 évesen férjhez megyek. Ott meg ezen tudtak csámcsogni.
2011. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
83%

1. vagyok. Igaz, még nem vagyok 40, és van gyerekem, de ha terveznénk még, simán szülnék 40 évesen is. De nem tervezünk többet (és nem a kor miatt). Több ismerősöm is van, aki 40 felett az elsőt szülte, mostmár tizen-huszonévesek a fiai, szóval nem most szültek, hanem 18-20 éve. Igen, akkor még "csodabogárnak" számított.


Viszont olyan kolléganőm is van most, aki épp 22 hetes terhes, és fejlődési rendellenesség van a babánál.


Én amondó vagyok ebben a témában, hogy ha már legalább egy gyermeke van egy 40 éves nőnek, akkor "elégedjen meg vele", de ha egy sincs még akkor, akkor szüljön egyet legalább! (Ha már így alakult az élete).

2011. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
66%

Nem vénasszony a 40 feletti nő,ne ássa el magát.Csak a mai világban az ember 40 évesen már nem éppen van idegállapotilag toppon.Megviseli az embert rendesen a munka szellemileg.Ha 40 évesen szül akkor az esetek 60-80 °%-ban már baromira nincs a szülőnek türelme a gyerekhez,ha sír ha nyűglődik vagy elég csak annyi hogy hisztis legyen .Illetőleg az se felejtendő el,hogy ha 40 évesen szül valaki akkor mire a gyermek 18 lesz addigra a szülő már nyugdíjas és nem egyeznek a nézetek,amiből sok konfligtus lesz.


Tapasztalatból mondom,hogy anyám minket ,,időben-fiatalon" szült és volt hozzánk türelme ,de szült 37 évesen és annyira nincs már sokszor türelme a 4 éves húgomhoz ,hogy már rendesen megkér,hogy foglaljam le.És sok ilyen szülőt látok akik ,,későn" szülnek és türelmetlenek.

2011. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
56%
Pár napja, pont itt olvastam olyat, hogy aki 35-40 körül szül, sokkal nyugodtabb, türelmesebb a gyerekével, mint aki fiatalon, huszonévesen szül. Szóval, nem lehet általánosítani. Szerintem egy 40 éves nő még nem öreg. Egy baba pedig mindenkit megfiatalít és újjá születhet egy 40 körüli anyuka is. A genetikai betegségeket meg most már szinte teljes biztonsággal szűrik, nem úgy, mint 20-30 éve.
2011. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
72%
40 évesen SZERINTEM nagyobb türelme van a gyerekhez, mert érettebb egy nő. Én fiatalon szültem, 25 és 26 éves koromban, imádtam a gyerekeimet, de gyermeknek éreztem magam velük együtt. Most 40 felé döcögve, nagyon vágyom ismét babára és úgy érzem, most egészen más hozzáállással csinálnék mindent. Úgy érzem, az élet ajándéka lenne most egy baba! Holott van két gyönyörű gyermekem, akiket imádok, és a "férjem is a régi". Mármint, nem új pártól születne!
2011. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!